Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember milyen gyakran...

Egy ember milyen gyakran végezze a higiéniai rutinokat (pl fürdés, fogmosás) hogy igényesnek legyen nevezhető?

Figyelt kérdés

Mi a minimális mérték, mi az ami fölött már kényszeres a dolog?

Ti milyen gyakran végzitek ezeket a higiéniai (és a szorosan idetartozó komfort) tevékenységeket?

Olyanokra gondolok mint a fürdés, fogmosás, fésülködés, fültisztítás, hajmosás, körömvágás, akár fodraszat és kozmetikai szolgáltatások igénybevétele. (Meg ami még eszetekbe jut).

Puszta kiváncsiság. N



2020. máj. 28. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Alapszintű dolgokat naponta legalább egyszer. (fogmosás, tiszta ruha, fürdés, fültisztítás)
2020. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nálam a fogmosás a nagyon kritikus rész, az naponta 2, ha találkozóm van valakivel indulás előtt szintén szájmosás, ezt másoktól is "elvárom". Nem gáz,ha nem szabályos a fogsora a másiknak, csak legyen tiszta a szája. Fodrász, kozmetikus szerintem nem alap dolog, van aki növeszti a haját a bőre pedig nem problémás.
2020. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Ij Jézusom...

Hát fogmosás, az alap minimum reggel és este, de van, hogy többször is.

Arcmosás reggel, este szintén ésén pluszba sminklemosót, micellás vizet is használok, plusz napi egyszer az arcmosás után zöldteás filterrel áttörlöm, "borogatom" az arcom.

Ráérősebb napokon ehhez még add hozzá a rizslisztes bőrradírozást és még valamilyen arcpakolást utána és csak ezután jön a hidratálókrém és arcápoló olajok. Nyugi, max. 15 perc az egész.


Szabadnapokon, ha nem megyek sehová, tehát itthon vagyok, vagy nem végzek piszokkal járó tevékenységet, akkor nem fürdök.


Hajmosás, heti 1-2, fültisztitás szintén.

Körömvágás kb heti 2.


Kozmetikusra nincs szükségem.. a hajam magamnak vágom.

2020. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fürdés napi egyszer

Fogmosás napi kétszer

Fogorvos 1,5 havonta (fogszabim van)

Fésülködés napi egyszer

Fültisztítás egy-két hetente

Hajmosás heti 1-2

Körömvágás heti egyszer

Fodrász kb évente egyszer, mert növesztem, és egyelőre még nem festem

Kozmetikushoz évek óta nem járok

2020. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én naponta egyszer fürdök este, ha nagyon megizzadok, akkor másnap hónalj és alvázmosás. Fogmosás reggel és este, fésülködés reggel este (bár olyan problémás a hajam, hogy kb. óránként kéne). Hajmosás 3 naponta. Fodrász 3-4 havonta, de ha gazdag leszek, heti 1 lesz belőle. Nagyon igényesnek tartom, aki nőként minden héten el tud jutni fodrászhoz.

A körmömet heti egyszer vágom, nem nő gyorsan.

Kozmetikusnak sok értelmét nem látom, a szemöldökömet magamnak ki tudom szépen szedni, a pattanásomat meg úgy nyomta ki egyszer, hogy 2 nap múlva is vörös volt a fejem.

A szőrtelenítést is magamnak oldom meg: hónalj heti egyszer, ha nem látszik ki, nyáron meg olyan 3 naponta, láb 3 hetente ha nem látszik ki, ha látszik, akkor hetente. Intim terület ad hoc jelleggel.

Amit még használok: dezodort naponta, parfümöt pedig hangulattól és alkalomtól függően, különböző fajtákat.


Én ezekkel a dolgokkal nem tartozom a kiemelkedően igényes kategóriába, de szerintem elfogadható szint.

2020. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a napi egy fürdés, fogmosás, fésülködés az átlagos. Nyilván attól függ ki hova megy, milynek a körülmények. Ha munkába jár, iskolába akkor nyilván reggel is fogat most.


Én mondjuk azért nem szoktam, mert ébredés után rögtön kávézom, és felesleges lenne, de ha utána indulok valahova, akkor mosok fogat.

Ezen kívül minden étkezés utána fogat tisztítok, mert fogszabim van.


Nekem mondjuk minden másnap hajat kell mosnom, szóval az is egy plusz.

Nálam a kényszeresség inkább a kézmosásra mondható. Folyton mosom mert ha laptopról dolgozom, idegesít ha maszatos lesz valahol, vagy ragad az egerem, de szerintem ez is normális kéne hogy egyen.


Ezen kívül fürdök még kinti munka után vagy ha nyáron nagyon melegem van és leizzadok kint, ilyenkor természetesen előfordulhat többszöri tisztálkodás. Télen nem igazán.


Szőrtelenítés: nyárom hetente, télen-hidegebb időkben 3 hetente.


Fülpucolás is elég gyakori, két naponta legalább.


Fodrászhoz csak hajat festeni járok, úgy 2-3 havonta.


A körömvágás nekem ritka, a lábamon alig nő, 3-4 hetente elég. Kézen pedig nem vágom, mert ugye nő vagyok, reszelem max.

A páromnak viszont iszonyat gyorsan nő, neki heti egyszer kéne vágni.

2020. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én annyit fűznék az előzőhökhöz, hogy akkor is csinálja őket, ha épp akkor szükséges.


Pl volt munkatárs, akinek a nap egy szakára már gyomorforgató volt a lehelete, amin egy tik-tak vagy egy fogmosás segített volna .


Vagy volt olyan rokonom, aki pl néha lusta volt fürdeni este, olyankor néha nagyon büdös tudott lenni. Volt, hogy aludni sem tudtunk tőle.

2020. aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!