Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy magától leveszi...

Normális hogy magától leveszi a postás a kiérkező pénzről az aprót?

Figyelt kérdés

Amikor hozza nagyszüleim nyugdíját, eleve leveszi az aprót az összes postás aki jön. Kaptam ma én is egy utalványt, abból is levette az aprót.


Pár forintról van szó tényleg, de azért kicsit meghökkenttett, hogy magától értetendően leszedi a pénzr... jelen esetben 40 ft, nyugdíjnál párszáz forint. De ha belegondol az ember, hogy ezt eljátsszák mindenhol, mennyi pénzt szedhetnek össze egy hónapban? 100k jattból?



2020. jún. 3. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ez nem normális, sőt, pofátlan dolog ha nincs előre megbeszélve.
2020. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ételfutárként dolgozom. Sokszor a portásnak kell odaadni az ételt és nem egy helyen lezárt borítékba kapják meg a pénzt, hogy adják nekem. Na a portások azt felbontják odaadják a pontos összeget a borravalómat meg elrakják maguknak. Ilyenekhez tényleg nincs hozzáfűznivalóm, pedig ott is kb 50 forintokról van szó de azok a borravalók kb a fizetésem 1/3-át teszik ki :)
2020. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nalunk is ezt csinalja a postas!!
2020. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Durva, hogy micsoda tolvajok vannak... És nem szóltok neki, hogy nem ennyi szerepel a papíron? Nekem nemrég úgy hozott a postás pénzt, hogy 4675 Ft-ből 2000-t tudott papírpénzben adni, a többi fémpénz volt, ott bontogatta ki előttem a hengereket és tökre sajnálkozott, hogy így kapta. Eléggé feltűnő lett volna, ha "leveszi az aprót". :)

Én visszaadásnál szoktam azt tapasztalni, hogy ha valaki nem tud pontosan visszaadni, inkább többet ad vissza. De ez pont az ellenkezője.

2020. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem normális, ő azért kap fizetést hogy kivigye , és csak illendőségből szokták azt mondani( az akinek hozza) hogy hagyja az aprót , mert borravalót ad
2020. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!