Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek akik úgy...

Azok az emberek akik úgy mondják, hogy: Járnák, Olvasnák, Csinálnák. Azok miért beszélnek így?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen emberrel találkoztam már, és mégtöbbel írásban akik így beszélnek/írnak. Miért? Nagyon rossz hallgatni és mégrosszabb ránézni ahogy írják. Ha nem lenne a vírus már járnák a tanfolyamra. Milyen népcsoport-ból származhatnak? Azt tudom, hogy akik nagyon Á-san, tájszólással beszélnek pl: Pl Vályi István,az oké, tájszólás, az A-kat kicsi áá-val mondják, de a nék-et ők sem mondják á-nak. Olyan fura...
2020. máj. 22. 18:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nekem egy felvidéki ismerősöm "nákozik". Nem tudom, hogy arrafelé mindenki így beszél-e, vagy csak így tanulta a családjától.
2020. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a halálom még a dupla S-es beszéd, ügyessen, okossan. Meg amikor az Í-t É-nek ejtik, mindég, bulémia, a legdurvább a míg-még. Ugye mindkettő létezik, csak a míg = amíg. Ebből lesz amég.


Bocs, de parasztok. Aki olvas eleget, az nem fogja rosszul mondani.

2020. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Ja, meg az ez miatt :D E miatt mentem el. Ez miatt mentem el. egyszerűen undorító. Még ha olvassuk is, hogy ez miatt. vagy olvasnák. Hányszor olvastok ti ilyet hivatalos levelekben, vagy kérvényekben? Az iskolában is úgy írtatok levelet a dirinek kikérőért, hgy járnák fociedzésre? ott helyben összetépi. Gondolkozzatok már! Alapvetű műveltség, hogy helyes nyelvtannak írsz és beszélt. kivétel, ha véletlenül ejtesz helyesírási hibát. Mint gondolom én, meg sokan mások akik gyorsan gépelnek. :/
2020. máj. 22. 21:32
 24/29 anonim ***** válasza:
41%
Én azokat utálom akik állandóan belekötnek ebbe. Nyilván nem a súlyos, olvashatatlan helyesírási hibákról beszélek, hanem a "ba be / ban ben" helytelen használatáról. Néha én is rosszul mondom, ettől függetlenül nem tartom magam aluliskolázatlannak.
2020. máj. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
19%

"ettől függetlenül nem tartom magam aluliskolázatlannak."


Tévedni emberi dolog. Abban is, hogy nem tartod magad aluliskolázottnak, pedig kellene...

2020. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Nákolásnak hívják, természetes jelenség, egy nyelvájárási jelenség. nem nyelvtani hiba, hiszen rndszerbe illezskedik, külön ragozási sora van. Náadasdy Ádám például írt róla, de én is nyelvészetet tanultam, csak a laikusok ítélik ezt el, ezt pedig lingvicizmusnak hívják (nyelvi előítélet: aki más ragozási sor szerint ragoz, egyesek szerint műveletlenebb).
2020. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%
#25 Te sem vagy az "ész" embere ha szerinted az aluliskolázatlanság kimerül mondatvégi ragozási hibákban. A te logikád szerint hiába épít fel valaki egy példaértékű filozófiát a gazdaságpolitikáról (például), ha szövegében ragozási hibákat ejt az már aluliskolázatlan. Te ennyivel elkönyveled. Ehhez is sok ész kell.
2020. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nyelvészetet tanultam, és megdöbbent, hogy mennyi laikus hozzászól ezekhez, hülyeségeket. Olvassa el Nádasdy Ádám Milyen nyelv a magyar? c. könyvét az, aki szerint aluliskolázottság. 26-os vagyok.
2020. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ez csak azért van, mert nem tudják, hogy kel helyesen toldalékolni, de lehet tájszólás miatt is.


Engem jobban zavar (mert többen is használják) az "ez miatt". Mért nem lehet azt mondani/írni, hogy e miatt, vagy emiatt? "Az miat"-tal ugyan ez.

2020. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!