Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar ember miért ilyen...

A magyar ember miért ilyen előítéletes, gyűlölködő rasszista? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyik felmenőm ázsiai lehetett mert az arcom az alföldi típusú embere hasonlít. Vagy inkább kun. Mindenesetre a "magyarok" akik genetikailag inkább szlávok már, azok egyáltalán nem elfogadóak. gyermekkorom tól kezdve felnőtt gyerek egyaránt éreztette hogy más vagyok. Mintha az egész ország ilyen rasszista szutyok lenne...

Persze ez a kun-os vérvonal a csajozásban sem volt előny sőt hátrány volt. Undorodva néztek rám mert nem hasonlítók a többségre.

Sok amerikai ismerősöm mondta hogy kint elfogadóbbak az emberek. Barátságosabbak, emberibbek.

Más is tapasztalta ezt társkeresésben? Milyen élményeitek vannak?


Én egy roma hivatásossal vesztettem el, de ott kaptam először kedvességet egy lánytól. És nem a szexusra gondolok.



2020. máj. 11. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok rasszista, simán ismerkednék egy olasz származású nővel, bejönnek a latinos vonások. Voltak olyan roma ismerőseim is, akikkel jól eltudtam beszélgetni, volt arra is példa, hogy régen az utcán elhülyéskedtem roma lányokkal, előtte nem ismertük egymást. Én az ember személyiségét, vislekedését nézem, mert az az egyetlen dolog, amiről tehet, a származásról nem.
2020. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Akkor élőbb tájékozódj. És olvas el amit írtam, jó? És ne a sértettség beszéljen belőled, mert csak engem igazolsz.


Ez az ország kőkeményen rasszista, csak még ahhoz is hang hogy felvállalja.

2020. máj. 11. 17:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Más országokban is jelen van a rasszizmus és a szegregáció, ez nem magyar jelenség. Ettől még tény, hogy csak a nagy bajban vagyunk összetartók (sajnos), amúgy szinte mindenki utál mindenkit.

Csak a pontosság kedvéért, inkább avar és hun DNS mint szláv van a magyarokban, de ezen lépjünk túl.


A sikertelenségedért meg ne azt a társadalmat okold amiben élsz. Ha csak felelőst, hibást keresel az semmivel sem visz előre, a gyűlölködésnek 0 eredménye lesz. Tanulni, fejlődni, előre lépni, ha elbuksz 1000-jére is felállni - ez visz közelebb a sikerhez, bármilyen nációhoz is tartozik az ember.

2020. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A magyar ember miért ilyen előítéletes"


Te vagy előítéletes és általánosító, hogy kiírsz egy ilyen provokatív kérdést. Alapesetben egyetértenék veled, vannak ilyen emberek sajnos nálunk, de a hozzáállásod után nem tud meghatni, hogy téged milyen élmények értek. Ugyanolyan vagy. ("gyűlölködő", ill. "rasszista")


"Sok amerikai ismerősöm mondta hogy kint elfogadóbbak az emberek. Barátságosabbak, emberibbek."


A pozitív általánosítás miért jobb? Naiv vagy, ha azt gondolod, hogy kint nincsenek rasszisták, jobboldali szélsőségesek (ku-klux-klán még mindig létezik ám!). Nem ártana persze azt is tudni, hogy az USA népessége sokszorosa Magyarországénak...


"Más is tapasztalta ezt társkeresésben?"

Szóval, most az indított erre a primitív megnyilatkozásra, hogy ejtett pár csaj? Ilyen az élet, nem vagy egyedül; "tisztavérű" magyar férfiakra is néznek úgy, mint "szutyokra", nem veled kivételeznek.


"Mindenesetre a "magyarok" akik genetikailag inkább szlávok már"

Ha ilyen komoly állításokat fogalmazol meg, akkor annak legyen alapja! Forrást tudsz felhozni az állítás igazolására? Történt valamelyfokú keveredés, ez nem is kérdés, de honnét veszed, hogy ez a magyarság egészére vonatoztatható?

(Ajánlott szakirodalom: Czeizel: A magyarság genetikája; Szabó István Mihály: A magyar nép eredete)


"Én egy roma hivatásossal vesztettem el"


Szánalmas...Nem azért, mert roma (cigány, egyébként nem tiltott szó az), hanem mert meg sem próbáltál egy rendes barátnőt szerezni...

2020. máj. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Ötletek meg csak a gyűlöletet árad, aztán sírtok hogy Trianon."


Ha te is ehhez a közösséghez (=magyar nemzet) tartozónak éreznéd, vállalnád magad, akkor te is "sírnál" a trianoni békediktátumon. Ez nem politikai (pláne nem pártpolitikai) kérdés, rengeteg családot szétszakítottak 1920-ban (Kisszelmenc és Nagyszelmenc falvakról hallottál már?), rengeteg magyar vált hirtelen szlovák, román, stb. állampolgárrá, de rengeteg diszkrimináció érte, éri őket ma is! Ha magyarnak tartanád magad, ezek iránt lenne empátiád, de azzal, hogy kigúnyolsz másokat, mert Trianon tragédiáján "siránkoznak", te magad utasítod el, hogy magyar lennél, te zárod ki magad ebből a kategóriából. Akkor hova csodálkozol?

Magyarnak lenni a magyar nyelv és történelem tiszteletét jelenti elsősorban. Ha amerikai szeretnél lenni, az a te döntésed, csak aztán nehogy belőlük is kiábrándulj, ha belefutsz két bunkó emberbe.

2020. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Fiam, te vagy eloiteletes, gyulolkodo es kirekeszto. Megpedig a sajat neped ellen, amitol keves aljabb dolog van.
2020. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van
2023. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit vartyogsz itt rasszizmusról.Mert a nőnek nem tetszettél??Hát bmeg nem jössz be neki.Nehogymár kötelező legyen pld nekem fekete nővel járnom mert kölönben rasszistázva leszek!!Egyszerűen nem tetszenek oszt kész!!Ha meg feszül akkor se jön be.Mintahogy nyilvan én se jövök be azoknak,akiknek a szűke kékszszeműek nem tetszenek,hanem pld a mediterrán tipusú feketehajú arcok.És nem kezdek ezért óbégatni hogy diszkriminálva vagyok!!

Keress olyat akinek tetszik.Mintahogy sokszor latni magyar lányokat ázsiai vagy éppen muszlim ,fekete fickókkal itt Magyarországon is.Neki az kell.

Mit kell minden xarból faji kérdést csinálni??

2023. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!