Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az egyetem emberutálóké...

Milyen az egyetem emberutálóként(hosszú)?

Figyelt kérdés

Szóval igen... Úgy érzem, itt az idő kiírni ezt a kérdést is, mivel közeledik az egyetem.


Alapinformáció rólam: egy 18 éves fiú vagyok, aki egyszerűen utálja az embereket. de tényleg. nem vagyok képes szocializálódni, nem megy. felidegesítenek az emberek már csak puszta jelenlétükkel néha (akkor is ha egyáltalán nem ismerem őket...) és ugye az egyetem pont erről szólna, hogy kapcsolatépítés / barátszerzés, és persze csoportokba tömörülni és segíteni egymásnak (mivel gimiben amikor jöttek pályaválasztási napon nagyon hangsúlyozták, hogy egyedül nagyon nehéz/lehetetlen elvégezni az egyetemet, ami eléggé megijesztett) na és itt jön a fő probléma. mégis hogyan szerezzek barátokat, építsek kapcsolatokat, ha utálom az embereket? a megjátszás az nagyon energiaigényes nálam, az nem menne sokáig és bele is őrülnék szerintem. 18 év alatt 2 barátot sikerült szereznem, azok is azért a barátaim mert ők is ilyen "mentálisan betegek" és pszichológushoz járnak.


El lehet végezni JÓL az egyetemet minimális szociális interakcióval?

Az egyetemes bulik meg ilyenek szóba se jöhetnek...

De azt is tudom, hogy ha nem építek kapcsolatokat akkor nehezebben fogok boldogulni az életben, de ez van. én ilyen vagyok.



2020. máj. 15. 17:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen szak. Én mérnökiről tudok nyilatkozni, villamosmérnökin végeztem.

Sokkal nehezebb úgy végezni ha senkivel nem vagy jóba. Nálunk kialakult egy baráti társaság, azóta is nagyon összetartóak vagyunk. Ha valaki nem értett valamit, tuti volt valaki a csapatban aki értette és eltudta magyarázni, folyton korrepetáltuk egymást. Na meg a tananyagok, hogy ki mit tud megszerezni, aranyat értek így hogy voltunk jópáran.

2020. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

BME-VIK Mérnökinformatikus szakra tervezek majd jelentkezni.

Igen, én is ettől félek, hogy egyedül nagy szenvedés lesz. Azonban nem tudok változtatni ezen a beállítottságon.

2020. máj. 15. 17:55
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül is el lehet végezni minden szakot, de az tény hogy egyedül hatalmas kínszenvedés. Főleg a BME-VIK.
2020. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Először azt tisztázd magadban, hogy félsz-e az emberektől (azzal a feltételezéssel, hogy csak rosszat akarnak neked) ? Egy közömbös kapcsolat (márpedig az emberi kapcsolatok zöme ilyen) ugyanis nyilván nem jelent még fenyegetést sem.
2020. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem félek az emberektől, csak nagyon nem szeretek szocializálódni, és nagyon energiaigényes akár egy rövid beszélgetés is egy olyan emberrel, akivel nem ápolok nagyon jó kapcsolatot, emellett néha szabályosan ideges leszek ha sok ismeretlen ember vesz körül.
2020. máj. 15. 18:10
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Hát, kedves Kérdező, ebben az esetben érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy menj-e egyáltalán egyetemre. A folyamatosan magas stressz-szint rontja a teljesítményt, ha az emberek ellen irányuló agressziód nem tudod féken tartani, bajba keverhetsz másokat és magadat stb. Miért nem kezelteted magad inkább az iskola előtt? Apropó, hogy akarsz elhelyezkedni később, ha nem bírod az embereket?
2020. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

"ez van. én ilyen vagyok."


Szóval mindenki igazodjon hozzád, mert itt a nagy emberutáló, és feleljen neki meg, aki él és mozog.

Evvel a mentalitással ne egyetemre menj, hanem végezz el valami biztonsági őr tanfolyamot, és menj el egy telephelyre őrnek, vagy valami hasonló.

Így megkíméled a környezeted is magadtól.

2020. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Dehogy kell mindenkinek megfelelnie nekem. Nem erről van szó, ezt nem így értettem.


A biztonsági őr tanfolyam felejtős, nekem más terveim vannak.

2020. máj. 15. 20:27
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Még ha a diplomát ki is szenveded, hogy fogsz dolgozni? Mert egy képzést még úgyahogy végig lehet csinálni, de a munkahelyed én, ha teljesen antiszoc vagy, akkor baromi nehéz lesz, hiába dolgozol jól.
2020. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, abban bízok, hogy addigra megtanulom kezelni valahogy ezt az egészet, vagy legalább is el tudom játszani a normálisat.
2020. máj. 15. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!