Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy szép nő mégis hogy lehet...

Egy szép nő mégis hogy lehet önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés
Ráadasul még tanult, okos is.
2020. máj. 14. 02:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Az önbizalomban sok esetben a környezetnek is nagy szerepe van. Ha sokat volt olyan közegben, ami azt sulykolta belé, hogy nem néz ki jól, nem elég eredményes, nem elég értékes, nem fogják kedvelni más emberek stb. - pláne hogyha az olyanoktól jött, akikhez közel állt, a szavukra adott - , akkor vannak, akik egy idő után hajlanak ezeknek az igaznak érzésére.


A reális önkép se nem külső, se nem tanultság függő. Rengetegen vannak, akik nem tudják objektíven látni magukat, hanem a mérleg elbillen abba az irányba, amit a "közelség miatt" torzítanak magukon, amilyenek akarnak lenni vagy amilyenek mások szerint.

2020. máj. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő biztos nem tartja magát szépnek, és a tanultság is relatv. Ő másképp ítéli meg.
2020. máj. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs önbizalma, ő nem látja magát szépnek. Ez kicsit olyan, mint az anorexiásoknál, saját magát kövérnek látja, közben meg vékony.
2020. máj. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Valiszinü elhagyták már párszor
2020. máj. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
A szépség relatív és szubjektív. Attól, hogy te szépnek latsz valakit, más lehet hogy nem látja annak. Magát se látja olyannak az ember, mint amilyennek egy másik ember. Lehet hogy ő nem tartja magát szépnek. Pl én sem -mondjuk az atlag se😁- de a férjem szerint gyönyörű vagyok.
2020. máj. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Az önbizalom nem attól függ, hogy nézünk ki, illetve nem is attól (a tévhittel ellentétben), hogy mások mennyire látnak minket szépnek és okosnak. Elég, ha az embernek egyszer van rossz tapasztalata, egyszer kap egy beszólást olyan miatt, amivel már amúgy is elégedetlen magában, és az képes felülírni az összes pozitív megjegyzést, amit addig kapott. Nagyon sok szép nő önbizalomhiányos, sőt! Nem törvényszerű, de az sem ritka, hogy a kifejezetten magára erősen adó, dekoratív lányok és nők a legönbizalomhiányosabbak, és a mindenféle új ruhával, sok sminkkel, esetleg plasztikai beavatkozásokkal próbálnak fellépni ez ellen. Közben meg lehet, elég lenne, ha elmenne önkéntesnek és rájönne, hogy van benne bőven elég érték, amire büszke lehet.
2020. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amikor úgymond szép voltam, hozzászoktam, hogy a nők kóstolgatnak, a férfiak pedig csak asz ex miatt akarnak velem barátkozni. Azóta nem merek csinos lenni vagy csak nálam szebb nők társaságában.
2020. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Én jóképű férfi vagyok és mégis introvertált és önbizalomhiányos.


Ahogy 7-es is mondja, emiatt sokszor célponttá váltam, mert a többi kan vetélytársat lát bennem.

2020. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nem került még említésre, viszont szerintem egy mérgező anya-lánya viszony is lehet az okok között. Legalábbis nagyon mély nyomot tud hagyni egy lány önbecsülésén. (Többnyire addigra szoktak “kikupálódni” a lányok, mire az édesanyjuk változókorba ér, amivel ha nem tudnak megbirkózni, elég gyakran élik ki ezt a frusztrációjukat a saját fiatal lányaikon.)

Egyébként közrejátszhat az is, hogy amit a külvilág úgy értékel, hogy “na, hát neki a világ összes férfija a lábai előtt hever” az nem feltétlenül pozitív esemény... Egy csinosabb nőhöz kevesebb egészségesen frusztrált, normális férfi megy oda ismerkedni, mint a riasztóbb egyedek.

2020. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szépség, ész, tanultság csak a jéghegy csúcsa, amit mindenki lát egy másik emberből. Attól még, hogy valaki rendelkezik ezekkel az erényekkel, lehet, hogy sok más területen elégedetlen magával. Ezt a külvilág nem mindig látja, csak ő van önmagával nullahuszonnégyben.

Viszonylag jól nézek ki, hülye sem vagyok, még sincs önbizalmam. Azért, mert más tulajdonságaimmal vagyok elégedetlen. Van sok olyan belső tulajdonságom, amit undorítónak tartok magamban, még én is nehezen élek együtt velük, de jelenleg túlléptem a saját határaimat ennek az ügynek a megoldásában. És bár ezeket a tulajdonságaimat elrejtem, kívülről látszik rajtam, hogy elégedetlen vagyok magammal, és ugyanígy nem értik az emberek, hogy miért.

2020. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!