Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lépjek túl a félénkségen?

Hogyan lépjek túl a félénkségen?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok egy félénk ember. Könnyen kijövök az emberekkel. Azonban ha annak aférdinek a társaságaban vagyok aki tetszik, beszélnem kell vele, a közelében vagyok ott mintha nem is én lennék, ránézni sem merek. Vannak önértékelési problémáim ez tény, de azon felül hogy igyekszem dolgozni rajta nem tudom ezt hogy győzhetnem le.

Nemhogy flörtölni nem merek az illetővel de sokszor beszélni is alig, ranezni se. Így meg elég nehéz a párkeresés.


Tud valaki tanácsot adni hogyan lendülhetnék ezen túl?



2020. jún. 6. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon lehetséges, sajnos. Talán ha nagyon bátor leszel akkor kíséreld meg a dolgot, de nagyon vigyázz, készülj fel a legrosszabbra is.
2020. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok direkte kikezdeni senkivel úgy hogy "szia tetszel". Egyszerűen csak önmagam lenni akkor is, illetve finoman nőisen képes lenni a tudtára adni valakinek hogy tetszik. Ennyi.
2020. jún. 6. 21:02
 3/8 Hellmano ***** válasza:
Valamikor bájos tud lenni egy kis "félős" csaj amúgy :)
2020. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorlat (t)eszi a mestert. Túlságosan is rágörcsölsz a dologra, mert nyilván tetszeni szeretnél, fel akarod hívni magadra a másik ember figyelmét, és túl nagy jelentőséget tulajdonítasz annak, hogy azzal az adott emberrel összejön-e valami vagy nem. Jó, nyilván ez érthető is, de próbálj "semlegesen" tekinteni a másikra, ne úgy, hogy "összeomlik a világ, ha most kudarcot vallok". Próbálj ne úgy gondolni erre az egészre, hogy hatalmas tétje van, hanem úgy, hogy egy lehetőség arra, hogy megismerj valakit. Próbálj ugyanolyan közvetlen lenni vele, mint másokkal, és ha vele nem jön össze semmi, akkor van rajta kívül még sok más ember, akivel megismerkedhetsz. Nagy levegő, számolj el mondjuk tízig, állítsd át az agyad, és próbálj egy "semleges" valakit látni a másikban, hogy könnyebben menjen a beszélgetés. De egyébként abban sincs semmi, ha zavarban vagy, szerintem még aranyosabb is úgy egy lány, csak mondjuk esetleg félreérthető, mert az hiheti a másik, hogy azért vagy csendesebb, mert nem jön be neked. Akár azt is elmondhatod a másiknak, hogy rokonszenvesnek találod őt, és szívesen megismernéd őt, mondjuk láttál valami programot, ahová elmehetnétek, és közben beszélgetnétek.
2020. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán előbb meg kéne akkor ismerned.


Munka által, segítségkérés folyamán..megkérdezni hogy hívják , alapvető emberi beszélgetésekkel kezdeni.


Hol szoktatok találkozni?

2020. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nem is feltétlen egy konkrét emberről van szó, hanem úgy általánosságban. Többször előfordult már ez velem sajnos.
2020. jún. 6. 22:05
 7/8 anonim válasza:
Én is pont úgy vagyok mint te. Beszélgetek a barátaimmal, majd odajön hozzánk a srác, ilyenkor teljesen megnémulok. De gondolj bele, lehet tetszenél neki, de mivel mindig elcsendesedsz, mikor meglátod, lehet emiatt bizonytalan veled kapcsolatban. Szóval igenis beszélj ugyanúgy tovább, nem baj, ha mondasz véletlen valami kis hülyeséget, a legnagyobb baj, ami történhet, hogy megnevetteted :)
2020. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak a Frédinek a társaságában leszel feszült Irma? :) Ne feszengj annyit, mert lehet, hogy bír ma. :)
2020. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!