Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagok hogyan étkeznek,...

A gazdagok hogyan étkeznek, hogy időskorban is makkegészségesek és tele vannak energiával?

Figyelt kérdés
A munkára nem lehet fogni, mert én világéletemben nem dolgoztam (igaz középsuliban és egyetemen is rengeteget stresszeltem), odafigyeltem, hogy műkaját ne egyek, csak amit anyu főz, de mégis 26 évesen autoimmun beteg lettem. A gazdag emberek meg gyakorlatilag a sok pénzük mellett még baromi egészségesek is és idősen is tök jó passzban vannak. A sportra se lehet fogni, hogy egészséges, mert valahányszor elkezdtem mozogni mindig totál lerobbantam, fájtak az ízületek és még rosszabb lett az állapotom.

2020. máj. 17. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen gabonamentes etrend. Paleonak mondjak,de a szigorubbat csinald.Elmulik az izuleti fajdalmad is.
2020. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Általánosítani nincs értelme...

Lehet akár genetikai adottság (gazdagságtól függetlenül), de a sport, odafigyelés is sokat számít. Mindenesetre a kiegyensúlyozott, vegyes táplálkozás a legjobb.

Nem érdeme s bedőlni olyan divathisztiknek, h ezt v azt ne egyél...

2020. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem a gazdagság a lényeg, hanem a világlátás. Persze létezik az örökség fogalma, de aki gazdag lesz, azért lesz gazdag, mert tudja mit kell csinálnia érte. Aki meg csak sír meg irigykedik az esetleg lerobban:)
2020. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kajáláson kívül fontos a sport, a stresszmentesség, meg az ilyen dolgok. Meg nem minden gazdag egészséges egyből...
2020. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezen sokat gondolkodtam és kérdezgettem 40 évesnek látszó 80 éveseket amíg a kórházban dolgoztam hogy mi a titka a fiatalságuknak.

Röviden:

Testi és mentális egészség

Céltudatos élet

Stresszmentes élet

Napi 8-9 óra alvás (se több se kevesebb)



Hosszabban:


1,1. ismerd önmagadat:

- Mire hogyan reagál a tested (attól kezdve hogy "a tej meghajtja-e a gyomrodat a nem mozogsz utána" addig hogy "meddig bírsz megállni a bal lábadon" amennyit csak lehet tudja meg magadról).

- Mit örökölhetsz és mit örököltél szüleidtől (beleértve az elméleti részét mint pl: nagyszülői ágról többet örökölsz mint a közvetlen szüleidtől),


1,2. Szánj időt a testedre

- Ezt nevezik meditálásnak de a töröküléses csí-s cucc csak marhaság. Egyszerűen le kell ülni vagy feküdni 10-20 percre és hagyni az elmének hogy magától gondolkozon (Biztos hasznos a meditáció is csak én valahogy kisgyerekkorom óta szánok a gondolataimra időt így a meditáció kitanulása nekm egy visszalépés volt :) ).


- Vegyél tudomást a testedről. Saját tapasztalatból mondom hogy hamarabb begyógyult a sebem mikor minden nap gondoltam rá (Olvastam hogy egy fickónak műteni kellett a gerincét de az orvos csak 3 hét múlva érkezett volna. A fickó meg sem bírt mozdulni így minden idejében a gerincére koncentrált és elképzelte ahogyan meggyógyul. Mire megjött az orvos azt mondta, mit kell itt műteni, ez már rég meggyógyult...)



2 Céltudatos élet:

- Logikusan végiggondolva: Az agy egy problémamegoldó gépezet. Tehát ha nincs probléma akkor csinál magának vagy leáll és tönkremegy... Mindig kell valamilyen feladat az agynak ami örömöt okoz neki hogy megoldhatja


- Sok olyan példával találkoztam hogy az 59 éves papa alig várta a nyugdíjat hogy ő majd akkor végre pihenhet és semmit nem kell majd csinálni... Nyugdíj után 3 héttel meghalt... NEM az öregség végzett vele hanem a "semmit" csinálástól.



3 Stresszmentes élet

- Valahol ez egy baromság, mivel stresszelni minden tevékenységhez szokott a test amihez gondolkodni kell. A helyes megfogalmazás: Ne idegeskedjünk!


- Légy hálás minden nap valamiért. Ez a jellem hiányzik legjobban belőlem de érzem a pozitív hatást mikor valamiért hálát adok. Többek között csökkenti a stressz érzést és növeli a dopamint (elégedettség érzést). (Egy példa: Ne azt mond "Sajnálom hogy késtem!" Mond helyette "Köszönöm hogy ilyen türelmes vagy velem". Ugye? Nem csak te de a barátod is jobban érzi magát)


- Jó világlátás és felfogás. Ez a legszerteágazóbb rész és több ezer variáció létezik. De röviden ha van egy problémás szituáció amit nem szeretsz kérdezd meg magadban "Miért van ez így, Miért érzem így, stb?" Ezután találj ki egy megoldást és old meg a szituációt hogy ne okozzon problémát. (Világméretű problémákat hanyagold hacsak nem leszel vállalkozó vagy politikus és nem oldod meg őket)


- Légy türelmes. A változás, önmagunk megismerése, hogy visszaírjon a haverod, hogy megérkezzen az új PC amit rendeltél... mind mind időbe telik. Legtöbbször az idő miatt idegeskedünk mivel az az egyetlen amivel igazán dolgozunk az életben és nem szeretjük elpazarolni, de nem fog hamarabb eljönni a pillanat csak azért mert idegeskedsz. (Ha azon a buszon ülsz amelyik késik, az akkor is késni fog ha idegeskedsz rajta)



4. Mosolygás. Egy külön pontot megérdemel mivel sokan csak a stresszmentes életről beszélnek de elfelejtik hogy mellette boldognak kell lenniük. Ha boldog a test akkor sokáig szeretne élni boldogságban, míg ha csak szenved akkor a túlélésösztönről is lemond.



5. Napi 8-9 óra alvás. Ha túl sokat alszol zombi leszel, ha túl keveset akkor pedig fáradt. Éjszaka az agyad mérgeket távolít el amit napközben a működés közben halmoz fel. Másszóval ha nem alszod ki magad mérgezed az agyad ami a tested működéséért felel. (A koffein szintén ront a szitun)



6. Egyéb

- Ezen kívül a Környezet is befolyásol (Levegő, Barátok, Rokonok)

- Színek különböző érzést és érzetet vált ki ami hosszútávon kihat a mentális és testi működésedre.

- Dohányzás, Tudatmódosíto, Alkohol, Kávé, Cukor,

- Függőségek (amiket nem bírsz akkor abbahagyni amikor szeretnéd és befolyásolják a napjaid)

- Stb...


Vannak kivételek mint a saját nagymamám aki kifejezetten stresszes életet élt és 86 évesen még mindig tud a busz után szaladni. De cserébe mérhetetlenül céltudatos és nem tud "semmit" csinálni


Az legelső sorban említett 80 éves úr a bányában dolgozott egész életében



Ui: Ajánlom figyelmedbe Youtube-on az önfejlesztő videókat. De csak óvatosan! Ők nem hazudnak, de ők is csak a saját tapasztalataikat mondják és nincs 2 egyforma ember

2020. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még kimaradt:


7 Mentális egészség: Edzeni kell a memóriát, folyamatosan tanulni, következtetéseket levonni... bármi amitől az agyad használatba van. Ha az agyad edzve van a tested problémáit is könnyebben megoldja nem csak a matek feladatot :) . (A Facebook, Youtube, TV, PC játékok is csak akkor egészségesek ha ésszel csináljátok nem csak nézed meg kattintgatsz)



8 A legese-leges-Legfontosabb az kiegyensúlyozás. Ez a legnagyobb fegyver a genetikával szemben (Legjobb példa ide Stephen Hawking és Darvin egészségi állapotai. A szokás hatalmával és mértékével kicselezték a halált + céltudatosak is voltak). Miután megismerted hogy a tested mire hogyan reagál, állj rá azokra amiknek hála úgy működik a tested ahogy kell és végül állítsd be a megfelelő mértéket. Ez a mérték minden embernél teljesen más. Még a mondás is úgy szól: A "Soknál" mindig több az "Elég"! A túlzott vízfogyasztástól is leállhatnak a veséid... (De könyörgöm itt értsük helyesen és ne 3-4 literekre gondoljunk, hanem 6-7-re izzasztó testmozgás nélkül)

2020. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj mégvalami:

Volt szerencsém olyanokat is megkérdezni akik idős korukra testi nyomorékokká váltak. Kivétel nélkül mind egész életükben ganajok voltak akik magukkal törődtek és lenézték a másikat. (Jó... volt egy kivétel de neki 3 munkahelyen kellett dolgoznia hogy ellássa két 9 éves gyerekét a férje halála után. Bár a jelleme hagy némi kívánnivalót)

Valamilyen furcsa oknál fogva a testünk bünteti saját magát ha nem viselkedünk korrekt szociális lényekként. Ezt nem tudom megindokolni de a tények magukért beszélnek.

2020. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs... utolsó :)

Találkoztam egy kedves és gazdag vállalkozóval is a VIP szobában és elmeséltem hogy én is vállalkozó akarok lenni. Azt mondta ne legyek, őneki az egészsége ráment a vállalkozására. Nem minden gazdag ember él sokáig vagy csak épp jól titkolják a testi lelki problémáikat.

2020. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!