Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a prolikról?

Mi a véleményetek a prolikról?

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 14:59
A kérdező szavazást indított:
A proli a legveszedelmesebb élőlény a világegyetemben.
Szeretem a prolikat, minden nap megsimogatok párat.
A proli szép, a proli jó, de otthonra nem kellene.
Lakatlan szigetre velük, ott építsenek maguknak társadalmat, ha tudnak.
Én is proli vagyok.
34 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit bovebb leirast is adhattal volna :) Sokan mashogy ertelmezik. Van aki azt tartja prolinak, aki BMW-vel jar es direkt olyan ruhakat vesz, amin latszik a marka. Van aki szerint az a proli, aki hazamegy a gyarbol a panelba es leul szotyizni a TV ele. Van aki szerint meg mindket kategoria. A prolik meg altalaban nem tartjak magukat annak.

Szoval kikrol beszelunk pontosan?

2020. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem akartam nagyon bő lére ereszteni, de igazad van! A legjobb eddigi meghatározásnak talán a Puzsér-féle definíciót tartom:


"Miközben identitásként kikopott, a „proli” egy nyilvánvaló új jelentést kapott az elmúlt évtizedek során: az igénytelen, ízléstelen, kulturálatlan, de öntudatos és erőszakos figurákat hívjuk így. Ennek a nevezéknek semmi köze nincs ahhoz, hogy az illető személy munkás vagy értelmiségi, fideszes vagy szoci, tanuló vagy nyugdíjas. A proli ismérve más: büszke arra, hogy nem fogyaszt kultúrát, viszont határozott véleménye van a világ minden kérdéséről. Vagy összeesküvés-elméletekben utazó antiszemita, vagy rettegő antifasiszta, aki minden zugban a nagytőke fasizmusát sejti. A személyét reprezentáló kulturális deficitet agresszivitással pótolja, amikor pedig nem tud terrorizálni, nyilvánosan demonstrált önsajnálatba menekül. A prolinak semmije sincs, csak a büszkesége, a lakása, az autója, a lapos tévéje meg a százezres nyugdíja. A prolik nem a gyárakban teremnek – a kereskedelmi televíziók tenyésztik őket."


Nagyjából rájuk gondoltam.

2020. máj. 13. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy definiálják, hogy:

A proletár (=proli) az ókori Rómában a legalsó szabad osztály volt, a modern korban a munkásosztály, ma már egy pejoratív jelentésű szó, amit az emberek az őket frusztráló és idegesítő más emberekre értenek.

2020. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A XIX. században került elő és terjedt el ez a fogalom. Ezek szerint proletár az, aki a termelésben csak saját munkaerejével és szaktudásával vesz részt, de semmilyen termelő eszköze nincs, vagyis teljes mértékben ki van szolgáltatva a termelő eszközök tulajdonosaiknak. Ez egy gazdaságban hatalmas tömeg, és érdekeik érvényesítése ellentétes a termelő eszközök és abból profitálók érdekeivel és ezért többek között ennek a szónak a lejáratásával is küzdenek ellenük Ez a lejáratás sikerült is, ma legtöbbször pejoratív értelemben használjuk.
2020. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi proliaink a szomszédék mindenkinek az idegeire mennek, állandóan dübörögnek, zajonganak, a gyereket is arra bíztatják, hogy idegesítsék a szomszédokat és már 3 éves korában káromkodni tanították, németbű' hozott lefeslett Audikkal jár az egész család, szemtelenek, hazudoznak, focimániások és Fidesz szavazók.
2020. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!