Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy Jófogáson/Vaterán/Facebook Marketplacen bunkó eladókkal találkoztatok?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem a bunkó eladók mindig is zavartak. Internetes oldalakon valamiért még jobban. Valamiért én úgy érzem mindig kifogom a bunkó eladókat. Oké, hogy nem mindenki a legkedvesebb, de azért nem kéne rosszindulatú lenni. Ma is írtam egy eladónak, hogy:

Kedves Hirdető, megvásárolható-e külön is (szürreális áron adat volna egyben), elsősorban ez-az érdekelne, stb-stb, Üdv. Erre ezt a választ kapom betűről betűre: Nem. Alig kaptam szikrát. Majdnem megírtam neki, hogy köszönöm szépen a lényegretörő, kimerítő és informatív választ, de inkább nem akartam gyerekes lenni. Lehet, hogy velem van a baj, egy szóval sem állítom, hogy tökéletes lennék, senki sem az, de akkor is....


2020. máj. 19. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, bár már homályosak az emlékeim, több éve nem vaterázok, de a végén még neki állt feljebb, miután másfél hét után mínuszoltam.
2020. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért fújod fel ennyire ezt egészet?


Nem akarta eladni külön. Nyilván kap jópar olyan uzenetet mint a tiéd és mar unja.

Orulj, hogy egyaltalan valaszolt.

2020. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ebben nem értem mi a bunkóság...

ha egyben akarja eladni akkor úgy fogja

ez az ő hülyesége, hogy nem akarja külön eladni

majd rájön ha senki nem veszi meg és csak a nyakán maradnak a dolgok :)

2020. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es: Igen, sajnos vaterán a mai napig sok ilyen ember van, én speciel nem adok el, de értékelést eladóknál sokat olvastam.

2-es: Nem fújom fel, ezek a sorok pusztán megfogalmazódtak bennem. Ha valakinek valami eladó, akkor illik válaszolnia.

3-as: "ez az ő hülyesége, hogy nem akarja külön eladni

majd rájön ha senki nem veszi meg és csak a nyakán maradnak a dolgok :)"

Teljesen igazad van, ezért van fent 1-2 év után még mindig a hirdetése! :D

2020. máj. 19. 17:07
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem igazán érthető, hogy miért zavar, hogy ki hogyan hirdet. Nekem is vannak féléves termékeim és én is annyit szoktam mondani, hogy nem, ha nem akarok valamit. A marketplace-en vannak olyan termékek, aminél nem lehet elég bunkónak lenni, hogy lerázd az idiótákat. Mondok egy példát: el akarok adni néhány összetartozó dolgot, pl 4 db autógumit, akkor ha valaki megkérdezi, hogy külön eladom-e, akkor annyit válaszolok, hogy nem. Ha ez nem érthető, akkor sajna nem tudok mit csinálni: Akinek sok az ár, az meg menjen keressen olcsóbbat és ne az én áraimmal foglalkozzon.
2020. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ha ilyen kérdést, kapok. alkudni próbál a feléből is. Akkor nehogy már én legyek a bunkó, hogy visszaírok neki röviden, hogy : nem.
2020. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös, 6-os. Nem arról van szó, hogy nem adja külön. A válasszal van baj. Ha el akarja kerülni az ilyen üzeneteket, írja bele a hirdetésbe, hogy csak egyeben eladó. Ha már ennyit ír, legalább köszönhetett volna. A köszönés nélküli üzenet a másik herótom.... Tudom, hogy ez így idegesítőnek tűnik leírva, de mivel én illedelmes vagyok velük, azt várnám, hogy ők is azok legyenek velem. :) Sajnos el kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. :)

Apukám mondása a kedvencem: "Úrnak születni kell, a paraszt meg terem mint a gomba!" :D

2020. máj. 24. 16:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Másik oldalról, én vagyok az eladó.

Amikor az ezredik külön akarja megvenni érdeklődő is betalál, holott világosan fel van tüntetve a címben és a leírásban is, hogy egyben eladó, akkor már eléggé elfogy az ember türelme. Főleg amikor olyan stílusban írnak, hogy se eleje se vége se helyesírást nem tartalmaz.

Velem is volt már hogy annyit írtam: "egyben eladó". Volt olyan hogy bemásoltam a hirdetés szövegét, ha már magától nem bírja elolvasni. És a végefele már olyan is volt hogy inkább vissza se írtam.

Azóta már befejeztem, azon az oldalon mindig csak felhúztam magam a hülye, analfabéta emberek miatt.

2020. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az persze más, ha nincs külön feltüntetve, hogy egyben eladó, ezt most olvastam csak el, hogy elküldtem a válaszom.


Amiatt meg kár kárörvendeni, hogy így nem adja el sose, nekem is volt olyan hirdetésem, amit nem feltétlen akartam mindenáron eladni, de feltettem, hogy ha valakinek mégis kéne, hát jól járok. Ha meg nem, megtartom, akkor is jól járok.

Olyan is volt, hogy valamit évek után adtam el, van akinek nem sürgős. :)

2020. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Igen, most, ahogy leírtad eladói szemszögből, már kezdem érteni ezeket az eladók felőli válaszokat. :) Ilyenkor mindig háborog a vevő, hogy bunkó az eladó, de ebből a szemszögből elgondolva teljesen érthető. :)
2020. jún. 7. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!