Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A falun, családi házban lakó...

A falun, családi házban lakó emberek mind aktívabbak, nyüzsgőbbek azoknál, akik panelban laknak, vagy csak a mi rokonságunkban van így?

Figyelt kérdés

Falusi rokonaink egész nap jönnek-mennek valahova, folyton van valami elintéznivalójuk valahol, valakiknél, vagy a kisboltban, vagy a szerelőhöz átmennek ezért-azért, átmennek segíteni valami munkákban, de hozzájuk is naponta kb. 3x megy át valaki, beugrik, mert arra járt, visszahozta a tepsit, eljött a papírokért, eljött megbeszélni a festést, meg mit tudom én, akkor még leülnek kávézni, mindenféle más emberekről beszélni, hogy kikkel mi van, stb. Mindenki össze-vissza rohangál, találkozik, folyton beszélnek valakikkel. (4 "családnyi" falusi rokonunk van, ezeket náluk figyeltem meg.)

Ellenben mi itt egy kisvárosban lakunk panelházban, nálunk semmi ilyesmi nincs, semmi jövés-menés, valahogy "elintéznivalónk" sincs annyi, mint nekik (mondjuk nekünk nincs autónk), nem veszünk ismerősöktől semmit, nincs "bizniszelés", nem ugrálunk át folyton a boltba, nem csengetünk fel ismerősökhöz a kaputelefonon, csak azért, mert épp ott vagyunk a házuk előtt, stb.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a mi személyiségbeli dolgainkból fakad, vagy ez tényleg valami falusi-városi ellentét?



2020. jún. 4. 12:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(hogy nincs autónk, ezt arra írtam, hogy nem tudunk 2-5-10 perc alatt könnyedén ott lenni valahol)
2020. jún. 4. 12:12
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Én városi vagyok és nekem is nagyon mozgalmas minden napom, csak máshogy, mint a te általad felsorolt falusi embereknek. Én munka után szinte minden nap edzeni megyek, bevásárolni, hétvégén étteremezünk párommal vagy barátokkal. Járunk koncertekre, előtte összegyűlünk valahol vagy valakinél alapozni.

Igaz, a szomszéd nem jár át, mert nincs különösebb kapcsolat köztünk, a baráti köröm meg bár szintén a városban lakik, de azért nem pár percre, szóval random nem ugranak fel. De ugyanúgy összejárunk mi is, csak megbeszéljük előtte.

2020. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja persze, nem is úgy értettem, hogy én ki se megyek innen a panelból, nem csinálok semmit, csak az nem ennyire random meg "nyüzsgő". Vannak programok, de azok általában előre megbeszélt, tervezett dolgok, van, hogy spontán kihív valaki, de az a ritkább talán, meg olyankor nem is ugrik fel, csak kihív, illetve nem is mindegyik menőkém kapcsolódik szorosan más emberekhez, ismerősökhöz.
2020. jún. 4. 12:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább korosztály és szocializáltság kérdése.

Vannak olyan emberek, akik rosszul érzik magukat a tétlenségben, ezért feladatokat "generálnak" maguknak, holott semmivel sem lesz konstruktívabb a napjuk.

2020. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, ahonnan én jöttem ott inkább az van hogy kiülnek az árokpartra pletykálni. A házakba nem mászkálnak be egymáshoz. Olyan van, hogy valaki pont a ház előtt biciklizik, a másik valaki meg épp kint ül és akkor a bicikliző van hogy megáll megkérdezni hogy mi újság.
2020. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Ez emberfüggő. Én ismerek olyan embert, aki panelban lakik, de hajnalban már az uszodában van, utána munka, este színház, koncert vagy baráti találkozó egy kávézóban.
2020. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én panelben élek, de elég mozgalmasak a mindennapjaim. Munka után edzeni járok vagy bevásárolni vagy a postára, szinte rendszeresen 7-8-kor érek haza este.

Hétvégén mondjuk nyugisabb, de igyekszünk programokat szervezni ismerősökkel, elmenni kajálni, moziba vagy néha ilyenkor is elugrok edzeni vagy meglátogatom a vidéken élő szüleimet. Ott pl. kb egész nap otthon vagyok, mert mást nem tudok csinálni, max a kertbe megyek ki vagy nagymamámhoz.

Én a spontán programokra amúgy sem vágyom, szeretem beosztani a időmet és megtervezni a dolgaimat, mivel nincs sok szabadidőm.

2020. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi kisvárosban lakunk családi házban, de nagyszüleim, illetve több más rokon is falun, családi házban. Igazából rólunk és róluk se mondható el az, hogy mindig mennek ide-oda. Mármint, ha betervezik, igen. De spontán nem szoktak csak úgy átugrani a szomszédhoz, aztán végül 3 órát ott eltölteni, míg kávézgatnak stb. Szerintem egyébként ez a jelenség gyakori, amit leírtál, és szerintem főleg a magányosabb időseknél gyakori az, hogy folyton átmennek ide-oda spontán. De szerintem ez szimplán függ, hogy ki milyen környezetben nőtt fel. Mármint, ha valaki mindig is azt látta otthon, hogy mindig jön megy valaki, meg ők is mindig random mennek ide-oda, akkor lehet, hogy alapból úgy nő fel, hogy neki ez természetes. De én például képtelen lennék mindig csak random beállítani valakihez, mert én a szüleimtől is mindig azt láttam, hogy 1) ők se szeretik, ha valaki random beállít és nyomja a csengőt a kapun, 2) ha a szüleim mentek valakihez, akkor felhívták őt, hogy rá ér-e (és akkor se az utolsó percben). Szóval engem így neveltek, hogy nem illik beállítani másokhoz hívatlanul, és emiatt nem is teszem. Max. akkor tudnám elképzelni, hogy hívatlanul menjek bárhova, ha nagyon közeli barátról van szó, és tudom, hogy ráér, mert pl. korábban említette, hogy most szabadságon lesz, vagy ilyesmi. Szóval szerintem ez mind nevelés kérdése, hogy ki mit látott otthon. Persze lehet, hogy a családi házas, falusi emberekre ez gyakoribb, de biztos van olyan, aki panelban lakik, és ő is ilyen.
2020. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én magam például lassabb életet kedvelő vagyok, ha az irodában kell ülni 5 napot és onnan, illetve oda tömegközlekedni, akkor annyira elegem lesz az emberekből, hogy heti 1-2 találkozó bőven elegendő, sokszor még sok is.

Uszodába, bringázni, fotózni olykor elmegyek.

Amúgy otthon kreatív hobbizok illetve én felvállalom, hogy szeretek punnyadni is.

Postára évente egyszer járok örjöngeni, amiért elkavarták az ajánlott levelemet, a bevásárlás zömét online intézem.



Nem hinném, hogy korosztályfüggő lenne, ki mennyire pörgős és társaságkedvelő.

Ismerek a korosztályomból még nálam is lassabb életet élőt meg pörgő 50-eseket.

A városiak között is van pörgő, a falusiak között is otthonülő.



27

2020. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberfüggő szerintem
2020. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!