Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogyha vmi sértést kapok, hogy ne robbanjak fel? Pl tesóm: "na jó hogy felveszed már a telefont." Pedig négy perce hívott, és közben nem a fenekem vakartam.

Figyelt kérdés
Pl ha emberismeretet tanulok, akkor már látni fogom a miértjét, de akkor sem hiszem, hogy ilyen hangot érdemlek. Lehetőleg olyan érzékeny emberek írjanak akiknek sikerült ezt leküzdeni. Nehezen kommunikálok, nem konfrontálodok

#érzékenység #sértéstődés
2020. jún. 1. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne lehetnel duhos, ha megsertenek? Jogos reakcio. Legy csak duhos. Jogos onvedelem a duh es ilyen esetben teljesen logikus.
2020. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mert félek hogy elvesztem a kontollt
2020. jún. 1. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:

"Jól van nyugodjál már le, más dolgom is volt"

Remélem így válaszoltál :)

2020. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
sajnos alig volt térerő :D
2020. jún. 1. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:

hááát én BPD-s vagyok, szóval nálam ez elég nagy probléma :DDDD

Pl lehet az egész napom happy és vidám, aztán a barátomnak bejelentem mondjuk h van egy lányka akivel barátkozok. És képes olyat szólni, hogy "na jól teszed, amúgy sincs sok barátod"

És én ezen úgy kiakadtam, pedig csak egy tényt közölt. Szóval úgymond agyban tudtam, hogy nem szabad megsértődni, de az érzelmeim ugye nehéz irányítani, és belül úgy kiakadtam.

Szóval én ezekt inkább elfolytom, és magamban rendezem, probálok a pozitív dolgaira gondolni.

Az más mikor valaki annyira kiakaszt igazságtalanul, hogy szétcsapnám az illetőt. Olyankor megy ám a hiszti nálam is.

Szóval nálam ez valahogy úgy megy, hogy felismerem mikor dühödtem fel teljesen fölöslegesen, és próbálok nyugodt maradni, és majd később adom ki a feszkót egyedül.

2020. jún. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

jaj nekem is mondott ilyet az exem hogy én nem tudok beszélgetni senkivel :D és akkor mi van, persze rosszul is esett, azota van új párom, ő is ilyen érzékeny tipus mint én és ő még egyszer sem bántott meg. De nem élhetek burokban :(


ma is egy rossmannos nyanya van a pénztárban, mondom neki h a 25%os kupont szeretném felhasználni a kártyámról, néz ram összeszoritja a szemeit, megrázza a fejét, erre azt mondja nekem ha végre a kezébe adnám a kártyámat akkor meg tudja nézni miről is van szó. agyam eldobom, ez a hozzászolás feltétlenül kellett...

2020. jún. 2. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen az emberek ilyenek sajnos, ezért is utálok bárminemű emberi kapcsolatot teremteni. Plusz boltban, hivatalos helyeken, bárhol..nem tudnék jópofizni az alkalmazottakkal. Bemegyek, köszönök, elköszönök, megköszönöm a cuccot azt ennyi.


Pasim pl mindenkinek szép napot kíván, jó munkát, jó pihenést, kellemes napot stb. És olyan embereknek is akik úgy beszélnek velünk, mint pl veled a rossmanos nyanya. Nekem ez is olyan irritáló vagy nemtudom. Persze tudom, hogy az a normális, ahogy a pasim csinálja, de én nem birnék ilyen lenni.

Nagyon introvertált vagyok.

Csak úgy lesznek barátaim, ismerőseim, ha a másik ember erőlteti a beszélgetést, mert nekem sajnos semmi kedvem.


Hát vannak ilyen snowflake-ek mint én ,no :D

De pl már sok dolgon nem bírok megsértődni, amik miatt gyerek koromban pl még szuicid hajlamaim is voltak.

Pl ha a járásom, vagy öltözködésem miatt csúfolnak, vagy bármi külsőség miatt.

2020. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az meg igenis sértő rád nézve amit mondott, tekintettel a társadalmi normákra, miszerint akinek sok barátja van az boldog és sikeres ember, ezt megforditva meg ezzel azt sugallta feléd, hogy szerencsétlen savanyú ember vagy. én is felhuztam volna magam, de ezt csak mi értjük
2020. jún. 2. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen igen, ezért húztam fel magam, mert én választottam ezt, én vagyok az aki soha nem erőlteti a barátkozást. És soha nem panaszkodom ezért, hogy kevés ember van körülöttem. Nekem ez így jó, de a "normális" emberek, ezt nem mindig értik meg.

De aztán úgy döntöttem nem haragszok meg rá, mert nem bántani akart vele xD

Meg ahhoz képest, az exemtől mennyi bántást kaptam szándékosan, a mostani pasim egy igazi angyal, sosem akarna megbántani. Ezt sem direkt csinálta.


Jah meg valamelyik nap csináltam valami laza vacsit. És a pasim meg azt hitte az csak az előétel, és ilyen kérdőrevont fejjel nekem állt, h mi az h nincs semmi normális húsos vacsi.Egy órán át csak ennyit bírtam összedobni?

Na ezen konkrétan elbőgtem magam, pedig folyton ilyen hülyeségekkel szivatjuk egymást, és ezt sem gondolta komolyan, csak pénkodott :D


Csak akkor annyira rossz érzés volt, h annyit főzök, háziasszonykodok, külön az ő kérésére készítek el kajákat, és képes így nekem állni xD

2020. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
pedig már ismerhetne :)))
2020. jún. 2. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!