Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Indokolatlan és gyakori...

Indokolatlan és gyakori "stressz" ellen Ti mit tesztek (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Nagyon nyugodt körülmények között élek. Rendesen eszek, napi öt alkalommal és odafigyelek, hogy kényelmesen fogyasszam el az ételeket, ne kapkodva illetve, hogy minden szükséges tápanyagot tartalmazzon minden étel.


A vízfogyasztásra is figyelek; napi 2 liter.


Megvan a szükséges mozgás naponta, emellett kutyával is szoktam sétálni.


Minden este elegendőt alszok.


A munkám nem stresszes és egy műszakban járok.


Nagyon pozitív ember vagyok és sohasem búslakodok, kesergek. Sokat nevetek, vidám dolgokkal foglalkozok. Írok könyvet is, ami szintén pozitív hangvételű. :)


Ezektől függetlenül nagyon sokszor indokolatlanul pánikolni kezdek, ha például kollégákhoz oda kell mennem beszélgetni vagy valami komplikáltabb ügybe kezdek bele a munkában, a kutyasétáltatás közben leszólít egy másik gazdi, stb. Nem tudok rendesen beszélni, hebegek-habogok, néha akaratlanul dadogok. Remegek végig, toporgok, tördelem a kezem, stb. és közben azt érzem, szétszakad a mellkasom és nem kapok levegőt. Mindezt akaratomon kívül. Amikor vége (elvégeztem a nehezebb munkát vagy vége a csevelynek) akkor kissé fáradt vagyok és zsibbadok.


Szeretném ezt valahogy elhagyni, mert 25 felett már kissé nevetséges tőlem ez a viselkedés. :)


Aki esetleg hasonlón átment és elhagyta ezt a szokását, hogy sikerült neki?



2019. márc. 15. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos egy dolgot tudok tenni, menekülök. Vidékre, természetbe.


Most például itt lenne 3 nap pihenés. Erre a felső szomszéd szokásos 0-24-es kopácsolós bútor tologatós zene bömböltetős mutatványát végzi.

2019. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lelki "immunitásom" megerősítésével lettem túl a problémán. Sikerült.
2019. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8%
Introvertalt vagy. Ez nem stressz, szimplan nem szeretsz es nem is tudsz emberekkel kommunikalni. Valoszinuleg meg szuz is vagy.
2019. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Tudni kéne a stressz okát. Ahhoz meg mélyre kell ásni. Én pl a telefonnal vagyok így. Mások felhívásán annyit töprengek, és olyan stresszbe vagyok tőle... Hülyén is érzem magam telefonálás közben. Szinte tőmondatokba beszélek és feszült vagyok. Utálom a telefont.


Nekem egy csomó problémám forrása a családom. Sok negatív példát átvettem tőlük.

2019. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!