Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez hozzám hasonlóan?

Más is érez hozzám hasonlóan?

Figyelt kérdés

Utóbbi hónapokban mertem bevallani magamnak, hogy mennyire unalmas és eseménytelen az életem.


Soha nem voltam még fesztiválon, egyetlen napra sem, ugyszintén koncerten sem csak egyszer.


Soha nem x-boxoztam, nem ps-eztem se gyerekként se most. Egyik kultjátékkal sem játszottam még. Házibuliban van, hogy elokerul. Elég égő hogy kezelni sem tudom, de azt se értem miről beszélgetnek. Meg ugy amblokk az informatikához sem értek. Semmit. :(


Szintugy se a sportokhoz se a politikához. Utóbbi még érdekes is lenne csak gyerekként annyi maradt meg a politikából, hogy félrészeg férfirokonok kiabálnak meg elbeszélnek egymás mellett feleslegesen. Mondom jó, akkor a politika nekem nem kell. Aztán közben meg lehet, hogy nem ilyen valójában csak nekem ez maradt meg.


Nem voltam még nővel sem, de normális kapcsolatom sem volt még.


Ide kapcsolódik, egy nagyobb buliban sem voltam még, se valami jó balhéban/kalandban a haverokkal.


Nincsenek barátaim vagy csak én nem merem annak tekinteni őket.


Soha nem tartottam még házibulit. Összesen 3-szor aludtam osztálytársaknál anno gimiben 4 év alatt.

Soha nem volt még meglepetésbulim 21 évem alatt.


Nincs hobbim. Nem sportoltam, csak hetedikes koromban karatéztam egy évig.


Régen is tudtam, de most döbbentem rá, mibe került.ez nekem. Nem egy tehetősek a szüleim. Gyerekként mindig azt mondták: ha valami érdekel, ne foglalkozzak mibe kerül, ha kell, ők a föld alól is előteremtik rá a pénzt, ha vajas kenyéren élnek hetekig akkor is. Nem tudom ez a hozzáállás mennyire használ gyerekeknél. Melyik gyerek szeretne terhet rakni a szüleire? Nálam pont az ellenkezőjét érték el mint amit akartak. Sok mindent nem fogtam fel gyerekként, de láttam, hogy mennyire tépelődnek pl boltban ha valamire számolgatni kellett a pénzt. Nagyon korán úgy döntöttem, hogy részemről az a legnagyobb segítség nekik, ha "nem kerülök semmibe," ha "nincs velem gond."


Rengeteg vágyamat elnyomtam. Arra emlékszem, cserkészkedni nagyon szerettem volna, de nem mondtam. A karate edzéseket is emiatt hagytam abba, mert sokba került.


Nyári táborokat volt osztálytársaim mai napig emlegetik. Én egyikben sem voltam soha.


Egyetemen borzasztóan fájt/fáj szembesülni azzal, hogy velem egy idősek /nálam fiatalabbak hol tartanak és mennyi élményük van. A legrosszabb pedig, hogy egyre többször elgondolkozok, hogy ez akár én is lehetnék. Hogy nem tudom rosszul döntöttem-e gyerekként mikor ezt az "utat" választottam.


Más is van hasonlóan? Lehet egy-két dolgon tudnék is változtatni, de egyszerűen jó 15 évnyi berögződést nem tudok felülírni. (Pl egyetemre kaptam laptopot és ahogy utánanéztem, egész sok játék futna rajta (pedig elvileg nem egy hejjdejó gép) csak valahányszor odakerülök, beugrik, hogy nekem ezt nem szabad, hogy ez nem az én utam.



2018. dec. 24. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy végig olvastam, kicsit magamra vetitettem a dolgokat, és hát, nálam is baj van ezek szerint :S

Es ha nem sportoltál, nem buliztál, nem játszottál gépen, akkor mit csináltál szabadidődben??

En mondjuk játszottam, de nem sokat...

2018. dec. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom. Bár bevallom, kicsit örülök, legalabb akkor nem vagyok teljesen egyedül. :/


Bocsanat, nem teljes a lista. Anno minecraftoztam keveset illetve gimi utolso eveben egyik total war resszel jatszottam. Nem egy jelentős ideig.


Volt egy idoszak mikor előadásfelvételeket néztem neten (lehet nem teljesen jókat: géczy gábor, pap gábor: neki a népmeseelemzéseit kifejezetten szerettem) illetve david icke-ot is. Van egy tizenvalahany órás nagy eloadasa, na azt pl vegigneztem. Külföldön akkor kezdett felfutni az a dolog. Hmarabb hallottam ezekrol mint ahogy itthon elterjedt a köztudatban (chemtrail, gyíkemberek stb). Nem vagyok hívő, kifejezetten erdekesnek talaltam azokat meg hogy ugy kell nezni minden hirmorzsat hogy mivan ha ez igaz, mivan ha az. Kis szellemi challenge 😃


Szabadidőm... miota laptopom van, azota sokat youtubeozok full random videokat nézve. Illetve alapbol ugy alakult ki nalam (lehet emiatt) hogy tanulassal sok idő menjen el, addig sincs szabadidom amin sirhatnek hogy hogyan töltöm.

2018. dec. 24. 00:46
 3/13 anonim ***** válasza:

De én is így voltam, sok mindent kiprobaltam volna kiskoromban, csak hát nem ugy alltunk anyagilag. De ezeket a vagyakat nem felejtem el, csak elrakom kesobbre.

De attol ugye még vannak céljaid? Mert oké, hogy az eletednek egy szakasza nem alakult tökéletesen, de a többi még lehet jó.

2018. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát.... nincsenek. Csak vagyok valahogy.

Nincs jövőképem. Nem látom magam 2, 5 vagy 10 vagy akárhány év mulva.


Elég rossz így. Nagyon jól le tudom beszélni magam kb mindenről.


Pl. van egy gyönyörű lány akihez úgy odamennék meg tetszik. De ha eszembe jut, azonnal mondom magamnak, hogy ő gyönyörű, okos (mittudomen hány ösztöndíjat kapott már), meg van komoly karrierje is az egyetemen is. Ugyan mivel lenne jobb vagy több az élete, ha összejönnénk. :(


Nagyon nincs hitem a jövőmhöz.

2018. dec. 24. 13:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem baj, ha valakit nem ugyanaz köt le, mint másokat. Én például 30-on túl vagyok, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány buliban voltam. Életemben összesen egyszer voltam táborban. Játszani ugyan szoktam, de amért másod a fél karjukat odaadnák, azon játékok 90%-a engem baromira nem köt le. Sportolni sem szerettem soha.

Bár rögtön megjegyezném: a sport és a játék pont az a kategória, amiből ezer féle van. Attól, mert valamelyik formája nem köt le, még egy másik változata kifejezetten szórakoztató is lehet. Én például utáltam kosárlabdázni. Egyrészt az ottani közösség miatt, másrészt meg egyszerűen nem nekem való. Mint ahogy mondjuk a rövidtávfutás sem. De havonta legalább egyszer (de inkább kétszer vagy háromszor) lefutok egy félmaratont. Csak úgy. Mert kikapcsol, és élvezem. :)

A játékokra hatványozottan igaz, hogy temérdek fajtájuk van. Sokszor két játék között mindössze annyi hasonlóságot találni, hogy mindkettőt játéknak nevezik. És van belőle sokezer darab. Engem se köt le mondjuk a GTA5. Sem a Counter Strike. De igazán a LoL-ban sem érzem jól magam. De például a Rosenkreuzstilette-tel tegnap 4 órát játszottam. Sem a Fortnite, sem a PUBG nem érdekel igazán, de mondjuk az Elite-tel órákon át le tudom kötni magam. Tényleg csak a játékműfajokból több tucat létezik, és mindegyik más hozzáállást és képességeket igényel.

A berögződések pedig ne váljanak falakká! Persze, ha valami nem tetszik, akkor ne csináld. Ha téged nem köt le mondjuk az, hogy Pokémonozz, akkor ne csináld csak azért, hogy el tudd mondani: játszottál. De ne állj hozzá eleve előítéletekkel. ;)

A politika meg: ha én mindentől távol tartanám magam, ami miatt s..ggrészeg embereket már láttam marakodni, akkor gyakorlatilag fel se kelnék az ágyból. Persze, értem én, hogy rosszak az emlékek, de ettől még meg lehet próbálni... Egyébként az amúgy sem politizálás, amikor két üveg Bástyabor után, a 60-as IQ-t alulról súrolva, 15 szavas aktív szókinccsel üvöltözik egymás képébe a saját kedvenc politikusuk nevét.


Szüleid talán nem a legeslegbölcsebben döntöttek a nevelésedet illetően, bár mentségükre legyen mondva, ők csak jót akartak neked, és egyáltalán nem szokványos, hogy valaki erre teljes elszigetelődéssel reagáljon.

De mondjuk én személy szerint örülök neki, hogy nekem mindig megmondták, ha valamit egyszerűen nem tudunk megvenni. Így felnőttként sem okoz gondot döntést hoznom, ha valamit esetleg bölcsebb lenne nem megvenni.

Viszont neked csak akarat és hozzáállás kérdése, hogy kimozgulj ebből a vegetálni akaró állapotból. A pénz van értünk, és nem mi a pénzért. A pazarlás sem jó, de a fukarság sem.

Karatézni pedig soha nem késő elkezdeni. Mint ahogy ez minden másra is igaz, amit szeretne csinálni az ember. Oké, legfeljebb nem lesz belőled olimpikon. Na és? Én 26 évesen kezdtem el focizni. (Aztán később egy sérülés miatt abbahagytam, de ez már más sztori.) 32 évesen meg félmaratont futni. Nyilván nem leszek sem egy Messi, sem egy Usain Bolt, de most azért ne csináljak valamit, mert már nem vagyok gyerek? Ugyan... :)


El kéne gondolkoznod, hogy mi az, ami érdekel? Mi az, amit szívesen csinálsz? És abba az irányba elmozdulni.

2018. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kezd el most, még nem vagy elkésve! Ne azzal foglalkozz, hogy eddig mi nem történt!
2018. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, utolsó előtti!


Köszönöm!


Jól esik a válaszotok.


Az a baj, hogy nehezemre esik belevágni bármibe :(


Igen, tudom. Új év, új félév az egyetemen, új kezdet. De nem tudom.


Attól félek, hogy végzek az egyetemen és vége lesz mindennek. Kerülök valami munkahelyre és dolgoznom kell, utána meg valami egzisztencia megteremtése eltart pár évig. Aztán ott leszek kb 30 évesen totál céltalanul.


Arra jöttem rá, hogy kőbe vésettnek veszek mindent. Ilyen az anyagi helyzetünk és ilyen is lesz. Nincs saját utam, saját életem, és ugyan miért lenne pár év múlva? Nincs barátnőm, ugyan miért lenne később?


Ezt a hozzáállást hogy tudnám elhagyni? :(

2018. dec. 26. 17:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Apróságoknak tűnő dolgokból is szép emlékek lesznek ám, nem kell egyből az Everestet megmászni.

Gyere el az újévi csobbanásra, Szigligetre elsején!

2018. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aprósagokból? Ezt nem értem teljesen. Kifejtenéd, kérlek?


Uuh. Jó ajánlat. Sajnos január harmadikán vizsgázom, ezért nem tudok menni. Majd legközelebb :(

2018. dec. 27. 15:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondoltam, mint pl ez az újévi.

Én ilyesmiket szoktam csinálni és nem is túl gyakran, mégis nagyon jó élmények utólag is. Hótalpas túra, valamilyen hegy megmászása, rafting, Balaton átúszás, körbebiciklizés, Spartan race, vagy hasonló futások.Az ezekre való felkészülés is program. Az is jó, ha eljársz valami edzésre.

Egy olyan koncert is jó élmény, amit szeretsz, vagy egy jó étterem, csak ezek egyedül olyan furcsa helyzetek. Viszont a sportos dolgok olyanok, hogy egyedül is nyugodtan lehet jelentkezni és összejön egy társaság. Vagy pl ahova én járok edzésre, onnan nekem is lett egy nagyon jó barátom, meg egy barátnőm és még 5 párkapcsolat alakult ki, amiről én tudok.

Meg már régóta meg akarom azt csinálni, hogy elmegyek segíteni valami szervezetnek. Pl a Böjte Csaba féle gyermekotthonba egy hétre, vagy valami ilyesmi. Ez még nem jött össze.

2018. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!