Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érdekel senkit az,...

Miért nem érdekel senkit az, hogy mi történik velem?

Figyelt kérdés

Van egy kis baráti társaságom, akikkel havonta-kéthavonta mindig összejövünk, és megbeszéljük, hogy kivel mi történt. De ez mindig úgy néz ki, hogy a "menőbbeket" mindig kérdezi mindenki, illetve reagálnak arra, hogy vele mi történt, legyen az akármilyen érdektelen dolog, rám pedig a kutya se kíváncsi. Múltkor is például, engem felvettek egy tök jó munkahelyre, és mikor ezt így elújságoltam, akkor a kapott reakció egy jó hosszú kínos csönd volt, majd pedig egy "na ez tök jó." És fojtatták a menősrác csodálását. De ugyanez a helyzet pl. instagramon is. Ha én kiteszek egy storyt valamiről, akkor azt a kutya sem nézi meg, míg ha egy "menő" srác/lány tenne ki pl. a reggeli ürítéséről egy képet, arra is biztos menne a sok szivecskés react, meg hogy az enyém is ilyen színű/állagú volt stb.


Úgyérzem, hogy van egy két ember, aki tökmindegy, hogy mit csinál, mindig lesz rá sok pozitív reakció, és mindig imádni fogják. Az én típusom meg, tökmindegy mennyire akarja hogy észrevegyék, sosem fogják. Nektek mi a véleményetek erről?



2020. máj. 3. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Öhm... nem a barátaid? De ha neked ez jó (mert nyilván jó, hiszen velük vagy.....), akkor mi a probléma?
2020. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mi a barát? Semmi baráti nincs abban, hogy te beszélsz, ők meg lexarják. Időpazarlás ilyenekkel "barátkozni". Ha tényleg barátok lennének, elmondhatnád nekik, hogy ez neked rosszul esik, mégsem tőlük kérdezed meg, mi a gond, hanem a neten, mert szerintem te is tudod, hogy nem lenne számodra jó válasz, ha egyáltalán erre tudnak valami emberit felelni.
2020. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

“ Van egy kis baráti társaságom“


Ne haragudj, de az ilyenek nem baratok. Ha nekem valaki mesel valamit, nem fogom lesz•rni anit mond, plane a baratomet.

Ideje mas tarsasag utan nezni, ha ez a helyzet zavaro neked.

2020. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ami neked. Mondjuk én nem reklámozom, ami velem történik, így aztán nem is futok bele ilyen helyzetekbe, mert kb nem érdekel, hogy mit gondolnak mások.

Viszont annak a seggét mindig fényesre nyalják, aki valamilyen szempontból fölérendelt pozícióban van, vagy csak annak éreznek. Te nem vagy ilyen számukra, de nyugtasson a tudat, hogy te őszintén nem érdekled őket, a menőcsaj/csávó iránt meg csak képmutatásból, esetleg érdekből, haszonszerzésből mutatnak érdeklődést.

Ez kb olyan, hogy a főnök szar viccén is mindenki röhög...

2020. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, de régen pl. tök sokat segítettek ugyanezen emberek, és tudtam velük beszélgetni négyszemközt, bár akkor sem mutattak hatalmast érdeklődést irántam. De ami tényleg érdekes, hogy bármikor valami problémájuk volt, vagy nekem, akkor mindig segítettük egymást. Akkor változik meg a helyzet, amikor sokan vagyunk egy társaságban, akkor hagynak mindig figyelmen kívül.
2020. máj. 3. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Kamuzd be, hogy örököltél és jaj de jó lesz ide mész majd, oda mész majd nyaralni stb.. ha egyből ugranak és rád figyelnek biztos lehetsz benne, hogy nem a barátaid. Csak valakik akik elviselnek valamilyen érdekből. De ez az ő szégyenük. Ideje új, igazi barátok után nézni. Én azt vallom bőven elég akár egy vagy kettő is, ha azok igazi, értékes emberek. Nem kell nagy társaság, főleg ha ilyenek.
2020. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez allatvilag szintje. Van az ezusthatu gorilla, es ot kurkaszhatjak, akik kozel akarnak lenni.

Sokkal arnyaltabbnak, finomabbnak szabadna lennie. Ez annyira oskozossegi tarsadalom, hogy en speciel az eletben nem mennek kozejuk a soron kovetkezo megalaztatasert.

2020. máj. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!