Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám rávenni a gyereket...

Hogy tudnám rávenni a gyereket, hogy tartsa rendben a kocsiját?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiam 21, tavaly szeptemberben vett saját kocsit (saját fizetéséből). 18 éves korától egész szeptemberig a közös családi kocsit használta, azzal járt melóba meg mindenhová. Azt persze mindig rendben tartotta, 2 havonta vitte rendbe rakatni kívül-belül.


De mióta megvette a saját kocsiját (2011-es autó) azóta az se megmosva, se belülről kitakarítva nem volt. Bent áll az udvarban, sokszor lehúzva hagyja az ablakokat, mert úgy jobban szellőzik a kocsi szerinte.


Mindenhol áll a por az autóban, a műszerfaltól kezdve a hátsó üléseken is. Az elsőkön csak azért nem mert ketten járnak a kollégájával, azokon ülnek. Benne cigizik, ezért hamuval is tele van az autó.


Amikor mondtam neki hogy megmoshatná mert engem zavar hogy koszos, azt mondta majd az eső megmossa...



2020. máj. 1. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kovetkezetesseg kell itt is. Ha valamit ker toled, ugy repkykazhatod neki azt, hogy de cserebe te is kersz valamit. ;) nalam ezzel anyaek sokmindent elertek.
2020. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát sajnos elkéstél a neveléssel.... Korábban kellett volna rendre szoktatni!


Amúgy szerintem a saját autójával azt csinál, amit akar...

2020. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

A saját kocsija. Felnőtt ember. Gondolom nem te állod a kötelezőt, és tankolni, javíttatni is ő hordja.

Max. arra kérheted meg, hogy amíg ilyen ignytelenül néz ki a kocsi, ne álljon be vele az udvarra, mert zavar ez a halom piszok.

2020. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő dolga. Max nem ülsz bele.
2020. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 19 éves vagyok. 17 évesen tettem le a jogsit, 1 évig családi autót használtam. Na én azt soha, egyszer se tettem rendbe. Aztán saját kocsim lett amit 2 hetente takarítok :D Szóval nálam fordítva működik a helyzet.

Egyébként semmit nem tudsz vele kezdeni, saját autója, azt csinál vele amit akar. Viszont azt valóban megmondhatod neki, hogy hol parkolhat le vele, mivel a ház és a porta gondolom nem az ő nevén van.

2020. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

"saját kocsi saját fizetésből" annyit tesz hogy az övé.

Ergo úgy használja ahogy akarja.

Véleményed ugyan lehet, de semmi más.

2020. máj. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Nyugi, majd ha egy csaj nem fog beleűlni mert szemétdomb egyből ki lesz takarítva!
2020. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!