Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha a 20-as éveim...

Szerintetek ha a 20-as éveim elején nem akarok gyereket, később fog még változni a véleményem?

Figyelt kérdés

Általában fordítva szokott lenni a dolog, hogy először nem akarnak a lányok gyereket, később 25-30 éves korukban meg "megérnek" az anyaságra.

Viszont nálam fordítva van a dolog..

Pár évvel ezelőtt még simán el tudtam képzelni, hogy később majd anyuka leszek, mostanra viszont egyre kevésbé érzem ezt, úgy gondolom ez nem az én utam. De persze nem olyan könnyű, ha a társadalomtól és a családtól csak olyanokat hallasz, hogy "majd meggondolod magad", "mikor lesz már gyereked", "mit fogsz csinálni középkorúként ha nem gyereket nevelsz?!"


Ti mit gondoltok erről, járt valaki hasonló cipőben vagy ismersz valakit akinek leírnád a sztoriját?



2020. máj. 2. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eljön az igazi szerelem valakinek az életébe, általában a gyerek iránti vágy is felsejlik. Persze nem mindig és mindenkinél, de legtöbbször igen, különben már kihaltunk volna :D Nyilván más szempontok is fontosak, egészség, anyagi helyzet stb.
2020. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én úgy érzem, hogy nagyon jó párkapcsolatban élek és nagyon szeretem a párom. Bár még nem vagyunk házasok, álomból felkeltve is azonnal igent mondanék neki. 27 vagyok. Több vagy van az anyaságra egy darab korhadó fában, mint bennem.


18-20 éves koromban még akartam gyereket... Aztán ahogy haladtam előre az életben és ahogy egyre többet érintkeztem más gyerekével és láttam bele más családok életébe, úgy kezdett bennem kinyíródni ez az egész vágy. A terhességtől egyenesen irtózok, egyszerűen megsemmisülve érezném magam, ha ki kellene hordanom egy gyereket. 2 havonta veszek tesztet, hogy ha a védekezés ellenére terhes lennék és nem venném észre, el tudjam vetetni a pitsába. És ezea sok prolife barom le fog pontozni, de nyugi, rendesen használom a hormonális fogamzásgátlómat és nem volt abortuszom soha. De előbb lesz az, mint gyerekem, az biztos.


Nem utálom a gyerekeket amúgy... De irtózom az anyaságtól. És szerencsére a párom sem akar hallani ilyesmiről.

2020. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Ki tudja..? 🤷‍♂️ Majd csak találsz egy ribit, aki rávesz.
2020. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy mi a nem akarás oka. Ha nincs megfelelő pár vagy megfelelő körülmények, akkor ha ezek megoldódnak, simán megváltozhat. De ha valaki nem szereti a gyerekeket, akkor 25-30 évesen ebben a kérdésben szerintem már nem változik. Nagyon kevesen kezdenek hirtelen megszeretni valamit felnőttként, amitől addig irtóztak.
2020. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán változni fog, talán nem, ezt nem láthatja előre sem a családod, sem "a társadalom". Ha felhozzák a témát, szerintem úgy zárhatod a legrövidebbre a beszélgetést, ha nem azt mondod nekik, hogy márpedig soha az életben nem lesz gyereked, hanem azt, hogy _jelenleg_ nem érzed úgy, hogy szeretnél (de bármilyen döntést is hozol a későbbiekben, örülnél, ha tiszteletben tartanák).
2020. máj. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még változhat a vélemémyed, én is a húszas éveim elején vagyok, de pár év múlva én nagyon szeretnék gyereket. Egyszer csak kedvet kaptam hozzá, és ez azóta is tart. Viszont csak akkor vállalj gyereket a későbbiekben, ha tényleg szeretnél, és ne egy párkapcsolat vagy a társadalom döntse el helyetted, mert tönkreteheti az életed. Én semmi elítélendőt nem érzek abban, ha valaki nem szeretne. Éld úgy a saját életed, ahogy az neked tetszik. :)
2020. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogyha nem akarsz gyereket, akkor ne csinálj. Van bőven elég szerencsétlen, akit utál az anyja.
2020. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!