Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az normális ha egy héten csak...

Az normális ha egy héten csak egyszet jön a postás? (Budapest, VIII. ker)

Figyelt kérdés
Egy nagyobb társasházban lakom a VIII. kerületben, és sokszor úgy látom csak heti egyszer hozzák ki a leveleket (mások postaládájába is be lehet látni kicsit. látszik hogy mikor van "pangás" és mikor lesznek hirtelen tele). Más is tapasztalt hasonlót?

2019. júl. 24. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ezt a kérdést a posta vezetőjének kellene feltenni.
2019. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Ki az aki manapság papíralapú levelezést folytat?

Legfeljebb a szolgáltatók, amikor kiküldik a csekkeket, annak akik nem online intézi az ügyeket.

A csekkek viszont csak havonta egyszer, nagyjából azonos időben érkeznek, nem naponta és nem mindenkinek.

A fontos levelek ajánlva vagy tértivevényesen érkeznek, azokat nem gyűjthetik.

Tehát ne aggódj!

Nekem pl. hónapszámra üres a ládám(e-számláim és netbankom van) holott minden áldott nap 1 órakor erre kerekezik a postás.

2019. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

"Ki az aki manapság papíralapú levelezést folytat?"

Bankok, bíróságok, ügyvédek, végrehajtók, hivatalok, üzletek, közjegyzők, BKK. Csak ez számít ugyanis hivatalos levelezésnek, az e-mail nem.

2019. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

#3

Pont ezért írtam ezt, de nyilván elkerülte a figyelmedet:

"A fontos levelek ajánlva vagy tértivevényesen érkeznek, azokat nem gyűjthetik."


Mert ugye azt nem vitatod, hogy az általad felsoroltak ilyen módon küldik ki a leveleiket?

Akkor miről is beszélünk?

2019. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Mindenképpen a kézbesítők vezetőjének kell írásbeli panaszt tenni, különben sajnos nem vizsgálják ki.

Mi olyat tapasztaltunk, hogy a teli postáskocsit otthagyták a kukatárolóban, éjjel 11-kor találtuk meg.

Mai eszemmel a rendőrséget hívtam volna, hiszen bakkártyák, PIN-kódok, határidős hivatali levelek, stb. vannak benne, több százmilliós kára is lehet ebből egyetlen címzettnek.

2019. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

"ugye azt nem vitatod, hogy az általad felsoroltak ilyen módon küldik ki a leveleiket?"

De igen.

Például a sok közül sem a BKK, sem a bankok, sem az üzletek nem tértivevénnyel küldenek.

2019. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

#6

Azt próbálom elmagyarázni - de látom reménytelenül - hogy a postaládák telítettségéből nem feltétlenül lehet arra következtetni, hogy egy héten egyszer jár a postást!


Nem hiszem, hogy valaki naponta kap, vagy legyünk megengedőek, hetente kap a BKK-tól levelet, a bankok havonta 1x küldik ki az egyenlegközlőt, a bankkártyákat 2 évente (mondjuk nem értem, hogy az miért nem tértivevényes), üzletekkel nem tudom ki levelezik én ilyet egyet sem ismerek.

Szóval próbáljunk a kérdésre koncentrálni, a mai világban, ha üres a láda, az nem azt jelenti, hogy nem jár a postás!

(és most ne ilyen bűnügyekről beszéljünk, mint amit itt valaki leírt, mert ez egyedi eset!)

2019. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem normális, de Budapesten elterjedt. Mi is észrevettük, hogy van, amikor hetente egyszer jön a postás, van, amikor hetente egyszer sem. Számunkra a következő magyarázat derült ki (több postással beszélgetve): a postának nincs elegendő embere, kevés a postás. Keveset fizetnek, de cserébe legalább a főnökeik jól beléjük is rúgnak. Így nem is nagyon tudnak embert felvenni. Ezért, ha a "mi megszokott postásunk" szabadságra megy, beteg lesz, nincs, aki helyettesítse. Amit mi észrevettünk, ha a postás 1 hèt szabira megy, akkor bizony megvárják őt a levelek a postán, és kihozza szabija után. Ha több hétig van távol, akkor hetente egyszer jönnek erre a helyettesítést végző postások. De ők viszont csak hetente egyszer járnak felénk. És bizony, a tértivevényes, hivatalos leveleket sem hozzák ki hamarabb. Saját tapasztalat. Mi pont egy ilyen hivatalos okmányra vártunk, és ezért lestük a postást. A mi levelünk postabélyegző szerint 10 napot állt a postán, mire kihozták. Szóval a kèrdésben leírt helyzet valós, nem normális, de abból fakad, hogy nincs elég postás.
2019. júl. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg a Posta munkaerőhiánnyal küzd (Budapesten biztos).

Nálunk a XIII. kerületben is maradnak ki napok, amikor nem jön a postás (keddi időbiztosított levelet is sikerült szerdán megkapnom). Volt, hogy emiatt szombaton rendkívüli kézbesítés volt, idegen postásokkal, akik össze-vissza keverték a címeket is (3 utcával odébb lévőnek a levelét dobták be nálunk). Szóval igen, véleményem szerint lehetséges, hogy felétek is ritkábban jár a postás, bár a heti 1 az elég durvának tűnik.

Az pedig, hogy a szolgáltatóktól egy időben érkeznek a levelek, csekkek (valaki említette itt előttem), nettó baromság. Össze-vissza jönnek, minden hétre jut valami.

2019. júl. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Már miért ne lenne normális? Gondolj bele:

- üzenetküldés Facebook-on, E-mail-ben, SMS-ben, vagy telefonálás

- a rezsit és az esetleges banki törlesztést is havi szinten kell fizetni

- a különböző adókat is egyéntől függően havonta, negyedévente, vagy félévente kell fizetni

- szórólapokban lévő áruházi ajánlatok és akciók is minimum 1 hétig érvényesek

Komolyan nem értem, kérdező, konkrétan miért kéne gyakrabban járnia a postásnak, miért várod annyira?

2019. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!