Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is fárasztó a mindennap...

Másnak is fárasztó a mindennapos fürdés?

Figyelt kérdés
Én úgy nem akarok mindennap. Semmi kedvem ehhez mindig. De itthon ugatnak ha nem fürdök.

2019. nov. 27. 18:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem fárasztó, élvezem a pancsolást és egy kis lazítást.

Felüdülve jövök ki...

2019. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem fárasztó és jólesik beállni a forró zuhany alá, jó érzés. Egyébként se értem mit lehet egy 10-15 perces zuhanyzásban elfáradni. Hogy lehet valaki ennyire igénytelen és lusta?
2019. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
45%

Akkor menj be a fürdőszobába és olvass könyvet egy fürdésnyi ideig, közben meg vedd át a pizsamádat!


Mondjuk a lábad azért megmoshatnád minden nap!

De már a tudósok is megmondták, hogy nem kell mindennap fürdeni...! Csak ha piszkos vagy és izzadt!

2019. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
27%
Én is utálom, sajnos kéne mindennap, mert elég csípős az ember szaga ha kihagy egy napot, de sajnos engem sem érdekel, 3-4 naponta fürdök csak. Próbálok rászokni a napi fürdésre de így is nehéz volt leredukálni 3-4 napra, mert volt, hogy 1-2 hétig nem fürödtem. A farokcsontcisztám miatt kezdtem el picit gyakrabban tisztálkodni. Sajnos picit depressziós is vagyok, és magasról letojom a higiéniámat, meg csak nyűg bemászni a zuhanyzóba. Szóval ja, nekem is.
2019. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Mi fárasztó benne? Gondolom, nem is tisztálkodsz, csak folyatod magadra a vizet, te disznó.
2019. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%

Valamikor középiskolában, talán az egyetemen fürödtem utoljára. Akkortájt is csak hébe-hóba. Kb hat éve egy olyan lakásban élünk, ahol kicsi a kád, nem lehet fürdeni; persze a kutyák elférnek benne így ők fürdenek.


Amikor a régi lakásban éltünk hosszú volt a fürdés, sok tanulás mellett nem jutott rá időm, így csak reggel-este tusoltam.


Ha maradt időm és ki akartam lazulni, akkor ültem be a kádba és fürödtem.


Itt pedig hely híján napi 1-2 alkalommal tusolok.

2019. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
26%
Miért lettem 0%? Nem mondtam hogy az én életvitelem a helyes, sőt, mondtam hogy igenis a mindennapos fürdés a normális. Én csak válaszoltam rá, hogy nekem is fárasztó a mindennapos fürdés.
2019. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Metionin ***** válasza:
93%
Nem igazán fárasztó de sokszor nincs kedvem. Ahogy fogat mosni meg szőrteleníteni sem. Attól még persze megcsinálom, mert utána a tisztaságérzés meg jó. Valamit valamiért.
2019. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%

Több bőrgyógyászt kérdezz meg mit ajánl, de általában az a vélemény, hogy hagyni kell a bőr flóráját "lélegezni", öntisztulni is hagyni. A víz minősége sem egyforma, Magyarországon többnyire ún. kemény víz van, ami azt jelenti hogy magas a fémtartalma, ami a bőrnek nem tesz jót.

Egyébként nézőpont és bőrtípus kérdése is, például akinek a bőre ekcémásodásra hajlamos, könnyen begyullad, akkor a tiszta vízben fürdés ajánlatos minél kevesebb nem természetes anyagot tartalmazó szappannal.

Történelmi tény, hogy néhány kultúrát (görög, római, török, stb.) leszámítva az ismert források alapján nem volt a fürdés a mindennapok része egészen a 16-17-18. századig, Európában eltérő időpontokat tekintve. Ami ma természetes, az száz évvel ezelőtt a legtöbb helyen ismeretlen volt, mint például a magyarországi falvak többségében csak az 1960-as évektől van villany, azelőtt petróleum lámpával, stb. világítottak.

A régebbi történeti időkben sajnos a bűz mindennapos volt, jobban érezték a szagokat az emberek ráadásul, de hozzá is szoktak a bűzhöz. A vécé nem létezett, mindenki ott végezte a dolgát a városokban is ahol megállt éppen, nyitott latrinák voltak. Nem véletlen hogy annyit zengedeztek a virágos rét illatáról, azt észrevették.

Rád van bízva, a ma embere nem viseli el a bűzt, ez egyébként igényszint kérdése, így aztán rád van bízva, szól mellette, szól ellene is. Egyébként a bőr öntisztulást végez, azért is hámlik, ha az emberiség a nem fürdés miatt megbetegedett volna, akkor kihalt volna.

Tedd belátásod szerint.

2019. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem muszáj minden nap fürdeni, zuhanyozz helyette, az néhány perces művelet.
2019. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!