Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy soha...

Hogy fogadjam el, hogy soha nem lehetek vékony életem végéig?

Figyelt kérdés
Elmúlt 17 év, arról szól az életem: lefogyás, vissza hízás. Lefogyok, vissza hízok, újra lefogyok, vissza hízok, újra lefogyok és újra vissza hízok..... ez megy lassan 17 éve. Több évig tartó kövérségen, nagy nehezen lefogyok. Utána csak 1 évig bírom tartani vékonyságot. 1 évig tartó vékonyságon után, valami legbelül megtört bennem. Végül feladom elkezdem sokat enni, vissza hízom eredeti kövér súlyomat. Utoljára 110kg voltam több évig, amikor elkezdtem újra fogyókúrázni. Nagy nehezen lefogytam 50kg-ra, ezt a súlyt is, csak 1 évig bírtam tartani. Aztán idei húsvétkor, legbelül megtörtem bennem és feladtam vékonyságot. Újra elkezdtem sokat enni, azóta +10kg híztam vissza. Arra jöttem rá húsvétkor: soha életben nem leszek vékony, mert nem élet ez, amiben élek, fogyok, vissza hízok életmóddal. Én már feladtam, hogy soha nem fogom vékonyan leélni az életemet. De én nem tudom 1 évnél tovább tartani 50kg súlyomat, pedig szeretek vékony lenni. Mert az élet azt sorsot adtam nekem, hogy kövéren kell leélni az életemet. Hát ez van. Hogy fogadjam el, hogy soha nem lehetek vékony életem végéig? :'(

2020. jún. 12. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ezt nem az élet teszi veled, te teszed saját magaddal, te alakítottad így a sorsod. Te tudsz fogyni, tehát ez nem szervi probléma. Mindenféle drasztikus diéta helyett életmódváltásra van szükség, amit nem hagysz abba amint elérted a kívánt súlyt, hanem tartod életed végéig.

Egyedül ezek után inkább ne próbálkozz, keress fel egy dietetikust.

2020. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert nem életmódváltás volt nálad, hanem jo jo diéta.

Én 98 kiló voltam. Lányként is inkább duci voltam, mint vékony. Én is így jojoztam mint te. De végül meguntam. Ma már lassan 5 éve 65 kiló vagyok. Teljesen máshogy étkezem, élek mint régebben.

Az ember tud változtatni, ha akar.

2020. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Orvosnál voltál már? Lehet, hogy vmi betegség áll a háttérben, amit kezelni kellene. Illetve az sem mindegy, hogy fogytál le. Állítólag ha túl drasztikus a módszer (gyorsan fogysz sokat, éhezteted magad), akkor utána nagyon könnyen visszaszaladnak a kilók.

De egyébként ez majdnem mindenkinél ilyen, folyamatosan figyelni kell az egészséges életmódra.

2020. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Jajj már! Annyira elszomorít, mikor ilyet olvasok. Ne a vékonyságra menj, hanem hogy egészséges legyél. Normális étrend, mozgás. A testsúlyod majd beáll amilyen alkat vagy. Nem leszel topmodell, és akkor?! Attól még gyönyörű vagy.

Figyelj, én nem vagyok 50 kg (igen tudom, most gondolhatod hogy de könnyen pofázok) DE! rengeteg bántást kaptam már (gebe, anorexiás), igazából addig bántott amíg rá nem jöttem hogy az embereknek semmi sem jó. Egyik barátnőm amiatt lett depressziós, mert nem bírt lefogyni (pedig őt kevesebbszer bántottak, mint engem). Komolyan sírhatnékom van ettől az elvárásokkal teli világtól.

2020. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Azért az nem semmi, hogy 110-ről lementél 50-re
2020. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

A diéta önmagában egy baromság, az önsanyargatásnak semmi értelme, és ezt orvosként mondom. A megfelelő étrend és a TESTMOZGÁS a lényeg, nem az, hogy nem eszünk, vagy valami éppen aktuális divatdiéta marhaságot követünk. Azt javaslom, hogy keress meg egy dietetikus kollégát és beszéljétek meg vele, hogyan kellene táplálkozni egészségesen, úgy hogy az finom is legyen, elég is legyen és élvezet legyen az evés, hízás nélkül és bűntudat nélkül. Ezen kívül nagyon fontos a mozgás és a sport, anélkül semmit nem ér az egész. Meg kell találni azt a sportot, amit te szeretsz, és heti 3-4 alkalommal űzni tudsz. Ezen kívül egy pszichológus felkeresése is ajánlott lenne. Persze tudom ez mind pénz, de hidd el megéri. Ó és igen írták a hormonális problémákat, azt is ki kell zárni, meg amúgy is évente egyszer mindenkinek el kellene menni laborba.


Egyébként ne ess kétségbe, erős csaj vagy te, ezért tudtál lefogyni ilyen sokat, most egy normális egészséges életmódra kellene beállni, és kicsit rendbe tenni a lelkedet.

2020. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert rosszul csinálod az a helyzet. Ha a fogyáshoz szükséges utat önsanyargatásnak fogod fel, meg semmit se eszel salátán kívül akkor ne csodálkozz. Igazából az egésznek az a lényege, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel. Ezt sokféleképpen meg lehet oldani. Zabálhatsz szalonnát egész nap, ha közben valahogy lemozgod és nem ehetsz egyáltalán semmit nulla mozgással, ugyanott leszel. Az ideális az, ha egészségesen étkezel plusz mozogsz. Nem kell ilyenolyan ketodiétákat csinálni. Ezt előttem is írták már, egészséges akarj lenni, ne vékony. Az csak az egészség mellékhatása
2020. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ott a nagy gond, gyorsan könnyen hízó típus vagyok. Amitől mások attól ételtől pár dekát híznak, én ugyan az a ételtől kg-kat hízok meg. Hízok akkor, nagyon nehezen megy le, az a fölösleges súly. Ez miatt szigorú diétán kell legyek, ne hízzak tovább.
2020. jún. 12. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Ezért kell nézni, mondjuk TSH szintet laborban. De megsúgom, hogy lehet, hogy más azért nem hízékony, mert speciel lesétál 10 km-et egy nap. Ez a hízékony vagyok egy rohadt nagy kifogás, ami a kutyát nem érdekli. Attól, hogy hízékony vagy a recept még pont ugyanaz, amit itt nem kevesen leírtunk neked.
2020. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Én is hízékony vagyok, de ettől még 15 éve tartom a súlyom és max ilyen 3 kilókat jojózok néha. Nyilván az ember észre tudja venni és meg tudja állítani a hízást már alig néhány kilónál és 5 kilót sokkal könnyebb leadni, mint 30-at. Ez semmire se kifogás.
2020. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!