Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem kell semmi, amire...

Miért nem kell semmi, amire gyűjtöttem?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy sokszor gyűjtök valamire, azzal kelek-azzal fekszek, mindent megadnék, hogy megvehessem, viszont mikor kigyűlik rá a pénzem, vagy ha meg kellene venni, inkább odébb állok.

Ez vajon mi lehet?



2020. máj. 9. 16:51
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Kb mint a tiltott gyümölcs. Amíg nem lehet tied, nagyon kell, amikor már megveheted, nem is olyan csábító. Néha velem is előfordul. Elég tré amúgy, mert míg nem tehetek meg ezt vagy azt meg, hú nagyon izgatja a fantáziám, és kaparok érte. Mikor meg lehetne, jön az: eeh, ez nem is olyan húha dolog érzet.
2020. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pyetro ***** válasza:
100%

Mert lehet, hogy igazából nincs is rá különösen szükséged. Ezzel én is így vagyok, lenne most az új Iphone SE ami tetszik, de 200000 ft. Van egy telefonom amit kb egy éve vettem olyan 60000 ft-ért, de mindenben kihasználom, annak a 200000 ft-nak pedig meglesz még a helye, míg dolgozom és tudok spórolni lesz abból 300-400000 is és az már elég egy néhány hetes nyaralásra, esetleg lakást, autót javítani, étterembe menni vagy éppen amit szeretnék.


Régen sokat jártam boltba, ha valami megtetszett akkor volt lehetőségem és megvettem, most már felelősségteljesebb vagyok, jobban beosztom a pénzt, mikor mit kell venni, mikor esik útba több helyszín, valószínűleg veled is ez a helyzet és gondolsz a jövőre tudat alatt ezért mérlegelsz.

2020. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkozik az ember, hogy mennyi időbe, energiába telt összegyűjteni rá a pénzt és ahhoz képest nem is biztos, hogy annyit ad az adott dolog.


Meg ugye minél több a pénz annál több a látszólag elérhető dolog. Régen sajnáltam mindenre, meg alapvető dolgokat nem tudtam megvenni, aztán elkezdtem fejlődni, többet keresni. És mindig egyre több minden elérhető. Eleinte egy jó telefon, gép is maximum álom volt, most már egy jó kocsi is bele férhetne de inkább egy kis lakásra gyűjtök.


Aztán eléri majd az ember a "kis lakás" szintet akkor elgondolkozik, hogy 1 szobával nagyobb, vagy kertes ház hogyan érhető el.

2020. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert addigra lankadt a lelkesedés. És tudat alatt(?) tudod, hogy ha elköltöd a pénzed, akkor a következő dologért ismét várni, várni, meg várni kell.
2020. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert minden csak addig érdekes amíg meg nem ismered, vagy meg nem szerzed. Onnantól kezdve az számít mekkora értékkel bír ami számodra fontos, hogy meg tartsad, vagy goondoskodj róla.
2020. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg fiatal voltam és nem volt keresetem mindig szükségem volt valamire. Mióta saját keresetem van rájöttem, hogy mik a fontos dolgok, mi az amire tényleg szükségem van. Gondolom a pénz értéke miatt, hogy a te körmöd kopott érte.
2020. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!