Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem gondoljátok, hogy a...

Ti nem gondoljátok, hogy a bipolárisokkal és skizofrénekkel szemben elég durva a diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Ez nem egy állítás, ez egy kérdés.

Nekem jelenleg viszont ez a véleményem, de meggyőzhető vagyok másról is...


Tudom, hogy ezek a betegek veszélyesek lehetnek magukra és másokra is... Főleg kezeletlen ül, de van aki gyógyszeres terápia mellett sem lesz tünetmentes.

Ezt aláírom.


De én azt veszem észre, hogy sokakban velük szemben egy nagyon mélyről jövő ellenszenv van, vagy akár gyilkos indulat...

Többször voltam tanúja annak, hogy valaki például azt mondta, hogy "A skizofrénia nem gyógyítható véglegesen, de kezelhető, a beteg tünetmentesen tartható", erre az a válasz érkezett, hogy "Dehogynem gyógyítható, ólommal"... Stb.


Én azt érzékelem, hogy a társadalmunk legtöbb tagja gyűlöli ezeket a pszichés betegeket... Persze ez tényekkel nem támasztható alá, lehet, hogy tévedek.


Például lehet, hogy egy bipoláris, vagy skizo 10+ éve teljesen tünetmentes, normális, a kezeléseknek hála, de lehet akár diplomás is, csak nehezen fog munkát találni... És persze arra is vannak példák, hogy találtak jó munkát, de nem ez a jellemző.


Mentális betegeket nagyon sokszor nem alkalmaznak, akkor sem, ha amúgy nincs vele semmi baj.


Még megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató munkahelyeken is van, hogy az ilyen betegeket illegálisan, de egyszerűen figyelmen kívül hagyják.


Ti mit gondoltok a témáról?



2020. máj. 11. 10:42
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem egyedi eset alapján általánosítasz...
2020. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
68%
Én csak egy dolgot allapitottam meg ezzel kapcsolatban: Régebben csodaszamba ment ha valaki ismert egy ilyen beteg embert, mostanában pedig annyi van mint égen a csillag. Én nem is értem honnan és hogyan van ennyi mentálisan beteg ember mostanában, de ez nemcsak a magyarokra, hanem világszerte is igaz, és ez nagyon nagyon elszomorito.
2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Próbálok nem általánosítani.

Viszont mindenki a személyes tapasztalatai alapján ítélkezik, egy olyan témában amiről nem igazán lehet felmérést készíteni...

Viszont nem egy személyes tapasztalatom van, hanem több.

Illetve érdemes lehet beszélgetni erről a témáról másokkal, én megtettem... Nyílván akikkel beszéltem, azok az én ismerőseim leginkább, tehát ez sem reprezentatív minta.

2020. máj. 11. 10:48
 4/52 anonim ***** válasza:
41%
Nezd, az ellenszenvet nem biztos hogy ellenszenv. Csak senki nem szereti a plusz macerat. Miért vennének fel egy mentálisan beteg diplomást egy munkahelyre, ha valogazhatnak olyanokbol, akikkel varhatoan nem lesz semmi ilyen jellegű probléma?
2020. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
49%

Én azt gondolom, hogy csak azon lehet segíteni, aki hagyja. Másrészt meg ha valaki megöl valakit, akkor magasról leszarom az agybaját, nem való ide. Lehet takarózni a tárgyalásokon a mentális zavarokkal, attól még ha valaki közveszélyes és engem vagy valamelyik rokonom szemeli ki, addig fogom ütni, amíg mozog.


Nagyon sok mentálisan sérült ember kártékony. És sokszor olyan apró dolgokban, minthogy egy dilis öregasszony a szomszédod, megkeseríti az életedet. Nem tud ellene tenni érdemben a törvény, el kell viselni, a liberalista túlkapások miatt meg még el is kell játszani a nagy szeretetet... Nézd, lehet, hogy valaki olyan birkalelkű, hogy nem zavarja, ha a szomszédja egy vödörbe szarik két hónapig, majd azt az erkélyére önti vagy ha egy ollóval csönget be, hogy a mittudoménkinek az akaratát teljesítve ki akarja vágni a szemem, aztán ha ez nem sikerül, inkább a szomszéd macskáját vágja fel toroktól derékig, de ez az ember nem én vagyok. Én önvédelemből ha kell, lekúrom a lépcsőn is, aztán történik, ami történik. És az általam említett eset konkrétan egy 2012 környéki bírósági jegyzőkönyvben szerepelt, ahol az elítélt (a dilis) gyógykezelésre lett küldve pár hónapra... Ne vicceljünk már.

2020. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
69%

Nekem személy szerint nagyon rossz emlékeim és élményeim vannak skizofrén és mániás depressziós szomszeddal, úgyhogy nekem görcsbe randul a gyomrom a szó hallatán is.


Többször elaztatta a lakásomat, meztelenül rohangált késsel a lépcsőházban, kidobalta az edényeket az erkélyről.. Mes ez 'csak' egy szomszéd voltam, nem egy csaladtag.


Én személy szerint félek tőlük.

2020. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
20%
Látom, a nem tetsző válaszok jól le vannak pontozva. De akkor is ez az igazság...😉😉😉
2020. máj. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

"Miért vennének fel egy mentálisan beteg diplomást egy munkahelyre, ha valogazhatnak olyanokbol, akikkel varhatoan nem lesz semmi ilyen jellegű probléma?"


Mondjuk bárkinek lehet bármi baja...

Olyan ami később jön ki.

Nekem például volt egy munkatársam aki gyilkosságot követett el, három évvel azután, hogy felvették... Kábítószeres volt, de valószínűleg már régen ott dolgozott amikor elkezdte.


Egy olyan mentális/pszichés beteg akit rendszeresen kezelnek, esetleg tizenéves tünetmentes, nem valószínű hogy csak úgy hirtelen egyszer bekattan... Nem valószínűbb, mint hogy bármelyik random ember bekattan.


#5.

Mondjuk ezek a dolgok, meg hogy egy skizofrén biztos gyilkos is, nem tudom hogy miért jutottak eszedbe...

Ez is negatív sztereotípia.

Kíváncsi lennék egy olyan statisztikákra, hogy a skizofrén hány százaléka követett el valaha komolyabb bűncselekményt, vagy olyat ami agresszív viselkedést is tartalmaz... Csak tipp, de szerintem elenyésző.

A legtöbben amíg kezeletlenek mindössze annyit tesznek, hogy beteges dolgokról beszélnek, zavartan viselkednek, vagy például olyan bűncselekményeket szokták elkövetni, melyek nem annyira súlyosak. Mondjuk közszeméremsértés, ilyesmi.

AMÍG KEZELETLENEK!

2020. máj. 11. 11:04
 9/52 A kérdező kommentje:

"Szerintem egyedi eset alapján általánosítasz..."


Egyébként érdekes, hogy első válasznak megkaptam ezt, ami végülis korrekt.

Ezzel kapcsolatban kifejtettem a gondolataimat az első kommentemben...


Viszont akik eddig írták a tapasztalataikról, azok mind olyan esetről írtak, ahol Ők abszolút csak mellékszereplők voltak... És csak egy esetről.

Például egy szomszédról egy társasházban.

2020. máj. 11. 11:09
 10/52 anonim ***** válasza:
69%

De könyörgöm! A legtöbb beteg emberrel az a probléma, hogy azt hiszi, nem beteg és nem szedi a gyógyszereit.


Miért kellett nekem százezres károkat helyreállítani a felettem lakó beteg miatt? Csak mert nem szedte a gyógyszereit. Köszönöm szépen. Todod mi folyt le hozzánk? Xaros le, mert a konyhakovon végezte el a nagydolgat, utána pedig nem zárta el a vizet a fürdőben. Bokáig álltam otthon a Xaros vízben.


A pszichiátrian mit mondott az orvosa? Jaa kérem, ha szedi a gyógyszereit, semmi gond nincs vele. Mi?? És akkor az én életemmel hazardirozik? Fel is robbanthatna a lakást egy ilyen ember.


Na ezek után még biztos lehetsz benne hogy tapsikolni fog, aki kapcsolatba kerül velük ugye?


Én elfogadom őket, de messziről..

2020. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!