Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a céltalanságot...

Hogyan lehet a céltalanságot és lustaságot legyőzni?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mi a bajom, de hihetetlenül levertnek érzem magam minden nap és már szinte semmi célom nincs. Azt érzem, hogy teljesen szétcsúsztam, nincs önbizalmam és rettentően félek az emberektől, ezért ha tehetem, akkor bezárkózva töltöm a napjaim nagy részét.

Ebből hogyan lehet kizökkenni?



2020. jún. 12. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg szociális fóbiád van, akár csak nekem. Az önértékelésedet kell rendbe rakni szakember segítségével.
2020. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Musztafa Kebab ***** válasza:
Jókat írt az előző. Nem lehet, hogy azért nincsen célod, mert mindened meg van, amire szükséged van?
2020. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Menj dolgozni segít!
2020. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szakemberen én is gondolkodtam. Pszichológuson még nem, bár családban már tanácsolták. Sebésznél jártam már, készített terveket is és tetszettek. Azt érzem, hogy nagyobbat dobna az önértékelésemen. Nem vagyok amúgy szerintem az átlagnál felszínesebb, csak magammal vagyok szigorúbb.

Pont azért habozok ezzel én is, mert nem vagyok abban biztos, hogy így legyőzöm a fóbiám.

Te már elmentél ezzel valakihez?


Mindenem azért nincs meg. Anyagi biztonságom megvan, család által. De ez ugye nem az enyém. Abban igazad van, hogy ez is már nagy dolog az életben, hiszen sok embernek semmi nem jut. Szóval nem is panaszkodom ezzel kapcsolatban.

Néha álmodom nagyokat, de aztán az elején feladom az egészet, mert rájövök, hogy nem mernék lépni.

2020. jún. 12. 11:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Voltam dolgozni és tanulni is.

Legjobban tény, hogy munka mellett éreztem magam (lovakról kellett gondoskodni). Legszívesebben viszont egy nyugis környezetben dolgoznék, ahol minimálisra lehet redukálni az emberekkel való közvetlen találkozást. Ilyen munkákhoz viszont tanulni kell, ezért visszamentem. Nem szeretném, hogy ugyanaz történjen, mint legutóbb.

Az a baj, hogy bármibe fogok, akkor az első rossz tapasztalat után szétesem. Ez nem tudom, hogy miért van.

2020. jún. 12. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez van
2020. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom. :(

Nem jó érzés.

2020. jún. 12. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem
2020. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Velem is ez van... korona alatt még rosszabb lett mert elszoktam az emberektől és most már pánikolok ha pl be kelll menni Pestre. Hány éves vagy és milyen nemű?
2020. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A korona tényleg sokat rontott a helyzeten. Életem egyik legjobb pár hónapja az április, május volt.

27/F

2020. jún. 12. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!