Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szabadulhatok meg a...

Hogyan szabadulhatok meg a derealizációtól? A napokban jöttem rá hogy 5-6 éve gyötör és fog engem vissza ez a dolog, és valósággal lesokkolt a felismerés. Hogyan tüntethetem el?

Figyelt kérdés

Amit sejtek vagy tudok:


- meditáció

- a szorongás leszorítása valamilyen úton

- a dohányzás fokozatos elhagyása (hogy ne erősödjön a dereal.)

- intenzív testmozgás


Mi még? Nagyon hálás lennék a srgítségért, mert most jöttem rá hogy minden eddigi gondomat az ebből eredő rossz közérzet és szorongás okozta.


22/F



2020. máj. 9. 21:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Bakker soha nem jöttem rá miért van ez és most kiderült. Teljesen fel vagyok tüzelve.
2020. máj. 9. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van már dokid akkor mindenképp beszéld meg vele :) Elsőnek azt hogy miből fakad. Pszichés betegség is lehet, vagy esetleg gyógyszer mellékhatás. Az is elég általános hogy az abnormálisan alacsony vércukorszint áll mögötte.

A cigivel óvatosan, mert ha hirtelen hagyod el akkor elvonási tünetként jelentkezhet.

Ami nekem segített az a relaxáció, és a stresszes helyzetek kerülése. Annó volt hogy hogy az ébren töltött óráim nagy részét derealizálva töltöttem, most csak hetente párszor jön ki egy-két órára max, azért ez is elég nagy haladás.

Figyeld meg hogy mik azok a helyzetek amikor azonnal derealizálni kezdesz, már ha helyzetfüggő. Konfliktushelyzetek, munkahely, otthon, veszekedés közben, stb.

Próbáld meg elkerülni azokat a helyeket, személyeket, szituációkat ami kiválthatja. Persze ez is rohadt nehéz, de ha van rá lehetőséged akkor ajánlom. Pár eseménytől még el is lehet szökni, de a munkahely és a család már egy fokkal nehezebb. Dokival mindenképp beszéld majd át :) Az emberek többsége tapasztal élete során egyfajta disszociációt, de nem mindegy hogy milyen mértékben. Ha több alkalommal, folyamatosan, hetente vagy akár naponta többször is az már nagyon nem természetes. Ha a doki kezelni tudja az alapbetegséget amihez tünetként társul a derealizáció akkor meg kellene szűnnie.

2020. máj. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azta, nagyon köszi a bő választ!

El sem hiszem hogy normális életet élhetek. Nem is nagyon emlékszek milyen volt nélküle mert nekem mindig jelen volt evekig. Köszönöm szépen!!!

2020. máj. 10. 01:13
 4/6 anonim válasza:

Miről is van szó pontosan?

És hogyan jöttél rá?

2020. máj. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak egy évig volt, de néha vissza-vissza tér. A sport és a relaxáció segített. Gyógyszert próbáld meg elkerülni, csak még több gondot okoz.
2020. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meditáció alatt mire gondoltál?

Mert lehet csak még jobban bevisz az erdőbe...Pl.vizualizációs technikák veszélyesek is lehetnek.

2020. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!