Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, nincs elég problémám ahhoz, hogy szakemberhez menjek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években nagyon nem voltam jól lelkileg (ami leginkább szerintem a gimiben átélt zaklatásomnak, szivatásomnak köszönhető). Sokat gondolkodtam az öngyilkosságon is, mert úgy érzem, akárhova megyek, mindenhol utálnak, kinéznek maguk közül az emberek és mindenkinek csak egy teher vagyok. Amikor felvettek egyetemre és a csoporttársaim közül is szereztem pár havert, egy pár hónapra kevesebb ezekhez hasonló negatív gondolatom volt, de az első vizsgaidőszak után megint letört a lelkesedésem, sok tantárgyból rosszabbul sikerültek a vizsgáim, mint terveztem. Volt egy tantárgy, amiből el kellett mennem másodjára is vizsgázni és az pont a vizsgaidőszak utolsó napjára esett és hiába tanultam rá rengeteget, így is épp meglett a 2-es (mondjuk akikkel csak beszéltem, mindenkinek 2-es lett maximum). Aztán kb. rögtön kezdődött a következő félév, amikor még ki se pihentem az előző vizsgaidőszakot...És hát a 2. félévben nem nagyon jártam be suliba, mert azt hallottam, a 2. félév még nehezebb is, mint az első és úgy éreztem, ha az első félévem se sikerült olyan jól, hiába járok be, úgyis meg fogok bukni vagy legalábbis rosszul sikerülnek a vizsgáim és átkerülök önköltségesre. Eleinte még próbáltam legalább a kötelező órákra bejárni, ahol katalógus is van, meg tervezgettem, hogy erőt veszek magamon és bejárok rendesen az elméletekre is, de egyre gyakoribbá vált, hogy nem tudtam nap közben se kikelni az ágyból, semmihez se volt energiám, illetve részben amiatt se jártam be, mert egyre többször voltak (a tüneteim alapján nagy valószínűséggel) pánikrohamaim az órákon.

Viszont az a baj, hogy még így se érzem úgy, hogy lenne bármi keresnivalóm is egy pszichológusnál, mert attól félek, elküldene és azt mondaná, nincs semmi bajom, csak hisztizek meg lusta vagyok. Még ezt a kérdést is félve írom ki, mert biztos vagyok benne, hogy csak olyan válaszokat fogok kb. kapni, hogy csak kitalálom az egészet és netről diagnosztizálgatom magam pánikrohamokkal, meg ilyesmi.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2020. máj. 3. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez valóban nem több mint önsajnálat. Egyetlen ötletet nem emlitesz h hogyan tervezel másképp élni csak a nyavajgás megy. Ja és lusta is vagy igen.
2020. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szakemberhez nem csak azok mennek akik már teljesen összeomlottak és gyógyszeres kezelésre van szükségük. Ennek a megelőzése is fontos.

Valaki,aki minimálisan is foglalkozik pszichológiával sosem mondaná, hogy csak lusta vagy, nem hogy egy olyan személy, aki évekig tanult pszichológiát, és ez a munkája.

Nem lesz az ég világon semmi bajod belőle, ha elmesz tanácsot kérni, vagy csak simán kibeszélni, hogy mi bánt.

Jobb, mint ha megrekednél ebben a mentalitásban, és megvarnad, amíg tényleg baj lesz.

2020. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is elmegyek olykor coach-hoz, pedig komoly bajom nincs. Szerintem az elég komoly gondnak nevezhető, hogy az önbecsülésed nulla és elgondolkozol olykor az öngyilkosságon.
2020. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még hallgató vagy, akkor mentálhigiénés szolgálat pszichológusa ingyen fogad 🙂
2020. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!