Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemi kollégiumi élet....

Egyetemi kollégiumi élet. Megváltoztatott titeket? Milyen volt az első nap?

Figyelt kérdés

Sajnos, következő évtől számítva két év, mire mehetek egyetemre. Nagyon várom és nagy reményeket fűzök a kolis élethez, ha lesz szerencsém bejutni. Szeretnék kicsit önállósulni, elszakadni itthonról, szocializálódni, és még sorolhatnám.


Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék olvasni, hogy éltétek meg, milyen változást hozott az életetekbe.


2020. jún. 12. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia
2020. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Első nap: délután 3-tól se kép, se hang.
2020. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom mondani, hogy minden nagymértékben attól függ, hogy milyen emberekkel kerülsz össze, 6 féléven át voltam kolis, ez idő alatt volt szerencsém mindenféléhez (mert ugye nem mindig azzal kerülsz össze, akivel feltétlenül szeretnél).

Egyes legjobb barátaimat is a koliban ismertem meg, de volt olyan szobatársam is, aki inkább bosszúságot okozott. Konfliktusok annyira nem is voltak, csak a gyerek élete abból állt, hogy délben/délután felkelt és hajnalig játszott a gépen, emellett nem lehetett tőle nagyon se tanulni, se aludni, se másokat áthívni.

Hátrányként talán annyit tudok elmondani, hogy ha hozzám hasonlóan tisztaságmániás vagy, vagy csak rendre igényes, akkor lehet, hogy neked kell kizárólagosan takarítani, mert ahogy észrevettem, a legtöbb kolis nem fordított túlságosan nagy gondot a szobája tisztán tartására. :D Mondjuk ez lehet lányoknál másképp van, meg aztán ma már azt sem tartom kizártnak, hogy takarítják a szobákat.

Egyébként ha már tanulás, sokan azt az érvet hozzák fel a koli ellen, hogy ott nem tudsz tanulni, ez szerintem pont fordítva igaz, ugyanis jó esetben szaktársaid között vagy és vannak a közelben felsőévesek is, így mindig van valaki, akitől be lehet szerezni ezt-azt. Illetve a legtöbb koliban azért vannak tanulószobák, vagy az egyetemen könyvtár, ha mondjuk a szobatársad lenne a tanulás akadálya.

Másik előny, hogy ismerkedésre is ideális, nálunk anno sok programot szerveztek, mint foci, pingpong, pókerezés, társasjátékozás, vagy csak szimplán közös italozgatások. Ha a kolidnak van fb csoportja, akkor lépj be, ott lehet értesülni az ilyenekről.

Összességében azt mondhatom, hogy én életre szóló élményekkel gazdagodtam kolisként és ha újrakezdhetném, biztosan megint ezt választanám. :) Biztosan vannak kivételek, akik mondjuk nagyon rossz embereket fognak ki, de ez esetben legfeljebb lelépsz, ha nem bírod, nincs mit veszteni. :)

2020. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éven át voltam kollégiumban (egyszer sem buktam, nem ismételtem). Annál jobb és vidámabb társaságom nem volt és aligha lesz.

A szoba tisztán tartását meg kell beszélni. A szobatársakat többé-kevésbé mi meg tudtuk beszélni a főnökséggel. Aranyélet, vidám élet. Ha valaki tanulni akar, akkor a zajongót ki kell utasítani! Ne aggódj.

2020. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 4 félévet voltam kolis és szintén örültem neki, már régóta vártam stb., de aztán elég nagy csalódás lett. Mindkét évben ismeretlenekkel laktam együtt, akik más szakon (és akár karon) tanultak, illetve nem is együtt kezdtünk (egyszer végzőssel, egyszer gólyákkal laktam). Ez önmagában nem lett volna gond, de tök más volt az időbeosztásunk ( össze vissza voltak az óráink, máskor tanultunk, máskor mentünk haza pl. volt egy félév amikor minden héten szerdától péntekig tök egyedül voltam) és emiatt tök keveset is voltunk együtt, nem is alakult ki közöttünk semmilyen kapcsolat (sokszor csak együtt aludtunk). Ez már lehet inkább egyéni dolog, de annyira a személyiségünk és az érdeklődési körünk sem passzolt, közös ismerőseink sem voltak. Abból a szempontból szerencsés voltam, hogy semmilyen konfliktusom nem volt senkivel, minden szobatársam rendet tartott, takarított, kulturáltan viselkedett és mindent meg lehetett beszélni velük, szóval se a tanulással se semmi ilyesmivel nem volt probléma. Viszont az zavart, hogy nem éreztem kimondottan jól magam, mármint nem barátkoztunk össze, nem csináltunk együtt semmit. Nálunk kolis rendezvények pl. buli, társas, film stb. sem voltak, csak amolyan "zártkörű" módon, hogy most áthívsz magadhoz x barátot. Én viszont nem is ismertem ott senkit, szaktársaim sem laktak az egész koliban, szóval nem volt kivel. Ez pedig nem tetszett, mert én azt is vártam a kolitól, hogy ott majd egy tök jó közösség része lehetek és mekkora nagy élmény lesz. Ehhez képest pedig abszolút semmi ilyen élményem nincsen, a szobatársaimon kívül nem is ismertem meg senkit sem.

Plusz én pl. abban csalódtam még, hogy minden olyan macerás volt és nem éreztem, hogy most sokkal önállóbb lennék vagy jobban a maga uram lehetek... Például a mosószobát előre le kellett foglalni x időpontban, el kellett kérni a kulcsot és akkor moshattál amíg be voltál írva, de kevés volt a gép ennyi kollégistára (és azok is sokszor elromlottak, valamikor nem működött egy sem) és sajnos nem tudta mindenki normálisan használni (kosz volt, állt a víz, kiszedték a cuccod, ellopták stb.), ezért inkább hazahordtam a szennyest hétvégén. Valamint a főzés is hasonló volt, amíg nem laktam olyan blokkban, ahol volt saját konyhánk.

Szóval olyan nagyon nagy változást nem hozott, legalábbis amit vártam tőle azt nem nagyon.

Szóva

2020. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem zavart titeket a közös fürdő? Azt hiszem, az ELTE-N láttam olyat, hogy a folyosón volt egy közös zuhanyzó részleg....tudom, hogy itt mindenki tanulni megy, de nem feszélyez titeket, hogy valami hulye kileshet?


Az egyik régész órámon folyton valami degenerelt barom ült mellém..rendszeresen és engem nézett..szóval, nem tudom, hogy tudnék-e bìzni idegenekben...meg a klikkesedês, ha nem jösz ki jól a társaiddal...lányon durvák tudnak lenni...kibeszélik egymást..stb

2020. jún. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Igen,egyetértek az utolsóval sajnos vannak ilyenek.

Mi van ha levideoznak titeket és felteszenk a netre:(

2020. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4

10 év ,mit tanultál addig?

2020. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Én egy ideig laktam olyan helyen is, ahol közös fürdő volt (nálunk a magyaroknak blokkonként vagy akár szobánként saját fürdőjük volt, míg a külföldieknek a folyosón volt közös fürdő és egy ideig én is laktam ott hely hiány miatt). Én bizonyos szempontból még jobban szerettem is, most ezt komolyan mondom. Én írtam is, hogy szerencsére normális emberekkel laktam együtt, de azért így is azt kell, hogy mondjam, hogy a közös fürdő igényesebben nézett ki mint a mi saját fürdőnk... Nálunk legalább napi 1x takarították és fertőtlenítették a közös fürdőket, mindig volt wc papír, szappan, kéztörlő és tényleg teljesen kulturáltan, rendezetten nézett ki az egész hely (a zuhanyzók, a mosdók, a wc-k). Na most a közös fürdőt ugye mindig nekünk kellett takarítani és ez picit kaotikus volt, amikor négyen laktunk együtt... Szerintem kb. 0-24 takaríthattunk volna. Ha felmostál tuti akkor akart valaki bemenni és jól össze is járta, a másik kint hagyta a cuccait a mosdókagylón, valaki éppen szárította a ruháit a zuhany felett, eleve 4 ember fürdős cucca be volt pakolva és az sok helyet foglalt, nekiálltál takarítani és a másik éppen akkor akart fürdeni stb. Nem volt disznóól és mocsok, de azért nem tudtunk így állandó rendet és tisztaságot tartani. Úgyhogy ebből a szempontból a közös fürdő kényelmesebb volt sokkal, illetve nekem nem volt vele más gondom sem. Például nagyon ritkán fürödtem együtt valakivel, általában csak a reggeli készülődésnél fordult elő, hogy többen bent voltunk. Arra pedig pláne nem volt semmi példa, hogy most a másikat nézd, bámuld, fotózd stb., nem is hallottam ilyenről.

2020. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!