Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon sok ember (fiatal)...

Nagyon sok ember (fiatal) miért tartja annyira menőnek, hogy fütyül a koronavirus miatti korlátozásra? Ennyire egészségesek a magyarok?

Figyelt kérdés
A facebook-on gyakorlatilag stíl lett kifigurázni a koronavírus járványt és az intézkedéseket. Sokaknak olyan borítóképe van, ami Michelangelo "Az ember teremtése" című festményén be van retusálva egy kézfertőtlenítő meg mindenféle szarkasztikus posztok vannak a "nyuggervírusról" (ahogy ők nevezik). De külföldön is mindenki egészséges (Németországban és USA-ban is tömegtüntetések voltak a korlátozás feloldására). Arról nem is beszélve, hogy mindenki anyázza a hatóságokat, mert a vírus miatt nem lehet majd bulizni meg nyaralni. Most komolyan ennyire jó egészségi állapotnak örvend a magyar lakosság, hogy senki sem tart a koronavírustól? Én konkrétan fiatal autoimmun beteg vagyok és engem lazán elvinne ez a vész ellentétben egy influenzával (amire be se vagyok oltva). De egy magas vérnyomásos is elég komoly veszélyben lenne ha elkapná.

2020. máj. 11. 09:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#10: Na pont ez az önzőség amiről beszélek. Te makkegészséges jó génekkel rendelkező fiatal van, aki a társaidhoz hasonlóan lesz@*ja a vírust mert úgyse eshet baja. Csak tudod rajtatok kívül van még jópár ember az országban, akik nem tehetik meg, hogy ilyen lazán vegyék a vírust, mert ha mindenki ilyen durr bele mentalitással kezelné a vírust, akkor nem 400iksz ember halt volna meg (és jóval több fog ha feloldják a korlátozást) hanem tízezrével hullottak volna a "gyengék". Vagy tényleg ez a cél végső soron?
2020. máj. 11. 10:25
 12/23 anonim ***** válasza:
47%
Aminek meg kell tortennie, az meg is fog tortenni. A ketfarku kutyaparton kivul ki igert orok eletet? Ha meg kell halni mert a sors igy rendelte, akkor megleszel halva akar tetszik, akar nem. Virustol? Igen, lehet pont a virustol. Ez van!
2020. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

"A világon minden hatodik másodpercben meghal egy ember közúti balesetben. Magyarországon a statisztika alapján 12 óránként hal meg valaki így." [link]


Nem jarvany, nem betegseg ... ember okozza embernek!!! Nyavajogtok itt a viruson meg, hogy nem vigyazz az egyik a masikra ... a hetkoznapokban (bekeidoben) sem vigyazunk egymasra!

2020. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#14: Jó megértettem. További szép napot és élvezd a jó időt és az életet ha már te megteheted.
2020. máj. 11. 10:41
 15/23 nemaRendőrség ***** válasza:
73%

Laktóz érzékeny vagyok, illetve wilson kóros, nem ehetek 1000 meg egy ételt. Laktóztól elpusztulnak a bélbolyhaim, a réztől meg elkezdek rángatózni.

Most akkor tiltsák be azt az ezer meg egy ételt, mert én nem ehetem, vagy én vigyázzak arra, hogy mit eszek?

Ha be akarnák tiltani pl a lazacot miattam, én lennék az első aki kimenne tiltakozni.


Igen, szomorú hogy beteg vagy, meg van pár tízezer beteg ember az országban, de most nehogymár bokán rúgj minket is, mert fáj a lábad, és ez így fair.


Te figyelj a saját egészségedre!

2020. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
63%

A saját életeden és kapcsolataidon csak te alakítasz igazán. Azon is, hogy élsz meg bizonyos betegségeket.

Az, ha így belespirázod az egész életedbe, és csak arról szól, hogy jahj én így, jahj én úgy, ne lepődj meg, ha a végén senki nem fog támogatni, mert egy bizonyos szint felett ez nem kóros betegségtudat, csak önző önsajnáltató magatartás.

A legszánalmasabb, hogy a legtöbbször egy nem is túl feltűnő, és jól kezelhető betegséggel küzdő emberek képesek ilyen magatartásra. Bezzeg akinek se keze, se lába, éli világát. Ez a mártírkodás csak neked árt, senki nem fog sajnálni, egy idő után még a közeliek sem.

Sajnálom hogy beteg vagy, de mindenki leírhatná a kis maga bajait.

Tudod, sebészeten dolgozom, rengeteg beteggel találkozom, és ott sokszor hallom: mindenki ha kivinné a baját a piacra, szépen csendben igazából a sajátjával térne is haza, és nem cserélne máséval.

Ezen gondolkodj el, és ne siránkozással töltsd az életed, mert azért amilyen, attól még ez az egy van.

2020. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
21%
persze a fél világ hülye, mert bezárkóztunk , megóvva a betegeket? nem! Szerencsére nem a gyakoris balek dönt.
2020. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 nemaRendőrség ***** válasza:
59%

"mindenki ha kivinné a baját a piacra, szépen csendben igazából a sajátjával térne is haza, és nem cserélne máséval."

Ez nagyon tetszik.

Sokan bele sem gondolnak hogy ami nekik természetes, az másoknak probléma. Nem szabad másokra erőltetni a problémáinkat bizonyos szint felett, van neki is elég terhe, amit fel sem foghatunk

2020. máj. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
31%

Nálunk az efféle bölcselet szállóige. És rengeteg minden is.

Amikor ott fekszik az ember, úgy, hogy akkora tumor volt a hasában még 4 órával azelőtt, mint az öklöm, és most 6 hasi drain lóg ki a hasából, meg van neki mondjuk egy éve 2 oldali TRD-je (vizeletet vezet el a veséből), és mellette még rengeteg más alapbetegsége is van, akkor nagyon bölcs dolgokat tud mondani. Érdemes ezeket megjegyezni. Szívem szerint minden embernek kicsit közmunka szerűen megmutatnám a kórházi léttel, máris átértékelődne ez-az.

2020. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

Rangatozol a reztol? Azzal a virussal a kolomparizalt polgartarsakat kell megfertozni.....


Rangatozva rangatnak ki a rezkabelt a vasuti biztositoberendezesbol.....

2020. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!