Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szép tini lányok miért...

A szép tini lányok miért önbizalom hiányosak?

Figyelt kérdés

Persze nem mind de igen gyakori.

Szóval többször találkoztam már olyannal hogy jól néz ki intelligens és még se tudja elfogadni magát sőt le értékeli magát.

Persze tudom nem a külső a minden de ha van lehetőséged és tényleg a fiúk nagy százalékát érdekled akkor miért vagy önbizalom hiányos?



2017. márc. 29. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Affirmative.
2017. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem önbizalomhiány, hanem inkább önértékelési zavar. A kettő nem ugyan az, lehet valaki önértékelési zavaros, hogy közben nem önbizalomhiányos (és fordítva is igaz).
2017. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Vagy pont öntelt majmok.
2017. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem egoista, az minél inkább alulértékeli magát, mint fordítva.


De, köze van ennek a vágyakhoz is: Mindenki vágyik valamilyen kinézetre. És mik lennének a vágyak, ha nem olyan dolgok amik még nem teljesültek be. Ezáltal a személy azt fogja érezni, hogy van pl 10 vágya hogy kéne kinéznie, és ebből 0 teljesült. Tehét tökmindegy hogy néz ki valaki, ugyan úgy lesznek vágyai hogy nézne ki a legszívesebben, és ugyan úgy nem lesznek ezek az álmok beteljesítve. Ez pedig nem túl pozitív érzéseket szül.

2017. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy mindenben elégedett magával. Pl. lehet, hogy nem ért el még annyit, amennyit szeretne. Emellett aki szép, az sokkal többször van kitéve kifejezetten tahó közeledésnek, és a sokadik "de megbsználak" után az ember már kezdi megkérdőjelezni a saját értékét, mert nem érti, mi jogosítana fel bárkit is arra, hogy így beszéljen vele, és magában keresi a hibát.
2017. ápr. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt én sem tudom, de szerintem abban van igazság, amit az utolsó válaszadó leírt.

Még egy lehetőség...

A suliban a nálánál kategóriákkal alatta levő lányok tán kiközösítették, piszkálták, mert legbelül az irigység ette őket, de ezt nem mondták el neki.

Nekem a néhány önértékelési problémám nagy része mind arra vezethető vissza, h kicsi koromban állandóan "hadban álltam" az osztálytársakkal, kaptam hideget meleget.

Azóta sokkal erősebb lettem úgy lelkileg, fizikailag is (10 éves voltam akkor), de a nyomok megmaradnak. De teszek ellene (kisebb-nagyobb sikerrel)

16F

2017. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet az is,hogy kisgyermekként valaki/valakik piszkálták a kinézete miatt.

És hiába nagyon csinos,egy kisgyerekben mély nyomokat hagyhatott és most már nehezen hiszi el,hogy szép.


Saját példa....engem egy hozzám közel álló személy hozta fel mindig,hogy lekéne fogynom és,hogy hogy nézhetek ki így.


Így visszanézve a kiskori képeket,nem hiszem,hogy duci lettem volna.

Fogytam ugyan,de nem vagyok megelégedve magammal,hiába mondják,hohmgy nagyo

2018. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam...


Bocsi..véletlen elküldtem.

Szal hiába mondják,hogy milyen gyönyörű vagy nehezen hiszek nekik.

Nem tudatosan,de így belegondolva ez megmagyarázza,hogy miért van kevés önbizalmam.

2018. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!