Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az Lmbtq...

Mi a véleményetek az Lmbtq társadalomról?

Figyelt kérdés

Nekem nincs velük semmi bajom és szívesen beszélgetek velük, megismerem őket.

Ti hogy álltok a témához?



2020. máj. 17. 00:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem ezt az LMBTQ dolgot, el is magyarázom, hogy miért. Sőt, továbbmegyek, a "nem" -et sem igazán értem. Nem olvastam a témában, annyira nem is érdekel, műszaki vagyok.


Sok millió évvel ezelőtt az emberek ösztönösen észrevették, hogy lehet a világ dolgait, tárgyait osztályozni, sőt egymást is. Rájöttek, hogy vannak akiknek van egy pecek a lábuk között, van akiknek egy luk van ott, és ha ezen csoportosítás két különböző tagja ezeket összegyömöszölte, az jó volt, és gyerek is lett belőle. Aztán voltak olyan emberek is, akik ezen, ha volt idejük, elgondolkoztak, és kitalálták, hogy az egyik csoport neve legyen nők, a másik meg férfiak. Ez egy biológiai alapú osztályozás volt.


Aztán teltek az évezredek és ezen két csoporthoz rengeteg kulturális dolog hozzájött, a kultúrák szerint kialakultak a szerepek, és elérkeztünk a mai napokhoz, ahol a férfi és a nő fogalma egy alapvetően biológiai, és arra épülő rengeteg kulturális dologgá vált. Amit én nem értek, hogy ez, az ősi csoportosítás, modellalkotás alapja miért nem lehet pusztán biológiai? Ha valaki mondjuk transzszexuális, meg akármilyen szexuális beállítottságú, akkor annak mi köze van a biológiai neméhez? Attól még, hogy valaki a nemének kulturális vonatkozásaival nem tud azonosulni, attól még az, aminek született. A férfi-nő osztályozás egy emberi modellalkotás eredménye, tehát egy elmélet, nem anyagi természetű dolog. Miért kell ezért valakinek átoperálnia magát, abból az állapotból aminek született?

2020. jún. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!