Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor meglátom volt nevelőapá...

Amikor meglátom volt nevelőapám, szinte alig bírom visszafogni magam. Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amikor 5 éves lettem,anyám beleszeretett egy fickóba. Odaköltöztünk hozzá. Tudni kell,hogy anyám alkoholista volt,már meghalt. Amikor ott éltünk,minden egyes nap félelem volt,anyámat ütötte,verte ez az ember,mikor tusoló alá vitte,mikor kitörte a fogát,mikor belerugott az erkélyen,és monoklis lett. Őszintén nem szeretem anyámat,mert eldobott minket,viszont azt,hogy egy 5 éves gyerek látja minden egyes nap,ahogy a nevelőapja üti az anyám,elmondhatatlan érzés. Engem és nővéremet is gyűlölt ez az ember,volt mikor megvert,kedvenc játékaimat kidobta. Minden egyes nap rettegtünk. Gyűlölöm a mai napig a volt nevelőapám,és mikor meglátom,egyszerűen alig bírom magam visszafogni,hogy ne ordibáljak vele az utcán. Anyám ezek ellenére is szerette ezt az embert. 8-9 éves koromig voltunk ennél a barbár embernél,miután elköltöztünk tőle. Utánna jött anyámmal az élet,amikor szint úgy minden egyes nap rettegtem,de ez más téma. Maradandó lelki károsodást szenvedtem mind a kettőjük miatt (pszchiológushoz is jártam 3 évig,aki mondta,hogyha maradtunk volna nála,akkor az idegrendszerem egy életre tönkremenne) de főleg amiatt mocsok rohadt nevelőapám miatt. Úgy érzem,ha mégegyszer meglátom az utcán kiborulok,és nagyon kiabálni fogok vele. Mit tegyek,hogy ezt elkerüljem? Köszönöm válaszaitokat!

2020. máj. 9. 20:13
 1/9 A kérdező kommentje:
16 éves fiú vagyok.
2020. máj. 9. 20:14
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindig is jó volt a magatartásom,soha de soha nem vagyok agresszív. Én ezt a példát soha de soha nem vinném át,mert én átéltem,és tanultam belőle. Csak te ezt nem tudhatod. Amiatt akadok ki,mert megfélemlítette ez az ember az életem,és egyszerűen gyűlölöm. Soha nem mondhattam meg neki a magamét,mert elnyomott.
2020. máj. 9. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiabálj vele kedvedre. Megérdemli. Lassan te kerülsz fizikai fölénybe, szóval félned sem nagyon kell tőle. :)
2020. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Benned - indokoltan - hatalmas düh tombol. Rejtély, miért nem apádhoz kerültél az alkoholista anyád helyett. Szerintem te anyádra - is - haragszol, és mivel vele már nem tudod ezt rendezni, a feszültséget nem tudod hova vezetni. Amikor ezt a fazont látod, tkp. azért vagy feszült, mert beleéled magad abba a helyzetbe, és egyrészt félted anyádat, nagyobbrészt haragszol rá, hogy nem mentetek el onnan azonnal.

Ez a düh jelzi, hogy még terápiára kell járnod.

2020. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én visszaadnam neki azt a sok sérelmet amit tett ellened.
2020. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért anyámhoz raktak,mert az orvos előtt bevett egyszer egy gyógyszert! Nevetséges... Amúgy gyógyszerre ivott sokszor.. Azt még ő sem bírta
2020. máj. 9. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom így hirtelen, melyik kommentelőnek:

Jézusom... Te kebledre ölelnéd azt aki megvert téged és az anyádat, vagy mi alapján gondolod, hogy agresszív a kérdező? Mármint igen, az, vele szemben, de teljesen indokoltan. -.-'


Kérdező!

Mivel sajnos nem verheted meg - legalábbis fényes nappal -, mert azt te szívnád meg, így csak annyit tudsz tenni, hogy legyűröd magadban az érzést, és évek múlva, vagy amennyi szükséges, utálni fogod, de nem fog el egész testedben feszültség, hogy mindjárt odamész. Sajnos ezt fel kell dolgozni, és mindenkinél más, mennyi idő. :/

2020. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom ami veled történt, de ezzel sokra nem mész. Én 6 éves voltam, szinte minden mondatodban a saját életemet olvastam vissza, csak én már 40 leszek. Elbszott egy trauma ez, mai napig feljönnek az emlékek, pedig már hány év eltelt, ez nem kiheverhető. Viszont én láttam (látom) a saját nevelőapámat megöregedni, megtörni, nap mint nap sírni, félni az elmúlástól, lerokkanni és legyengülni, és ha akarom, még most is láthatom, még élnek mindketten (édesanyámmal), aki szintén nem tudott mellőle lépni, amikor pedig kellett volna.

Nem érzek bosszúvágyat, ez már nem az a kategória, amiben nekem kell eljárnom. Nem vagyok nagy Istenhívő, de akármikor ránézek nevelőapámra, szinte követelem, hogy létezzen, és tegye helyre a bennem tomboló igazságtalanságot és fájdalmat.

Neked mi mást is mondhatnék, fiatal vagy és maradandóan sérült a lelked, és azáltal sem fog helyrejönni, ha később akár tettlegességig eljutva is bosszút állsz. Nem ez lesz a módja, ezt mára már tudom. Kitartás, több tapasztalat áll mögötted ma, mint ami sokaknak egész életükbe nem jut.

2020. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm! Valószínűleg elfelejtem ezt a kiabálós dolgot,igazából rám az vall,ha valami nem tetszik,kimondom a frankót,ami jó és rossz szokás is. Ezért nem tudtam annyira visszafolytani magamban azt a düh-t,amit évekig belémnyomott. Valószínű semmivel nem lennék azzal előrébb,ha kiabálnék vele,remélem a karma utoléri,és ugyan azt a lelki/fizikai bántalmazást megkapja,amit adott. Sajnos nem tudhatjuk,milyen elmebeteg emberbe szeret bele az anyukánk. Néha belegondolok,hogy basszus,de jó lenne egy anya,de ez már megtörtént,nem csinálhatom vissza. Ja,és ez az ember anyám idegrendszerét tönkretette,ez is volt a halála egyik oka. Az orvosok szerint szinte minden testrésze rossz volt (43 évesen),a halálát az okozta,hogy víz került a tüdejébe. De a mája is ki volt,agya,idegrendszere,szíve stb... Talán jó neki a túlvilágon. Mivel egy ideig jó anya volt,nincs bennem az a harag,ami a nevelőapám felé irányul,de nem is tudom szeretni :/ De szerencsére én tanultam ebből az egészből,és láttam,min megy át egy ember. A célom,hogy segítsek azoknak a gyerekeknek,akiknek ugyan ezt kell átélniük.
2020. máj. 9. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!