Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az egyetem emberutálóké...

Milyen az egyetem emberutálóként(hosszú)?

Figyelt kérdés

Szóval igen... Úgy érzem, itt az idő kiírni ezt a kérdést is, mivel közeledik az egyetem.


Alapinformáció rólam: egy 18 éves fiú vagyok, aki egyszerűen utálja az embereket. de tényleg. nem vagyok képes szocializálódni, nem megy. felidegesítenek az emberek már csak puszta jelenlétükkel néha (akkor is ha egyáltalán nem ismerem őket...) és ugye az egyetem pont erről szólna, hogy kapcsolatépítés / barátszerzés, és persze csoportokba tömörülni és segíteni egymásnak (mivel gimiben amikor jöttek pályaválasztási napon nagyon hangsúlyozták, hogy egyedül nagyon nehéz/lehetetlen elvégezni az egyetemet, ami eléggé megijesztett) na és itt jön a fő probléma. mégis hogyan szerezzek barátokat, építsek kapcsolatokat, ha utálom az embereket? a megjátszás az nagyon energiaigényes nálam, az nem menne sokáig és bele is őrülnék szerintem. 18 év alatt 2 barátot sikerült szereznem, azok is azért a barátaim mert ők is ilyen "mentálisan betegek" és pszichológushoz járnak.


El lehet végezni JÓL az egyetemet minimális szociális interakcióval?

Az egyetemes bulik meg ilyenek szóba se jöhetnek...

De azt is tudom, hogy ha nem építek kapcsolatokat akkor nehezebben fogok boldogulni az életben, de ez van. én ilyen vagyok.



2020. máj. 15. 17:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Másodéves vagyok a BME VIK mérnökinfón. Én is nagyon utálom az embereket, előadásra, órákra járni kín szenvedés mindig, már nem is nagyon járok, csak ha kötelező.

De az sajnos igaz, hogy egyedül sokkal nehezebb végezni. Még nekem is lett 1-2 barátom, és nagyon nagy segítség néha. Őket sem úgy szedtem össze, hogy megpróbáltam barátkozni, hanem össze lettünk rakva itt-ott, és kialakult.

Próbálj meg kicsit nyitott lenni, biztos lesz olyan, akit nem utálsz. Még én is találtam, pedig én aztán nagyon antiszociális vagyok. Sokan vagyunk egy évfolyamon, szerintem neked is sikerülni fog.

2020. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ja és a bulikba nem kell járnod ehhez, én is csak 1x voltam eddig, az is mostanában volt, akkor már megvolt a baráti köröm.
2020. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ennek örülök!
2020. máj. 20. 06:16
 24/24 anonim ***** válasza:
Javaslom a távoktatást, ha indul a választott szakon vagy a levelezőt. Ha minden pénteken és szombaton bent tudsz lenni az előadásokon, akkor el tudod végezni egyedül is. Ha már egyszer hiányzol szívás, mert nem lesz akitől elkérd az anyagot. Még egy megoldás a pénz: egy emberrel egyezkedj, hogyha nem vagy bent küldje el az anyagot pénzért cserébe.
2020. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!