Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van több mentális beteg...

Miért van több mentális beteg vagy depressziós férfi mint nő?

Figyelt kérdés
Most csak egy példa. Japán hikikomorik között sokkal több a férfi.
2020. máj. 15. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
A férfiakkal szemben nagyobb a társadalmi elvárás és nagyobb nyomás nehezedik rájuk. Mindez úgy, hogy kevesebb a lehetőségük is a dolgok enyhítésére.
2020. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez szerintem elég komplex. Az egyik oka biztos az, hogy a férfiak ritkábban fordulnak orvoshoz, szakembherhez, ha bármi bajuk van. Illetve beléjük van nevelve, hogy ne mutassák ki az érzelmeiket, ne beszéljenek róla, mert az férfiatlan. Ezért csöndben szenvednek. A nőknek az, hogy sokmindent megbeszélnek egymással, egy stresszkezelési mód, a férfiakra ez annyira nem jellemző, inkább elfojtják. De biztos van még, ami közrejátszik.
2020. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
A férfiak idegzete nem olyan erős. Egy egyszerű válásba, halálestbe is sokkal hamarabb belezuhannak érzelmileg, mint a nők.
2020. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötekedésből, de ezt mire alapozod?

A "hikikomori" nem mentális betegség, hanem egy olyan ember akinek extrém alacsony a társalgási igénye, ez férfiakra jellemzőbb.

2020. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Mutass statisztikát róla légyszíves. Amikor én az idegosztályon voltam anyámnál, a bent fekvők 75%-a nő volt, szóval nem tudom honnan veszed ezt.
2020. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hikikomori tényleg nem mentális betegség, hanem egy társadalmi jelenség. Vannak tanulmányok amik mutattak összefüggést a hikikomorival és néhány mentális betegséggel, de nem törvényszerű.

A másik, hogy az is fontos, hogy milyen jellegű mentális betegség, elég sok van. A depresszió pl nőknél gyakoribb, az öngyilkosság férfiaknál. WHO és az OECD oldalán lehet találni statisztikákat.

2020. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
a nők miatt....
2020. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Rosszak a statisztikáid, nagyobb a depresszió aránya a nők körében.

Viszont az öngyilkosságban a férfiak vezetnek.

2020. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nők körében magasabb, viszont sokkal jobban leplezik.
2020. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem mind két nemnél van köze a rivalizáláshoz és az ebből keletkező streszhez
2020. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!