Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha tudok dolgokat, amik az...

Ha tudok dolgokat, amik az élet számos területén előnyhöz juttatnak, akkor jobban teszem, ha meg is tartom magamnak?

Figyelt kérdés

Egyszerű ismeretekre gondolok.

Pl. pszichológia: ha valaki tapló, nagylegény, kötekedős, akkor ott a háttérben szinte biztos hogy volt az adott embernél elnyomás, bántalmazás, vagy valami trauma, esetleg ő sem tudja, de nagyon szenved a hétköznapi életben, és így vezeti le öntudatlanul. Ezáltal jól tudom kezelni/lekezelni az ilyeneket.


Vagy mondjuk hogy rá lehet jönni hosszabb beszélgetésekből hogy kinek mi a gyengepontja, arra lehet tudatosan vigyázni hogy ne érintsük (vagy éppen igen, ha az illető megérdemli, ez helyzetfüggő)


Ilyenekre gondolok. Nem csak pszichológiáról van szó, más dolgokról is, de példának szerintem ennyi elég hogy meglegyen a kérdés lényege.


Jobb ezeket az "előnyöket" megtartani magamnak? Eddig néhány emberi kapcsolatomat sikerült gyökeresen megváltoztatnom és a jó irányba terelnem ilyenekkel (még mindig a pszichológiánál maradva), jól teszem ha ezt így is hagyom?


Sajnos a lottó nyerőszámokat én sem tudom, azt ne is kérje senki :P



2020. jún. 14. 23:19
A kérdező szavazást indított:
Jobb, ha megtartod magadnak
Csak nagyon vigyázz, hogy kivel mit osztasz meg ezekből az ismeretekből
Ne tartsd meg magadnak
7 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Egy dolgot nem mondtam: magamtól jöttem rá ezekre, magamnak tanultam olyan forrásokból, amikhez bárki hozzájuthat.


Ilyen alapon tarthatok jogot arra, hogy önző legyek és ne osztogassam szét ezt, ha én is vígan elélek a segítségükkel?

2020. jún. 14. 23:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy mindenki egyből ellened fordítaná vagy magasra törne ellopva az "ismereteidet". Ráadásul elég sokan tudnak már ilyen trükökkről. Én például ezekről nem is tudtam,hogy ezek nem alapvető ismeretek. :D Meg ha valakit nem igazán érdekelnek ezek a dolgok,nem is fogja később sem használni,mert elfelejti őket vagy ilyesmi.
2020. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem hogy világi titkokról van szó, de nagyban függ (szerintem) attól is, hogy ki milyen körökben mozog. Én speciel a "dolgozunk és éljük az életünket" közegben mozgok, ahol senki sem olvas hobbiból, max netezik, sorozatot néz, stb. Általánosítok, mert 50 emberből szó szerint 2 kivételt ismerek. Ilyen közegben nekem igenis hasznos, de jó meglátás a tiéd, nem gondoltam rá, köszönöm :)


(no offense) irigyellek ha felétek ezek alapvető ismeretek, mert akkor jó közegben lehetsz.

2020. jún. 14. 23:34
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg nem is a paranoia beszélt belőlem, azt elfelejtettem mondani :D Azon őszintén felnevettem (ezt sem sértésnek szánom) csak visszaolvastam a kérdésem és tényleg úgy jött le mintha egy bunker mélyéről írnám gyertyafénynél :D
2020. jún. 14. 23:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze,gondoltam,hogy nem paranoia,csak nem igazán értettem akkor mi a kérdés. Nincs értelme mások orrára kötni a dolgot. Nem azért,mert te ettől nagyobb tudású vagy hatalmú vagy. Szimplán csak felesleges és lehet a másikat nem is érdekli. Ha esetleg tanácsot kérnek tőled vagy valami,akkor oszdd meg velük és kb. ennyi.
2020. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magam sem tudom miért ötlött fel bennem ez a kérdés, mindenesetre köszönöm a válaszodat, ment a zöld :)
2020. jún. 14. 23:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezeket különleges képességnek beállítani tényleg badarság.
2020. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Az elmondásod alapján semmit nem tudsz, ráadásul a túlzott spekulációid miatt meg is ütheted a bokád. Mert ez spekuláció. Az esetek mondjuk 60%-ában megállja a helyét, de amennyi önbizalmad van, úgyis be fogod nézni akkor is, mikor nem kell.


Szeretem az ilyen embereket. Össze-vissza képzelegnek az esetek többségében. Az egyetlen előnyük, hogy a belemagyarázásaik miatt modoroskodnak is, ami mondjuk nem ront a helyzeten, de általában tök fölösleges.


Csak aztán ne kezdj el másokat elemezgetni, mert akkor nem csak idióta, hanem sggfej is leszel.

2020. jún. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a rohadt élet. A 8-as totál kisebbségi komplexusos.


Kérdező:

"Ha tudok dolgokat, amik az élet számos területén előnyhöz juttatnak, akkor jobban teszem, ha meg is tartom magamnak?"

Ember és helyzetfüggő. Én hiába tudok rengeteg dolgot, régóta nem találkoztam olyannal, aki bármit is komolyan tudna venni. Az emberek többsége ahogy láttam, a manipuláció számukra ilyen hókuszpókusz, idegen szócska amivel nem tudnak mit kezdeni, nem hogy elmondani nekik, hogy létezik az, hogy teljesen befolyásolsz másokat.


Ha találsz olyan embert rá aki nyitott, tanulni akar, oszd meg. De én biztos nem hoznám fel csak úgy, mert tisztára idegbajos lesz mindenki, ahogy a 8-as is, meg a másik válaszoló is már azt hiszi, hogy te valami nagyhatalmú istennek tartod magad.

2020. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan dolgokat tudsz, kérdező, amit minden, a normális emberi kommunikációban jártas egyén is tud, csak legfeljebb nem fogalmazta még meg magának.
2020. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!