Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor valakit halálra itéltek...

Amikor valakit halálra itéltek, a kivégzése napját is olyan érteleben nagy napként várta vajon, mint a 18. születésnapját, vagy az esküvője napját? Volt a halálraitéltekben ilyen jellegű izgalom, vagy csak halálfélelem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 10. 22:31
 1/9 A kérdező kommentje:
*értelemben
2020. máj. 10. 22:32
 2/9 Valaki32114002 válasza:
84%
Az a baj, hogy aki tudná a választ, az valószínűleg már nem él
2020. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de börtönőrök, cellatársak, vagy akár naplók ismerhettek ilyen történeketek. Ahogy az aradi vértanúkról, vagy 56'-osokról is fennmaradtak történetek az utlosó napokból, órákból, hiába végezték ki őket
2020. máj. 10. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, togalmam sincs, hogy más hogyan élte át. Önmagamból kiindulva, ha halálra lennék ítélve nem bírnék létezni és megölne a folyamatos depresszió és agybaj mielőtt még kivégeznének. Persze én nem vagyok gyilkos, hogy ilyen büntetésre lehessek ítélve. Nyilván minden ember más és más, így másként is éli meg. Továbbá az is rátesz egy lapáttal, hogy gyilkolt az illető. Talán ez is megváltoztatja annyira az életét, hogy nem is bánja a halált.

Mindjárt linkelek erről egy jó dokumentumfilmet, az a kivégzés előtti 24 órát mutatja be részletesen. Ott mesélnek a rabok erről is.

2020. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van.

2020. máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2020. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én inkább azokra lennék kivéncsi, akiknek amúgy tiszta a lelkiismeretük, politikai okból végzik ki őket, pl. forradalmárok, szabaságharcosok.


Valaki tud ilyen történelmi történeteteket

2020. máj. 10. 23:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán Maria Antoinett vagy más kivégzett királynőről olvastam, hogy írtak a kivégzés előtti érzéseikről is, illetve valamelyik levelet vagy naplót is irt utolsó óráiban ilyesmiről. De ez már sok éve volt, nem tudom, hol olvastam. Ők politikai okból haltak meg.
2020. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miféle izgalomról beszélsz? Nyilván nem aludtak nyugodtan az éjszaka. A kivégzéseket többnyire hajnalban csinálták, szerencsére már nincsenek ilyen tapasztalatok mifelénk legalábbis. Kínában kérdezd, ott még forradalmárokat is végeznek ki. Egyébként szerintem nincs nagy különbség forradalmár és nem forradalmár közt, de személyisége válogathatja.
2020. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!