Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet észrevenni ha...

Hogyan lehet észrevenni ha valaki depressziós?

Figyelt kérdés

Ha van valaki aki már volt depressziós elmesélné, hogy milyen is volt?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 19/F



2017. nov. 4. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél máshogy jelentkezni, de azért összességében elmondható, hogy nagyon lecsökken az érdeklődés majdnem minden iránt, nem csinálod szívesen azokat a tevékenységeket amiket korábban szerettél, hamarabb elfáradsz, nem tudsz beszélni a jövődről, nincsenek céljaid vagy legalábbis nagyon lecsökkennek. Visszahúzódsz, nincs kedved a barátaidhoz, esetleg az étvágyad sem jó, vagy pont fordítva, állandóan csak ennél. Rosszul alszol, vagy épp semennyire, de az is lehet, hogy egész nap nem kelsz ki az ágyból.
2017. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelentős súlyváltozás,legtöbbször sokkal soványabbak a depressziós emberek (atipikus depressziónál kövérebbek). A depressziót szerintem inkább kedvtelenség,örömtelenség jellemzi,mint szomorúság. 100%-ig pesszimisták,kilátástalannak látják a jövőt. Vannak,akik vagdossák is magukat.

Nekem 12-15 éves koromig voltak depressziós epizódjaim,nagyon remélem,hogy nem lesz több. Mindegyiknél 10-15 kg-t fogytam alig 1 hónap alatt. Nem szándékos éheztetés miatt fogytam ennyit,hanem mert egyáltalán nem volt étvágyam. Volt,hogy 2 napig semmit nem ettem,és még így se éreztem magam éhesnek,mégis rosszul voltam a kevés evés miatt (szédülés,ájulásérzet).Minden lépésnél úgy éreztem,mintha +100 kg teher lenne a vállamon. Teljesen le voltam lassulva,nem tudtam koncentrálni se otthon,se az iskolában. Mindent kilátástalannak láttam,féltem a jövőmtől.

Nagyjából ilyen voltam,amikor depressziós voltam. Orvos+pszichológus segítségével szerintem biztos nem tudtam volna kimászni ebből a gödörből. Bár 1-2 tulajdonságot sikerült megőriznem belőle (pesszimizmus,önbizalomhiány),de nem olyan mértékben,hogy hátráltassanak a mindennapokban.

16/L

2018. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!