Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egész életemben negatív...

Egész életemben negatív diszkriminációt szenvedtem, de csak most tudtam meg hogy roma vagyok?

Figyelt kérdés

25 évesen mondták el a szüleim hogy örökbe fogadtak. Előtte azt hogy sötétebb bőrű vagyok, a már rég nem élő nagypapára hasonlóságra fogták, akiről csak fekete-fehér képek voltak.

Gyerekkorom óta mindig furcsán kezeltek. Pl sok szomszéd “néninek-bácsinak” hiába köszöntem mint a többi gyerek, nekem nem köszöntek vissza. Nem értettem mit ronthatok el.

Vagy hogy a mai napig gyakran előfordul hogy a biztonsági őrök kipakoltatják velem a zsebeimet vagy követnek. Pedig soha semmit nem loptam, eszembe se jutott, a második diplomán dolgozom éppen munka mellett.

Sokszor szembesültem számomra ok nélküli ellenszenvvel és nem értettem semmit.

Gondolom aki rendes romaként nő fel, azt felkészítik ezekre a szüleik, beszélnek erről, de nekem senki nem mondott soha semmi okot.

Elegánsan öltözöm, választékos stílusom van, nem káromkodom, sokat tanultam, nyelveket beszélek. De hiába. Bementem egy táskával (ami nálam volt már) egy sportboltba és szokás szerint a “kihallgatószobában” végeztem. Eszembe nem jutott hogy nekem miért nem lehetne bemennem egy sporttáskával mint másoknak.

Hogyan tanulhatnám meg ezt kezelni? Vagy menjek el a francba külföldre? Van egy nagyon jó barátom aki roma, ő évekkel ezelőtt kiment az USA-ba és ott olasznak mondja magát. Semmi attrocitás nem érte még azóta sem, tanult ember.


2019. aug. 6. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire látszik a külsődön?
2019. aug. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ennyire.
2019. aug. 6. 08:54
 3/6 Klau97hun ***** válasza:
65%
És eddig le se esett hogy cigány vagy és közödnincs a "szüleidhez " ? Xd na nemár 🤣
2019. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát menj, maximum egy kaland.
2019. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A biztonsági őrök gyakran elég primitív emberek, egyszerű családokból jönnek. Nem finom lelkű emberek, s nem felvilágosult gondolkodású családok sarjai. Hozzák magukkal otthonról az ostoba előítéleteket. Nekem van egy roma férfi ismerősöm, aki egyetemet végzett, gyógyszerészdoktor. Ő pont így szokott járni. Bármilyen boltba megy be, őt kezdi el figyelni a biztonsági őr. Volt, hogy már a szatyrát kipakoltatták, a személyijét elkérték. Ő ezt magában élvezi, mert mióta megkapta a diplomáját és gyógyszerészdoktorrá avatták, azóta zavarba jönnek a biztonsági őrök. Látják a nevét: dr. X. Y., és ilyenkor már végképp nem tudják, hogyan viselkedjenek vele. Van olyan biztonsági őr, aki simán letegezte, csendőrtegezéssel, aztán amikor meglátta a nevét, kapcsolt és váltott. Így búcsúzott: Bocsánat, doktor úr, elnézést kérek. - De volt olyan biztonsági őr is, akinek ugyan feljebb szaladt a szemöldöke, amikor meglátta a barátom nevét, de nem változtatott a csendőrtegezésen, mert ugye egy igazi macsó következetes, mint az ökör. Ő ennyit mondott: - Na jól van, mehetsz. Ne nézzél ilyen szemrehányóan rám, nekem mindenkit meg kell vizsgálnom, aki gyanús. Na, menjél már! - Ha az ember hibázik, akkor korrigálni kell. A csendőrpertu = hibázás. De helyre lehet hozni a hibát, ha másodjára már tisztelettel, magázva szólok az illetőhöz. Na némelyik biztonsági őr erre képtelen.
2019. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnálatos.

Nem tudom milyen lehet, nem szívesen cserélnék veled.

De ez szerintem nem rasszizmus.

Azért a legtöbb roma nagyon sokat tett hogy ide jussunk..

Ha mind vagy a nagytobbseg olyna volna mint Te, ez a jelenség ismeretlen volna. Mert ez sajnos tapasztalaton alapul..

Valahogy az itt elő kínaiak nem ugyan ezt váltják ki .

Neked minden jót kívánok!

2019. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!