Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek akik úgy...

Azok az emberek akik úgy mondják, hogy: Járnák, Olvasnák, Csinálnák. Azok miért beszélnek így?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen emberrel találkoztam már, és mégtöbbel írásban akik így beszélnek/írnak. Miért? Nagyon rossz hallgatni és mégrosszabb ránézni ahogy írják. Ha nem lenne a vírus már járnák a tanfolyamra. Milyen népcsoport-ból származhatnak? Azt tudom, hogy akik nagyon Á-san, tájszólással beszélnek pl: Pl Vályi István,az oké, tájszólás, az A-kat kicsi áá-val mondják, de a nék-et ők sem mondják á-nak. Olyan fura...
2020. máj. 22. 18:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
40%

Ez a "nem vagyunk egyformák"-dolog olyan gáz ebben az összefüggésben. Mindig elkápráztat, hogy hirtelen milyen elfogadóvá válik mindenki, amikor a mérhetetlen butaságot kell kimenteni (a "mindenki" alatt az érintetteket kell általában érteni - tisztelet a kivételnek), míg más oldalról utálnak mindenkit, akinek más a bőrszíne, más származású, más vallású, más kultúrájú... Szóval akkor hogyan is van ez a marha nagy elfogadás? Csak a butákra irányul?


Én meg szinte csak őket nem tudom elfogadni. Felőlem lehet néger, húzott szemű, háromfülű... bármi. Csak buta ne legyen, mert az a legnagyobb bűnök egyike a szememben.

2020. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
De én most nem a tájszólásról beszélek. hanem csak a nák-nék helytelen használatáról.
2020. máj. 22. 18:39
 13/29 anonim ***** válasza:
26%

Én is.

Épp ezért mondom, hogy ez NEM a tájszólás, akkor sem, ha majd jönnek ide, és ezt megpróbálják elhitetni veled. Ez nettó butaság. Ennyi.

2020. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
81%

Nagyapám sváb, dunakanyari származású, ő "nák"-ozott mindig.


Mérnökember, németül tudott (jó, azt a származása miatt is), olaszul önszorgalomból tanult meg és annyit olvasott (nem csak kortárs irodalmat), hogy az elképesztő. A törihez is nagyon értett.


Mégis élete végéig "nák"-ozott.

2020. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%

érdekes válaszok és elég szomorúak nekem

szerintem ez a hozzáállás sokkal elkeserítőbb, mint az, hogy valaki nyelvhelyességi hibát vét

de csak megjegyzem, hogy a nyelvészek szerint nincs olyan, hogy valaki "rosszul beszéli az anyanyelvét", szóval ne legyetek ilyen szigorúak :)

2020. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%

De, szigorú vagyok. Ez van. Nem kell egyetérteni, de én ilyen vagyok. Nekem ez az első szűrő ismerkedésnél. Cserébe a kinézet negyedannyit nem számít, mint sokaknak.


Amúgy sváb községben élek, német nemzetiségi iskolába jártam, itt még az utcán is németül beszélnek (Pilisben), de itt SENKI nem "nák"-ozik, csak azok, akik amúgy sem tudnak semmilyen nyelven két értelmes mondatot összekaparni. Szerencsére nincs sok belőlük.

Vannak egyébként tényleg furcsa kifejezések, azok viszont tényleg nem nyelvhelyességi hibák, és nem is veszem annak, mert azok helyi sajátosságok. Ilyenek mindenhol vannak, ez normális.

Ettől még, ami viszont hiba, az hiba.

2020. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
56%

Tájszólásnak, dialektusnak hívják.

Csak míg a világ más részein - pl. USA - az emberek büszkén vállalják, és a származásuk szerves részének tekintik a dialektusukat, Magyarországon divat mindenkit primitívnek, butának, tudatlannak titulálni, aki nem egy bizonyos nyelvváltozatot beszél.

2020. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
#16: Szerintem nem sokan bánják, hogy egy ilyen felszínes és buta ember nem akar az ismerősük lenni? Hogy buta? Igen. Kiemelni egyetlen felszínes jellemzőt, és az alapján ítélkezni az intelligencia hiányának jele. Te nem szigorú vagy, hanem szűk látókörű.
2020. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
42%
Hehe, oké, szóval a parasztok nem akarnak velem barátkozni? Asszem most megyek sírni. Jaaa, nem. :D
2020. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 99%-a nem a "nagy könyv szerint" beszéli a nyelvet.
2020. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!