Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek eljut egyszer a...

Szerintetek eljut egyszer a nyugati világ arra a pontra, hogy feladja a kényelmes “luxus” igényeit?

Figyelt kérdés

Pl. egy atlag magyar, nemet, amerikai stb szerintetek mikor fog eljutni arra a pontra, hogy pl.



“katona modra” zuhanyozik (onszantabol) ( tehat viz megnyit, elzar, beszappanoz, viz megnyit szappant lemossa es elzarja a csapot), mindezt azert, mert tudja, hogy mekkora ertek a viz, es sokan vannak akik nemhogy zuhanyozni, de inni sem tudnak napokig a viz hianyaban.


Vagy pl. belatja, hogy nem fenntarthato minden nap hust enni, es atall a heti 1, maximum 2 alkalmas husevesre.


Vagy pl. semmilyen etelt nem pazarol el, igyekszik muanyag nelkul vasarolni, egy karton petpalackos asvanyviz helyett inkabb csapvizet iszik..


Ahelyett hogy kocsiba ulne, lesetalja azt a fel orat, ahova mennie kell.


Meg sorolhatnam a peldakat.

Mikor fog egy atlag ember eljutni arra a szintre, hogy feladja az ilyen szintu kenyelmi igenyeit? Soha? Vagy ugy vannak vele, hogy igy nem elet az elet?


2020. jún. 11. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem soha, nagyon nehezen, hiszen ezen apró dolgok összessége adja a minőségi életet.


Ráadásul nem ilyen egyszerű a világ, egy szomjazó afrikainak nem lesz több, vagy kevesebb vize attól, hogy én fél órát zuhanyzom, vagy 3 percet.

Ez legfeljebb lokálisan nyújtana megoldást, ugyanis vizet értelmetlenül drága lenne száraz térségekbe exportálni.


Attól, hogy fél adagot eszem, még szintén nem lesznek megoldva a fekete kontinens élelmezési gondjai.

2020. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"“katona modra” zuhanyozik"

Én most is ezt csinálom.


Amúgy valószínű nem most lesz, ha egyáltalán lesz ilyen.

2020. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ezeket max a középosztály tudja megtenni. Aki szegény, az a legolcsóbb dolgokat fogja megvenni, kisebb gondja is nagyobb annál, hogy az mennyire fenntartható, a dúsgazdag embereket meg pont nem érdekli, mert nincs rájuk hatással.

És azt se felejtsük el, hogy bár nagyon fontos a társadalmi felelősségvállalás az egyén szintjén, az óriási multik azok, akik a legnagyobb környezeti kárt okozzák. Az imperializmus és az etikátanság csúcsa, hogy az ivóvizet becsomagolva márkanévvel ellátva árulják, például. De aki ebből gazdagodott meg, az nyilván nem fog ilyen kezdeményezést támogatni.


És ezért baromság a "túlnépesedés" fogalma is, mert amúgy nem az emberek számával van gond, hanem a színvonallal, amin a nyugatiak élni szeretnének. Egy nyugati ember ökológiai lábnyoma 20-szor nagyobb egy átlagos nigériai ökológiai lábnyománál. És amikor ilyen cikkeket olvasunk, hogy az ideális létszám a kétmilliárd, akkor olyan életszínvonalon kalkulálják be az embereket, amin egy átlagos amerikai él. Holott sokkal többet is ellátna a bolygó, ha nem akarna mindenki luxizni meg felhalmozni meg pazarolni.

Van bőven elég üres ház a hajléktalanoknak. Termelődik bőven elég kaja a szegényeknek. Csak inkább hagyják, hogy üresen álljon és leépüljön, és inkább kidobják a kaját, minthogy segítsenek másokon. A felső 1% vagyona kiteszi a világ alsó 50%-ának a vagyonát. Üdv a kapitalizmusban.

És ismétlem, fontos az egyéni felelősségvállalás, mert sok cég követi a változó vásárlói igényeket, de összességében hiba az egyénre tukmálni a felelősséget, mikor a központi probléma nem az egyénben rejlik.

2020. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soha, mert az ilyen gondolkodók általában már túl szélőségesek.

Attól nem lesz több víz fekete Afrikában, hogy én elzárom-e a csapot szappanozás közben. Ha nem folyatod órákig feleslegesen a vizet már megtetted amit kell.

2020. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Laylah ***** válasza:

Fél-katona módra zuhanyzok (vizet nem zárom el, de véknyan csepegni hagyom, hogy le tudjam mosni a kezem, mielőtt megfognám a zuhanyfejet megint), előre megírt diéta alapján eszünk, nagyon ritka a maradékunk. Ásványvizet nem iszok, csak ha úton vagyok valahová. Soha nem fogsz tudni rávenni, hogy ne egyek húst, vagy heti egyszer. Zöldségek mellett éhen is halok, ezt már kitapasztaltam. Jogsim még nincs, buszozok és elpazarlok rá pluszban két órát minden nap a kocsihoz képest, arról nem is beszélve, mennyire jól esik nagy táskával és fullra pakolt szövetszatyrokkal feltántorogni a buszra meg hazafelé felmászni a 17%-os emelkedőn.

A világon minden találmány azért született, hogy az emberiség élete könnyebb és kényelmesebb legyen. Nem elhagyni kell ezeket, hanem fenntarthatóvá tenni, pl. teljesen elektromos autók (a jelen technológiával még nyilván lehetetlen), megújuló energiaforrások, víztisztítás, stb.

2020. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Magyarok és a luxus... :D Te hülye vagy
2020. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne élnénk általános luxusban? A Föld lakosságának nagyrészénél jobban élünk.

Az autóm 11 litert fogyaszt, a medencémben 45 000 liter víz van, szeretek időzni a zuhany alatt, kéthetente fordulok egyet szórakozásból Pestre (520 km oda-vissza), többnyire vendéglátóhelyen eszem.

Ez messze van sajnos a fenntartható élettől, az ismerőseim jórésze pedig hasonlóan él.

2020. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

"“katona modra” zuhanyozik (onszantabol)"

Ha szeretnél tarkopasz nőket látni szőrös lábbal, akkor hajrá. 3 naponta borotválkozom és 3-4 naponta mosok hajat. Ezzel a társadalom legalább 30%-a kiesett.


"belatja, hogy nem fenntarthato minden nap hust enni"

Egyrészt, a fehérjedús táplálkozás abszolút egészséges, főleg ha az ember sportol. Másrészt azért köret a zöldség, mert bszott drága. A hús tápláló, hasznos és a vegyes táplálkozás sokkal olcsóbb is. Feldolgozott szarokat nem szoktam venni, azt nyugodtan ki lehetne iktatni, mondjuk jelenleg az a legolcsóbb.


"semmilyen etelt nem pazarol el, igyekszik muanyag nelkul vasarolni, egy karton petpalackos asvanyviz helyett inkabb csapvizet iszik."

Ha akarnék, se tudnék ilyesmit, mert az áruházak nem erre vannak berendezkedve. Lecsesznek, ha nem a saját zacskójukba rakod a zöldséget, gyümölcsöt. Csomagolt minden tejtermék, hústermék. Konzerv, zacskós ételek, tisztálkodási szerek... Vannak az ilyen ócska bioszappanok meg hasonló szarok, természetesen rohadt drágák és okádék szaguk van a gyenge hatásfok mellett, nem túl előnyösek érzékeny bőrre, de azok legalább csomagolás nélkül vannak. Természetesen a halál fszán, városonként 2 boltból árusítva.


"Ahelyett hogy kocsiba ulne, lesetalja azt a fel orat, ahova mennie kell"

Örömest, amint nem 8-ra rendelnek be az irodába, hanem hagynak ho-ban dolgozni, mint most. Mondjuk jelenleg sem használok autót, csak tömegközlekedést, de arról nem fogok lemondani, amíg be kell járnom dolgozni. Meg majd esőben és -10 fokban a kosztümköteles munkahelyre húzzam be magam... Nem.


Ezek nem kényelmi igények, hanem egyrészt alig van másra lehetőség, másrészt senki sem ad nekem annyival több pénzt, harmadrészt ha nem speciális termékeket használnék, a bőröm olyan lenne, mint egy leprás rinocérosznak... Allergiás vagyok minden szarra, nekem nincs már visszaút a természetbe.

2020. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kizárt.
2020. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!