Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet változtatni az...

Hogyan lehet változtatni az életünkön és a rossz tulajdonságainkon?

Figyelt kérdés
Mindig az a válasz, hogy akaraterő kérdése, de én nagyon akarom, már 6-8 éve és mindig ugyanazokat a köröket futom...
2020. ápr. 22. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Írd le egy papírra, hogy mik a negatív tulajdonságaid.

Pl. nem tudod helyén kezelni a stresszt

erre a megoldás: nézz utána neten a stresszkezelési tippeknek


Az oké, hogy tudod, hogy mik a rossz tulajdonságaid, de azzal is tisztában vagy, hogy hogyan tudsz ezen változtatni?

2020. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neten is sokat olvastam dolgok után, meg pszichoterápiára is jártam, csoportterápiára is, de az a tapasztalatom hogy az emberek 99%-a, köztük sajnos én képtelen a változásra...
2020. ápr. 22. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenki képes a változásra, ha akarja, tesz érte és hisz benne.

Megakarsz változni? Akkor tegyél érte jobban!


Minden csak tőled függ.

2020. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az se biztos, hogy a rossz tulajdonság az rossz tulajdonság és változtatni kell rajta.
2020. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek értsd meg magadat, hogy miért alakultak ki azok a rossz tulajdonságok, és miért olyan az életed. Aztán dolgozz a problémák gyökerén.

Mondok egy példát. Távoktatás miatt teljesen felborult a napi rutinom, stresszesebb is ez az időszak, és idő se volt hozzászokni. Egyre későbben feküdtem le hétről-hétre, minden beadandómat éjszakára hagytam. Aztán egyszercsak betelt a pohár, és éreztem ezt így nem lehet folytatni, hogy majdnem hajnalban fekszek, és dél körül kelek. Na most nem az váltott meg, hogy korábban fekszek le, jó igaz az is, de ami miatt ezt mostanában fent tudom tartani az az önfegyelem, és hogy kedvem van az ellenkezőjét csinálni, mert amiből fakad a bajom azzal magamnak ártok. Közben persze nem ragaszkodok mindehez maximalista módon. Kedvem van nyugisan lefeküdni, reggel tornázni, nagyjából mindennel készen lenni. Kedvem van elkezdeni egy új napot, és befejezni a tegnapot, amit mindig halogattam, emiatt csúszott el a lefekvésem is, mert nem akartam elkezdeni a másnapot a tudattal, hogy megint a sok tennivaló, és nulla motiváció.

2020. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Most olvasom csak, hogy te másra gondoltál. Hát kb akkor a mesélős részét tekintsd semmisnek. :D

Viszont szerintem a rossz vonásainkat továbbra is úgy célszerű levetkőzni, ha megértjük, hogy miért alakultak ki.

Nehéz kérdés ez...van amin nem lehet változtani, és jobb magunka elfogadni. Viszont szerintem is rossz taktika nem változtatni, viszont türelem kérdése, csiszolgatni kell magunkon. Megint egy példa. Ha mondjuk lobbanékony természetű vagy, akkor elég ha kezdetben elfogadod magadat ilyennek, és mikor teheted, akkor odafigyelsz arra, hogy visszafogd magad, és megtanulsz kicsit figyelni a másikra. De ezek nem egy csettintésre változnak, meg van amin szerintem nem is lehet, még ha ez pesszimistán is hangzik. De ha úgy érzed szeretnél változni és igen is tudsz, akkor csak válts módszert.

2020. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!