Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit árul el a hasznos válaszai...

Mit árul el a hasznos válaszaim aránya az engem értékelők kompetenciájáról esetleg az oldal válasz hasznossági mutatójáról?

Figyelt kérdés

30+ vagyok, 130-as IQ, iskolás koromban rengeteg matek, info versenyre jártam, voltam országos szinten is ahova megyénként 1-2 ember jutott csak ki, napi szinten követem a gazdasági híreket, politikát, tanultam egy kevés közgázt is egyetemen, ehhez képest politikában 57%-ban(itt aktív vagyok) adok helyes válaszokat, üzlet és pénzügyeknél 55%-ban(itt csak pár válaszom van).


Szexualitásban 84%-ban, felnőtt párkapcsolatoknál 76%-ban, embereknél 74%-ban adok hasznos válaszokat (mindhárom kategóriában aktív vagyok) ehhez képest nincs egy barátom se, sose volt barátnőm és szűz vagyok.



2020. jún. 6. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt értékelik itt, amiben egyetértesz velük, nem a tanács minősége, hanem az érzelmeik alapján. Ha vki folyamatosan sír, hogy nem tud dolgozni, mert ideges, gyenge, és orvoshoz is fél menni, hogy éljen így, és vki azt feleli, keressen munkát, azt ő lepontozza. Semmit sem ér az itteni pontozás.
2020. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
Mivel itt sokan nem a válasz hasznosságát értékelik, hanem hogy mennyire egyezik a véleményükkel, ezért sok mindent nem árul el a hasznossági mutató.
2020. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TR75 ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy például a politika kategóriája eleve csak viták forrása, ott aztán tényleg mindenki úgy ítéli a másik válaszát, ahogy ő maga gondolkodik a politikáról.
2020. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

40+ vagyok, egy enyhe tízessel lejjebb vagyok sajna nálad ájkjú szinten. Nekem ez úgy jött le, hogy az általános iskolát "átunatkoztam" gyakorlatilag. Korosztályomnál előrébb voltam olyan dolgokban amiben érintve volt a matematika valamilyen szinten, mindég első voltam, kb. fele annyi idő alatt kész voltam a feladatokkal. Sosem tanultam középiskolában sem. Érettségire két napot készültem. :D Egyetemre nem jártam, mert értelmetlennek tartottam akkor. Van emelt szintű hálózati papírom is, dolgoztam is IT-s arczként, mert mindég az informatikát erőltették a tanáraim is, de engem annyira sosem érdekelt igazán. ("Titkon" az emberi lélekkel kapcsolatos tudományágak érdekeltek mindég is) "Sajnos" a kognitív funkcióim olyan kombinációban realizálódnak, hogy szinte mindent érzelmi szinten élek meg és ezek alapján "döntök". (MBTI: ENFP)

De még nekem, tanulatlan hülye gyereknek is leesett annyi, hogy ezen az oldalon ne keress korrelációt a műveltség-intelligencia/kompetencia/hasznossági mutató tengelyben.


Tl;dr: Nagyon dominánsak az érzelmi indíttatású válaszok.


Amúgy meg sz*rd le, szerintem. Számít? Nem az számít inkább, hogy egy adott válaszból számodra milyen információ jön át, függetlenül attól, hogy hány százalékon áll a kedves hozzászóló? Engem legalábbis nem érdekel a pontozás. :D Hiába állsz 57%-on a politikai topikokban, lehet számomra relevánsabb érvelést hegesztesz, mint egy 80%+ fórumtárs. :)

2020. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TR75 ***** válasza:
Na, igen, a magas válaszadói százalékkal bíró tag lehet, hogy egyszerűen "biztosra megy" a válaszaival.
2020. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!