Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan fogadjam el a testem?

Hogyan fogadjam el a testem?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok elfogadni a kinézetem. Nem voltam kiskoromban sosem dagi de olyan nagyon vékony sem inkább átlagosnak mondanám de engem már akkor is zavart egy picit. Viszont kamaszkoromban mint mindenki mást engem is jobban elkezdett érdekelni a testem. Ekkor 13 évesen elkezdtem fogyókúrázni (a heti öt sportóra mellet,nem a sulis tesi hanem ammellet úsztam meg táncoltam is) elfogytam pár kilót és ez tetszett szívesebben néztem tükörbe már nem szorongató annyira. Na és akkor elkövettem egy nagy hibát... Még többet akartam fogyni. Ennek érdekében elkezdtem éreztetni magam az elején még nem is tudatosan, de megtagadtam az ételt és napi 200-300 kalóriájával éltem több hónapig. Amikor ezt elkezdtem voltam 160 cm és 47 kg . Ennek a "nem evésnek" az lett a végeredménye , hogy kimerült voltam es sokkal fáradékonyabb ami érthető is. Le is fogytam 41-40 kilóra és a rossz közérzet ellenére mégis jól éreztem magam mivel vékony voltam de meg mindig úgy éreztem nem eléggé voltak olyan napok is H fastoltam vagyis nem vettem magamhoz ételt csak vizet. Végül anyukám segítségével es rendkívüli törődésével kerültem ki ebből a dologból es sikerült pár hónap elteltével pár kilót rám "eröltetnie". Úgyhogy most vagyok 46 kiló de szörnyen érzem magam es undorodok mar szinte a tükörben vissza köszönő látványtól. Az a baj hogy ez behálózza a mindennapjait minden percét. Nem hagy nyugodni, főleg hogy mindjárt itt a bikini szezon. Kérlek segítsetek mert mar nem bírom elviselni magam. Most 14 éves vagyok, tudom meg fiatal de ez nem változtatja meg azt ahogyan érzek. Hiába bókolnak vagy mondják hogy milyen szép vagyok, ha én nem látom magam annak. Köszönöm ha végig olvastad, bocsi hogy hosszú lett.

2015. jún. 3. 16:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a szóelírásokért, a telefonom átjavította
2015. jún. 3. 16:45
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád segítőkèsz, beszélj vele! Segítségre van szüksèged, egyedül nehéz átlépned az érzéseiden.


Amúgy pedig nagyon torz a világ, olyan kèpet mutat a fiataloknak, ami nem valós és amit nem szabadna követni. Remélem hamar megérted. Sok sikert a gyógyuláshoz!

2015. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem fel kéne keresnetek egy orvost! Vagy pszichológust. Nekem ez anorexiának tűnik. :/
2015. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt hasznos lenne megnézned:) 14 éves vagy atya ég.... Sajnálom de tényleg,a hülye média és társai...


Senki sem tökéletes és akármennyire gyötröd magad,halálra is éheztetheted magad akkor sem leszel tökéletes,ebben biztos lehetsz.!!!


14 éves vagy. Fogalmad sincs még mennyit fogsz változni testileg is és mentálisan is!

Az adataid alapján vékony vagy. Bár én ilyen adatokkal rendelkeznék:) Biztos marha boldog ember lennék ha a külsőmről lenne szó:)

Anyukáddal beszélgess és mond meg neki,hogy sürgősen vigyen el egy orvoshoz mert simán életveszélyes tartományba sorolhatod a viselkedésed... Ilyen hamar kár lenne érted! Biztos szép lány vagy..:) Bár értelmesnek kevésbé..Sajnálom de ez az őszinte véleményem.

Nézd meg a képeket amiket belinkeltem,meglátod hogy nincs olyan hogy tökéletes, Max sok pénz és jó orvos:D

2015. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. 14 évesen 160 centihez a 47 kg inkább kevés mint sok. Ha ezt nem így látod és az komoly hatással van a közérzetedre, akkor valóban érdemes lenne egy pszihológushoz fordulni. Ez nem ciki, nem a gyengeség jele, sőt szerintem kifejezetten bátor dolog segítséget kérni. Sok sikert és próbáld ne nyomasztani magad.
2015. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fel kéne keresned anyukáddal egy pszichológust! :)

Saját tippem pedig: én is sokáig utáltam maga, még most sem vagyok mindig magabiztos, de csak rajtad múlik, hogy felismered- e, hogy mások sem olyan tökéletesek. A modellek mindenhol photoshoppolva vannak, olyan beállításból fotózzák őket, profi fotósok csinálják a képeket. A valóságban ők sem néznek ki olyan jól. Persze vannak genetikailag vékony emberek, vannak akik rengeteget sportolnak és azért néznek ki olyan jól, stb. De az igazi lányok/nők nem olyanok, mint akiket a plakátokon látunk. Mindenki lehet gyönyörű, ha ad magára, minden testalkat szép, csak el kell fogadni az adottságainkat és ahhoz képest alakítani magunkat. Itt gondolok például arra, hogy a testünkhöz legmegfelelőbb ruhákat hordjuk, vagy, hiába szeretnék keskeny csípőt és olyan alakot, mint egy 40 kilós modellnek, nekem nem lehet, mert más a testfelépítésem, de ettől még ha sportolok, nekem is lehet szép, egészséges testem.

Nézz körül, az utcán, a strandon az emberek kicsit sem olyanok, mint a filmvásznon, magazinokban. Nem kell egyformának lennünk, ebben is az a szép, hogy mindenki teste más, nem találsz két egyformát. Hidd el a fiúk/férfiak legtöbbje sem annyira buta, hogy hagyja magát manipulálni és csak az olyan csajok jönnek be nekik, mint az éppen trendi bikinimodellek. Talán pár év múlva te is találsz magadnak egy párt, aki kicsit segít az önbizalomhiányodon. Az én esetemben is ez volt. :)

Nézd meg pl ezt az oldalt, ne állíts be semmit, csak lapozgass random képeknél. Meglátod, hogy mennyiféle nő van:

[link]


Szerintem annak kell elkezdenie diétázni aki túlsúlyos, és te bizony 46 kilóddal nem vagy az. Nézz a tükörbe és ismerd be, hogy a te tested is úgy tökéletes, ahogy van. Szeretned kell magadat, mert ebben a testben kell leélned az életed. Az teszi a nőket a legszebbé, ha büszkék magukra és a testükre. Sok szerencsét kívánok! :)

2015. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

Nem kell itt senki sz@r dumája!

Az a te bajod is, hogy fogyókúrázol, ahelyett, hogy edzenél, úgy szép és egészséges is lenne egyszerre a tested. Egyél annyit amennyi jól esik, csak edzél mellé.

Nem látunk ezért nem alkothatunk véleményt. Ez nem anorexia, hanem átlag tinilány akiben van erő ahoz, hogy küzdjön, és nem azt mondja vagy elfogadják kövérnek, vagy nem, ez őt nem érdekli.

2015. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Biztosan nagyon csinos lennél még + pár kilóval is!

Sajnos ezen valóban csak szakember tud segíteni!

2015. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 7es! Van egy 10 éve anorexiás nővérem. A kérdező egyértelműen ilyen "hajlamokat" mutat, hisz 40 kiló nem a legegészségesebb súly egy 160 centis lánynak, persze ezt látatlanban tényleg nem tudjuk megmondani. Szerintem mindenképpen el kéne mennie pszichológushoz, ha nem anorexiás, már csak azért is mert nincs megelégedve magával. A pszichológusok pedig amúgy sem árthatnak, ők csak beszélgetnek az emberrel, nem gyógyszerekkel tömnek, és a csodás magyar közhiedelemmel ellentétben nem csak az "őrült" emberek járnak pszichológushoz. Magyarországon sajnos ebben a témában is csak ítélkezünk és mások dolgával foglalkozunk, vannak olyan országok, ahol természetes, hogy minden embernek van pszichológusa, akinek kibeszélheti a gondjait.
2015. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit félek a pszihológustól, de lehet hogy ő tudna segíteni véglegesen. Csak mert az nagyon jó lenne mivel már nagyon rossz. Emiatt vagyok sokszor lehangolt és szomorú.


Egyébként 7-es még mindig sportolok. Úszom heti 2x és futok heti 3x, tehát nem mondtatod hogy nem edzenék.

2015. jún. 3. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!