Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek empatikus férfiak?

Léteznek empatikus férfiak?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy a férfi és a női empátia egészen más. A férfiak mintha kevésbé lennének képesek beleképzelni magukat mások helyzetébe.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2020. máj. 12. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A sztereotípia szerint a férfiak erősek kell legyenek, nem sírhatnak, nem nyilváníthatnak érzelmeket, nem szorulnak lelki segélyre.

Épp emiatt már a nevelésnél is keményebbek szoktak lenni a fiúkkal.


Ebből következik, hogy nem hogy nem tudnak empatikusabbak lenni, hanem egyszerűen beléjük lett nevelve és a társadalmi nyomás is azt sulykolja, hogy ezt nekik nem szabad.

De egyébként ha egy férfi partner (értem: szerelem), akkor sokkal empatikusabban fog hozzáálni a dolgaidhoz.


Másrészt: a női és férfi agy a tudósok szerint különböző, míg a nők az érzelmi dolgokra fektetnek nagy hangsúlyt, addig a férfiak a tudományos, logikus dolgokban jártasabbak (ez nem jelenti, hogy egy nő nem lehet okos!).

De persze kérdéses, hogyha egy férfi női módon lesz nevelve, akkor vajon az agya beállítottságát meghazudtolva képes ugyanolyan empátiára, EQ-ra mint egy nő?


Amúgy meg nem szabad általánosítani mostmár. Létezik nagyon sok magas érzelmi intelligenciával rendelkező férfi, és nagyon sok olyan EQ-val rendelkező nő is, aki egy bolhát nem tud leelőzni.

2020. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Léteznek, de mások a prioritások. Természetesen sajnálni fogok valakit, mert meghalt az anyukája. Viszont például pont le fogom sz.rni, hogy Micikének ki oldja meg a gyerekre történő vigyázást, amikor az beteg.
2020. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Férfiként mondom, hogy valóban így van, jól látod véleményem szerint a helyzetet. A nők EQ szempontjából fejlettebbek a férfiaknál, ezt mutatják a statisztikák is és maga az élet is.

Viszont, ez egy fejleszthető dolog és javítható. Az más kérdés, hogy ezt megteszi valaki vagy sem.

Ebből fakadóan nyilván vannak olyan férfiak is, akik érzemi intelligencia szempontjából kiemelkednek a férfiak közül és emocionálisan megértőek tudnak lenni a párkapcsolatban vagy a magában az életben.


Az empátiával kapcsolatosan pedig az a véleményem, ahogy levezettem az előbb, hogy azonos a férfiak és a nők szempontjából is.


F/21

2020. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, léteznek.
2020. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én pont azt tapasztaltam, hogy nők többségében nincs egyáltalán empátia - egoisták, csak magukra gondolnak, ha nem sértenek vérig, azt is csak azért teszik, hogy ne kelljen konfrontálódniuk, essen csorba a megítélésükön. Ez a kérdés is tipikus, minden a nőről szól, az ő helyzetüket mi nem érthetjük, de azért elvárják, hogy mi éljük bele magunkat az övékbe, ők viszont képtelenek saját magukon kívül mással is foglalkozni.
2020. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

A nők meg az empátia 😂 max felszínesen, megjátszva azok, empátia jó vicc. Empatikusan alázzák meg a nekik nem tetsző fiúkat, empatikusan használják őket ki erzelmektől vezérelve, empatikusan húzzák le őket kapcsolatban, majd válás után. Empatikusan döfik Hátba a legjobb baratnőjüket is egy jó kan miatt, de úgy alapjába véve akármi miatt. Érzelgősebbek, hisztisebbek, de csak saját maguk irányából. Tudod mi az az empátia kérdező? Igen ahogy leirtad belegondolni a másik helyébe, nekik az nem szokott menni, lesz@@rják. Csak önmaguk és érdekeik érdeklik, mással is csak azért kedvesek. Ha beüt valami gond, ők hagynak ott először, a nagy empatikus lények... 🤣


Nem mind ilyen, de a legtöbb egyáltalán nem empatikusabb mint a férfiak.

2020. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne léteznének!
2020. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul vetted észre, inkább egyénfüggő meg eleve csak azzal tudsz empatikus lenni aki valamilyen szinten érdekel, akihez kötődsz.

Nem tudom milyen nemű vagy de ide a rozsdás bökőt, hogy több a női barátod ha neked ez jött le.

2020. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én empatikus vagyok az alaptermészetemből adódóan, de azt veszem észre, hogy pont ez nem annyira jön be sok embernek, legjobban a nőknek.
2020. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is empatikusnak tartom magam, de ez most nem azt jelenti, hogy minden érzékeny pillanattól nekiállnék bőgni.


26/F

2020. máj. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!