Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komfortzónán túl? Azt mondják,...

Komfortzónán túl? Azt mondják, ha kilép az ember a megszokottból, próbára teszi magát, belemegy olyan helyzetekbe, amiktől fél, akkor egyre könnyebb lesz, nő az önbizalom stb. Többi lenn

Figyelt kérdés
Én azt érzem, hogy hiába teszek meg olyan dolgokat, amiktől félek, egyre görcsösebb leszek. Mit csinálok szerintetek rosszul? Más is így érzi?

2020. jún. 3. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyan mondás, ami sok emberre igaz lehet, de nem mindegyikre. Téged nyomaszt a változás és ha többször kipróbálva sem okoz örömöt, felszabadultságot, akkor ne erőltesd.
2020. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem csinalsz rosszul semmit. Nem veletlenul alakult ki az embernek a komfortzonaja.


Persze mostanaban divat ezzel a szoval dobalozni, mert igy konnyen el lehet adni a kozhelyeket jo penzert. Sokan azt varjak a komfortzonajukbol valo kilepestol, hogy sikeresebbek lesznek, kozben meg nincsen osszefugges a ketto kozott.


Nem kell a motivacios eloadok hulyesegeire hallgatni, ha te nem erzed magadat jol a komfortzonadon kivul, azzal nincsen semmi baj, ez termeszetes es emiatt nem kene rosszul erezned magadat.

2020. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy dolgot változtathatnék a múlton, az az lenne, hogy soha egy pillanatra se lépnék ki a komfortzónámból. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet feszegetni a határokat, de csak óvatosan, teljesen felesleges olyasmit csinálni, ahol nem érzed jól magad.
2020. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Az is lehet, hogy túl nagyot próbálsz lépni. A komfortzónából kilépésnek is vannak fokozatai, nem lehet egyszerre sokat. Olyan, mint mikor majonézt készítesz. Ha lassan öntöd az olajat a tojáshoz, akkor jól sikerül, ha egyszerre belezúdítod, kicsapja a tojás az olajat, és dobhatod a kukába az egészet.

Ha valaki tud egyszerre nagyot lépni, az azt jelenti, hogy még nem érte el a határait, csak kisebbnek gondolta a számára kényelmes közeget, mint amilyen valójában.

Meg ha valamerre nagyon nem tudsz haladni, az nem a te utad, és ezt is fel kell tudni ismerni. Én például szeretek kocogni, de nem vagyok ultrafutó, nem is vágyom rá, de nem is menne. Az én terepem a rövid sprint, a kényelmes rövid távok, nagyobb távon meg a túrák, nem vagyok hosszútávfutó alkat, ezt tudom magamról, lassabban fejlődök távban, tempóban jobban tudok fejlődni.

Ha van egy jó önismereted, könnyebb a saját komfortzónádat és határaidat is meghatározni.

2020. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez normális. Az ilyen populáris önmegmentő technikákkal nem lehet megspórolni egy komoly önismereti munkát, mint ahogy annak sincs mély hatása, ha a tükör előtt ismételgeted, hogy bátorvagyok bátorvagyok bátorvagyok. A legtöbb blokkod a gyerekkorodban - azaz mélyen és stabilan - gyökerezik. Ez csak profi segítséggel oldható fel, nem ilyen tüneti kezeléssel. Érdemes lenne belevágnod egy komolyabb önismereti tréningbe, pl. pszichoterápia, az legalább igazoltan működik.
2020. jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Igen..a kedvencem mikor a manager-em jön ezzel a hülye dumával, mert ő amúgy pszichológus is, és csak ennyit bír nyomatni:)


Régebben sokat próbálkoztam ezzel, mert olyan közegbe kerültem ahol nem viselték el az introvertált személyem.


És nagyon megbántam...Ha társaságban beszélek, úgyis csak túlordibálnak, kinevetnek, lehülyéznek. Minek erőltessem?


Persze az alkohol oldja ezeket a dolgokat, de emiatt nem szeretnék alkoholista lenni, hogy jobb társasági ember legyek :)


Már csak olyan emberekkel tartom a kapcsolatot akik így elfogadnak ahogy vagyok.


Persze apró dolgokat lehet tenni próbaként, de nem kényszerből.

Meg van mikor az élet is rákényszerít, és muszáj kilépni, nekem épp annyi elég.

2020. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!