Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek akik úgy...

Azok az emberek akik úgy mondják, hogy: Járnák, Olvasnák, Csinálnák. Azok miért beszélnek így?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen emberrel találkoztam már, és mégtöbbel írásban akik így beszélnek/írnak. Miért? Nagyon rossz hallgatni és mégrosszabb ránézni ahogy írják. Ha nem lenne a vírus már járnák a tanfolyamra. Milyen népcsoport-ból származhatnak? Azt tudom, hogy akik nagyon Á-san, tájszólással beszélnek pl: Pl Vályi István,az oké, tájszólás, az A-kat kicsi áá-val mondják, de a nék-et ők sem mondják á-nak. Olyan fura...
2020. máj. 22. 18:05
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Elsőre arra gondoltam ,hogy esetleg elütés lehet, mert az É és az Á egymás mellett van. De nem. Ával is mondják, nem csak írják. Az érdekelne a legjobban, hogy honnan származnak? a tájszólással beszélők inkább palóc nyelvjárásra tekinthető vissza...
2020. máj. 22. 18:08
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
"Ha én paraszt vónák, egész nap a tehén tőgyén lógnák"
2020. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%

Mert aluliskolázottak és nem is olvasnak eleget ahhoz, hogy kialakuljon bennük affinitás az anyanyelvük megfelelő használatára.


Sajnos az itt írók közül is sokra jellemző ez, mert az ilyen emberek valamiért mindig grafomániában is szenvednek, és szükségét érzik annak, hogy mutogassák az "intelligenciájukat".


És ez nem csak a "nák"-olás. Meg lehet nézni, hányan írják rosszul az igekötős igéket, vagy használják a "ba", "be", "ban", "ben"-t rosszul...


De a legújabb egyébként, hogy minden nyelvhelyességi hibára rámondják, hogy tájszólás, és onnantól kezdve bárki rá mer mutatni, az van lehülyézve, mert hogy nem tiszteli a vidéki beszédet, biztos "beképzelt pesti", stb...

2020. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Tájszólás nekem is van, pont így mondom "nák".. de figyelek rá ha ideges vagyok akkor viszont kijön a paraszt ènem
2020. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
3-mas szóval akkor ezzel azt akarod mondani ,hogy ez csak a tudatlanság jele? Erre nem is gondoltam. Nagyon közel lakom a szlovák határhoz, rengeteg ember él itt akiknek egy szavát sem értem, mégis magyarul beszélnek. Amúgy ez simán elképzelhető. minden "pestiesen" mondanak, csak a nák-nék képzőt "rontják" el.
2020. máj. 22. 18:29
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
Ín kimonduttan szeretek így beszílni csupán ünfeledt szúrakuzásbú. Nyíván kizárúlag barátukkal, de szerintem nagyun bulis. :D
2020. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
hát a ba-be, ban-ben ről tudom, hogy az vagy rossz berögződés vagy iskolázatlanság jele.. pl Hol vagy most? Az iskolába. Ez nem jó válasz. az iskolábaN a jó válasz. az iskolába az azt jelenti ,hogy most épp megyek bele az iskolába. vagy a garázsba állok be az autóval. hova kérdésre válaszol. a BA-BE pedig a hol kérdésre.
2020. máj. 22. 18:32
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Falusi vagyok, sokáig észre sem vettem, hogy így mondom, ez volt a természetes. Most már figyelek rá, amikor otthon vagyok már bántja a fülemet,ha meghallom. Kicsit talán tájszólasnak mondanám a dolgot, azt viszont cáfolom, hogy alluliskolázott dolog lenne. A vidéki is ugyan abból a könyvből tanul, ugyan azokra tanítanak minket.
2020. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem csak a tudatlanság jele, igen. Bár nyilván szeretnének mást elhitetni, de számomra ez egyenlő a butasággal. Sajnálom, ez van. Nem tudok komolyan venni olyan embert, aki hibásan beszéli az anyanyelvét.


A tájszólás egyébként nem hiba, de én ténylegesen - ezen a fórumon kívül - még egy olyan tájszólással sem találkoztam, aminek az a lényege, hogy átírjuk a nyelvtani szabályokat. Ez csak itt jellemző.

2020. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Amig szoveggornyezetben ertheto a mondando, akkor nem kell ezzel foglalkozni. Nem vagyunk egyformak, igy kerek a tortenet.
2020. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!