Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy sok INFJ más...

Miért van, hogy sok INFJ más személyiségtípusnak kategorizálja magát?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy értve másnak? Én INFJ vagyok, annak is vallom magam, legalábbis jól illett rám a leírás.

Az biztos, hogy "más" mint a többi jegy. Persze tudom, hogy mindenki különlegesnek gondolja magát (ez így jó és természetes), de van köztem és egy emberek között egy szakadék. Pl. nincsenek barátaim, mert nekem mindenki ugyanannyira, idegesítően egyszerű. 1-2 ember volt az életemben, akikkel sikerült megtalálni a közös hangot.

2020. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
A kérdésre nem lehet tudományos igényű választ adni, mivel már maga a kérdező által használt mérőeszköz, a Myers-Briggs-tipológia sem állja ki a tudományos kritika próbáját (sem az elméleti alapjait, sem a gyakorlati működőképességét tekintve).
2020. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
(oké, időközben átkerült az "emberek" kategóriába)
2020. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellenkezőjét vettem észre (főleg külföldi fórumokon), hogy rengetegen INFJ-nek állítják magukat. Másik ilyen az INTJ.


Miből vetted ezt, hogy másnak kategorizálják magukat?

2020. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Őszintén, egy külföldi videóban hallottam, hogy az INFJ-ket könnyen félrekategorizálja az MBTI teszt (például INFP-nek). Persze tisztában vagyok vele, hogy egy videó önmagában még nem minden. Ezért tulajdonképpen nem is a miértre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy ennek az állításnak van-e valóság alapja. Pontatlanul tettem fel a kérdést. Sajnálom.
2020. jún. 3. 15:17
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kevés önismeret miatt. Az infj amúgy is hajlamosabb másra hasonlítani, ez lehet a háttérben.

Bár én nem látok az általános félrekategorizálást leszámítva érdekességeket. Párom is infp, és sokáig nem tudta, hogy j vagy p-e.

2020. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

2-es elavultak az ismereteid.

Azota a helyzet megvaltozott. MBTI tipusa valakinek objektívan igazolható.


Kérdező, szerintem is fordítva jellemző inkább de rossz önismeretre vezethető vissza, illetve a teszt se megbizható eszköz a tipus meghatarozásara.

2020. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, nem rosszallásból kérdeztem, csak kíváncsiságból. :)


Ha belegondolsz, az emberek nagy része az online tesztet tölti ki, nem a fizetős, személyes verziót. Ha valakinek ferde az önképe, illetve nem az alapján válaszol, hogy ténylegesen mit tenne az adott helyzetben, hanem hogy szerinte mit kellene tenni, az már félreviszi az eredményt.


Sokan pedig nem teszt alapján mondják meg a típusukat, hanem elvolassák leírásokat és ráböknek arra, amelyiknek a sarkított, sztereotipizált jellemzése szerintük illik rájuk... csak ez nem így működik.


Főleg olyan típusoknál jellemző, akik amúgy is nagyon hasonlítanak egymásra, például sokszor az ISTJ-k INTJ-knek gondolják magukat, kívülálló számára (ha ért az MBTI-hez) viszont evidens, hogy az illető szenzor. De az ISTJ-k sokan vannak, az INTJ sztereotipikusan a legokosabb típus (ami megint sarkítás), ráadásul ritka is, így jobb szeretnének oda tartozni. Ugyan ez a helyzet az INFJ-vel is - a ritkasága sokakat vonz.

2020. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"2-es elavultak az ismereteid.

Azota a helyzet megvaltozott. MBTI tipusa valakinek objektívan igazolható."

Mióta változott meg a helyzet? Az MBTI két fő megalkotója 1968-ban illetve 1980-ban hunyt el, és a kézikönyv utolsó finomítása is 1998-ban volt.

Az MBTI a bulvársajtóba való. Akármelyik évtizedből olvasom a szakirodalmat, tudományos szemszögből rengeteg kritikát kap. Komolyan vehető szakemberek, kutatók egyáltalán nem használják. Ellenben kedvelt eszköze azoknak, akik szeretnek jól csengő válaszokkal szolgálni az identitásukat kereső egyéneknek, vagy sok pénzt legombolni a bepalizható menedzserekről.

2020. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Az utóbbi években.

Objektíven igazolhatóan meglehet állapitani valaki tipusát, ellenörizhető és megismetelhető modon. Éveken at tartó kutatások erdmenye.

Valójaban 512 tipus van, mind a 16 tipusnak 32 altipusa van.


Javaslom ne a bulvar sajtobol tajekozodj a tudomány jelenlegi allasaról, inkább nézd meg ezeket.


[link]



[link]


[link]

2020. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!