Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a legagresszívabb mbti...

Melyik a legagresszívabb mbti személyiségtípu?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az, amelyik szentírásként hisz ebben az egész MBTI-ben. :) Nekünk legalábbis pszichológián azt tanították, hogy ezt ne vegyük komolyan. Az egyetlen teszje, ami valamilyen szinten reprezentatív fizetős, az is simán tévedhet és az átlagember alapból nem ezt csinálja meg.
2020. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem te a pszichológián mit tanultál :D

Egy szimpla kérdést tettem fel,nem arra voltam kíváncsi,hogy mások mit gondolnak a mbti-ről.

2020. jún. 7. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

A reakciód alapján a te személyiségtípusod is elég agresszív...


Amúgy meg ha kicsit képben lennél az MBTI-al, tudnád, hogy inkább az információfeldolgozásról szól, nem az érzelmekről.


Mondjuk én ENFP vagyok, ha az számít, szívesen elküldelek a qrva anyádba, ha nem vag ésszerű.

2020. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
3asnak igaza van. Egyébként az sem mindegy miként érted az agressziót. Fizikailag vagy verbáliasan? Érvelési stílusra? Én ENTP vagyok, nem vagyok fizikailag agresszív. Viszont szeretek konstruktív vitákat folytatni. Számomra fontos vitás kérdésekben kifejezetten rámenős stílusban érvelek és ilyen vitákban szeretem megmérettetni magam.
2020. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 16 kombináció, ami létre hozza a 16 személyiségtípust


A négy oldal, a gondolkodás (T), az érzés (F), az érzékelés (S) és az intuíció (N) mindegyike kaphat egy extrovertált vagy introvertált előtagot. Így jön létre a 8 kognitív funkció. Például extrovertált + érzékelés = “extrovertált érzékelés”, jelölése (Se)


Mindenki használja mind a négy oldalt, de csak egy változatát. Például mindenki érez valahogy (F) de egy adott típusnak ez vagy introvertált lesz vagy extrovertált, azaz Fi vagy Fe. Az, hogy te introvertált vagy, vagy extrovertált, az csak az első kognitív funkció előtagját adja meg, nem az összeset.


Tehát 8 agyi folyamat van, amikre ráhangolódunk információ szerzés céljából, vagy döntéshozatal alkalmával. Ők a kognitív funkciók. Az egyszerűség kedvéért vannak beceneveik is.

Döntéshozó kognitív funkciók

Introvertált gondolkodás (Ti): Pontosság, vagy logika – saját gondolataim

Extrovertált gondolkodás (Te): Hatékonyság, vagy racionalitás – amit mások gondolnak

Introvertált érzés (Fi): Önazonosság, vagy személyes értékrend – saját érzéseim

Extrovertált érzés (Fe): Harmónia, vagy csoport etika – amit mások éreznek

2020. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Az MBTI elsősorban nem arra ad - többek által vitatott szinten hiteles - választ, hogy MIT CSINÁLOK?, hanem hogy MIÉRT CSINÁLOM?.


Sok ember azért is van bajban a teszttel meg az elmélettel, nem látja semennyire se működőnek, mert azt hiszi, hogy egyrészt lefedi az egész személyiségét, másrészt megmondja, hogy milyen ember és hogyan viselkedik. Miközben azt vizsgálja az egész, hogy hogyan működünk.


Lehet, hogy a témában van valamilyen statisztika, de nem adna hiteles képet. Egyrészt nyilván a statisztikát azokból tudják levonni, akik kitöltik a tesztet. Tehát, ha van a csoportban mondjuk 6 agresszív ESTP, akkor az fog kijönni, hogy az ESTP agresszív. Közben e közül a 6 ESTP közül lehet, hogy egy is ismer kétszer annyi agresszív ISTJ-t, akik nem tesztelték magukat, szóval nem tudják magukról, hogy ISTJ-k. Hiteles az eredmény? Nem igazán.


Másrészt pedig az agresszióra való hajlam részben született, de rengeteg környezeti hatástól is függ. Az pedig teljesen behatárolhatatlan, hogy milyen típusú embereket érnek ilyen hatások. Ha teszem azt a felmérésnek alávetett INFP-k közül sokakat ért olyan környezeti hatás, amitől agresszívebbek lettek, az még nem reprezentálja, hogy az INFP agresszív típus-e. Főleg, ha a rajtuk kívüli egyik jelenlévőt se ért olyan hatás, ami ezt a válaszreakciót produkálhatná.

Lutri, nem lehet ezt összemosni az MBTI-vel, mert egyéni preferenciáktól függ.


Mint ahogy nem lehet megmondani, hogy melyik személyiségtípusnak melyik a kedvenc színe, filmje vagy állata, ugyanúgy nem lehet megmondani azt se, hogy kedves, agresszív vagy önbizalom-hiányos. Mert ezek a tulajdonságok nem az MBTI hatáskörébe esnek. Akármelyik típus tud agresszív lenni, eltérő mértékekben.


INTJ

2020. jún. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindezzel együtt, akikben erős az extrovertált érzés hajlamosabbak lehetnek a konfliktus kerülésre. Akikben meg erős az extrovertált gondolkodás, sokszor kicsit karcosabb a modoruk.

De ha ezt vesszük alapul, akkor Hitlernek is konfliktus kerülő kellett volna lennie.

Mindig komplex okai lehetnek annak, valaki miért viselkedik úgy, ahogy. Ettől függetlenül az MBTI alapjául szolgáló kognitív funkciók ismerete nagyon hasznos lehet, ön és ember ismeret tekintetében.


INFJ

2020. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több tényezőtől is függ ez az egész, szülői minta, a neveltetés, traumák, meglévő mentális betegségek mint a borderline ők nagyon agresszívak tudnak lenni. Plusz érzelmi intelligencia stb stb
2020. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kikérem magamnak, nem vagyok agresszív, pedig bpd-s INFJ vagyok :D
2020. aug. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!