Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem elégedett valamilyen...

Aki nem elégedett valamilyen tulajdonságával, mi az oka?

Figyelt kérdés

Kinek szeretnénk igazából megfelelni? Tényleg nem érdekel mások véleménye az alakomról, én még is inkább az utálást választom önmagam elfogadása helyett?!

Persze nem csak külsőségekre vonatkozik a kerdesem, szívesen olvasgatnám mások hogy vannak vele..


Btw: aki szimplán beszélgetni szeretne, akár lelkizni, akár panaszkodni, írhat ha van kedve:)

-16/L-



2020. máj. 30. 18:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Érdekesebb szeretnék lenni az emberek számára. Most unalmas vagyok
2020. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

30 éves vagyok. Nem mondom, hogy lexarom a külsőmet, volna mit faragni. De nem méregetem magam a tinikhez, annyi idősen én is jobban néztem ki. Szóval kénytelen vagyok elfogadni magam így, vagy lemegyek kondizni.

16 évesen még természetesen kritikus vagy. De majd ennyi idősen beáll a személyiséged és elfogadod magad annak, amilyen vagy. Tenni fogsz nagyívben mások véleményére, mert te is látni fogod rajtuk, hogy ők se tökéletesek.

2020. jún. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Első sorban magadnak kell megfelelned.


Nem tetszik valami, szeretnél változni?

Tedd meg.


Rengeteg ember nem képes igaz önfejlődésre, fejlesztésre.

Legyen az fizikai, szellemi,mentális...stb.


Az önelfogadásnak is több opciója van.


Pl

"jó vagyok így ahogy"


vagy

"picit edzek/ feszesítek, hogy szebb alkatom, tartásom legyen"


vagy

"nem bírom, jöhet a műtét..."


Én a 2. opciót választottam, az elveim miatt is.


S ez csak egy külső dolog.


Nagyon nagy és összetett téma ez.


Rengeteg mindent foglal magába:

Önismeret

Mentalitás

Fizikai/szellemi fejlődés

Elfogadás

Mire kell fókuszálni, miket kell elhagyni, amikből nincs semmi hasznod semmilyen formában


Kommunikáció

Másokra s a világra való rálátás


Család, barátok, ismerősök megválogatása


Pozitív dolgok


Milyen képességeid vannak, legyen az jó memoriától, logikától kezdve a pl szép hangig, emberek kezeléséig vagy művészetekig


Milyen életet akarsz


Értékeld azt amid van, legyen egy jó szülőtől egészen a fejed feletti fedélig, de merj haladni előre.


Összefüggések átlátása


...stb



Rengetegen, még az idősebb embereknél is sokan nem képesek önmagukat megismerni és fejleszteni, azért rekednek meg, azért élnek úgy ahogy...


Pl egyszerűbb pletyizni, más dolgaival foglalkozni, minthogy önmagukon gondolkodnának el s jönnének rá: Nincs értelme s jobb ha magam életében keresem a hibámat, hogy javítsam azt s előrébb haladjak.


Az emberek rosszindulata is önismereti hiányokra vezethető vissza.

Az irigység, féltékenység, elégedetlenség is.


Itt vissza is kanyarodtunk a témádra:


"önismeret" és "elégedetlenség"

Te esetedben az önelfogadás és alakítás a testeddel való elégedetlenség.


Kérdés:

Mit tettél azért, hogy jobb legyen?


Tudnék mesélni magam példáival is a fizikai dolgoktól a szellemi dolgok átalakulásáig.


:)


S igaz az, hogy az emberek legnagyobb baja, hogy nem gondolkodnak.


Szóval csajszi hajrá!

De ne feledd, nem kell hogy tömegbirka legyél!


Magadnak felelj meg első sorban, majd azoknak kik fontosak számodra.


SOHA SENKI nem fog tudni megfelelni mindenkinek!


(max aki nem önmagát adja s álarcokat cserélgeti a másokhoz való alkalmazkodáshoz, de pl a magamfajta kiszűri az ilyet és hopp - már nem is képes "mindenkinek" megfelelni :D csak több emberrel jópofizik)

2020. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok ervenyesülni tarsasagokban. Szorongok es nincs egy gondolatom sem igy mindig elnémulok igy nehezen illeszkedek be akarhova.

Csak közeli baratokkal tudok oldott lenni. Akik viszont elvannak a parjukkal esritkan talalkozunk. Igy mondhatni barataim sincsenek

2020. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16%
Azok az emberek akik nincsenek magukkal megelégedve azokat vagy bántották lelkileg vagy szégyenlősek vagy nemtudom. Engem régebben bántottak és akkor én se voltam magammal megelégedve és utáltam magam, de ma már másképp látom magam. Úgymondván megtaláltam önmagam :)
2020. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!