Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan úgy fogják fel, hogy ha...

Sokan úgy fogják fel, hogy ha valaki kritizálja a másikat, azt csak azért teszi, mert irigy rá?

Figyelt kérdés

Most hadd használjam példának Sebestyén Balázst, mivel számomra közömbös, tehát nem is a legnagyobb kedvencem, de egyáltalán nem idegesít, ha meglátom. Olvastam róla véleményeket, ahol néhányan azt írták, hogy sokszor túlzásba viszi a műsoraiban a másokon való gúnyolódást, meg a stílusával volt gondjuk. OK, nekik nem tetszik. Mindjárt jöttek azonban a "tegyél le annyit az asztalra, mint ő", meg a "te biztos nem keresel annyit, mint ő" válaszok a kritikára, de ezek egyáltalán nem érvek. A kritika nem feltétlen rosszindulatú.

Meg az a másik "érv", hogy ha nem tetszik, ne nézzed. Igen, csak ahhoz, hogy el tudjam dönteni, tetszik-e vagy sem, ahhoz meg kell néznem. Akár többször is, hátha később mégis szimpatikus lesz, vagy tényleg jó irányba változik valaki.


2020. máj. 2. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Ezt én sem értem, már nem lehet senkit csak úgy őszintén utálni, csak irigységből. Ez annyira gyerekes, mint mikor a kicsiknek mondjuk, hogy "csak azért csúfol, mert irigykedik". Fel kéne nőni.
2020. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem pl még eszembe sem jutott kritizálni azt akire irigykedek.
2020. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kevés ember képes normális kritikát megfogalmazni.

Sok ember tényleg irigy.

Szerintem sokszor látszik a szövegből, a megfogalmazásból, hogy irigy "kritikáról" van szó vagy ténylegesről.

A "tegyél le annyit az asztalra" még mindig az értelmileg visszamaradott emberek érvelési szintje.

2020. máj. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!