Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek sajnálatot indokol...

Miért érzek sajnálatot indokolatlanul?

Figyelt kérdés

Néha random elkezdek sajnálatot érezni, de nagyon nyomasztó módon.

Pl elkezdem sajnálni anyukámat, hogy nem töltöttem ma több időt vele.

Vagy elkezdem sajnálni a tesómat mert elfogyott a tusfürdóje. Stb...

De igazából ez annyira megmagyarázhatatlan érzés.


Oviban kezdődött.. van egy olyan emlékem amikor a kertész bácsi ott kaszált az ovi udvarában. Én meg elkezdtem nagyon durva sajnálatot érezni, amit nem tudok megmagyarázni, hogy miért.


2020. jún. 2. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:

En meg ovodas koromtol kb huszeves koromig borzalmas szegyent ereztem, de megmagyarazhatatlanul. Es ami megdobbento, barmennyire homalyos volt, ugy hivtam, hogy "az erzes", pontosan tudtam, mikor kezdodott, es hirtelen mikor ert veget.

Olyasmi erzes volt, mintha alvasbol rongyos pizsamaban egy forgalmas helyen ebrednek fel.

Hasonlot csak toled olvastam most, hogy jon egy indokolatlan erzes. Es ez nem szorongas, az mas teszta.

2020. jún. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nalam is van hasonló, nekem valahol a tehetetlenség miatti frusztráció okozhatja szerintem.


Akkor van az, h elokerul a "semmi ertelme az eletnek" tema, es kisse depressziv allapotba kerulok... es hiaba tudom, h ez miert van nem nagyon tudok tenni ellene, probalom ignoralni.


Szerintem esetleg probald megfigyelni, hatha van valami kibalto ok.

2020. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a dolog, mert nálam is szokott ilyen lenni. Annyit tudsz tenni, hogy a szeretteiddel minél több időt töltesz együtt.
2020. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy ez az OCD (kényszeresség) egyik jele. Ha elmész egy pszichológushoz, akkor ő tud bizonyosságot adni efelől. És ha valóban ez áll a háttérben, akkor a beszédterápiával idővel felszínre hozva feloldható az a feszültség, amely okozza ezt az érzést, amely úgy tűnik, hogy szorongást vált ki belőled.
2020. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!