Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le az autistákat?

Miért nézik le az autistákat?

Figyelt kérdés

Miért csúfolják, miért betegségként, és nem pedig csak egy egyszerű hiányosságként kezelik ezt az állapotot?

Persze a csúfolást inkább az alacsonyabb társadalmi rétegekre értem, de teljes értékű emberként szinte senki sem tud tekinteni egy autistára.

Azt gondolom, hogy egy normális világban egy enyhén autista ember semmivel sem kéne, hogy több hátrányt szenvedjen, mint az, akinek mondjuk hiányzik egy ujja...



2020. jún. 16. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Mi a kérdés?
2020. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Mert más mint ők. Ha a közelükben lenne egy érintett személy, akkor valószínűleg nem néznék le.
2020. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A gyengébbeket, lassabbakat, és azokat akik nem tudnak beilleszkedni gyakran szekálják. Ez mindig így volt.
2020. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

"de teljes értékű emberként szinte senki sem tud tekinteni egy autistára."

Mivel nem teljes "értékű" emberek. Egy autista beteg, a betegségét figyelembe kell venni. De ez nem lenézés. ( Az emberi érték amúgy nem ettől függ.)

Amit te elvárnál, annak briliánsan görbe tükröt mutat ez a jelenet:

https://www.youtube.com/watch?v=X6IByMouaZM

2020. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Én valószínűleg más körökben mozgok, de pont hogy jóformán körbe ajnározzák őket, meg magasztalják a különcségüket. Ha valaki meg meri említeni a hiányosságaikat vagy vmilyen idegesítő tulajdonságukat (ami nem biztos, hogy az autizmusukból fakad), akkor sokan védelmükbe veszik őket.
2020. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Az enyhén autistákra teljes mértékben igaz, amit írsz, mert ők értelmesek, és tudják kompenzálni a hiányosságaikat, felelősek önmagukért, önellátóak, tudnak szeretetet, érzelmeket mutatni. Magam is ilyen vagyok. De a súlyos autisták igenis nagyon különbözőek a neurotipikus emberektől. Ők nagyrészt értelmileg is fogyatékos, gyakran nem beszélő, pelenkás egész életükben eltartásra és ellátásra szoruló, minden apróság miatt kiakadó és ordító emberek, akik jó esetben nem lépnek fel agresszívan eltartójuk és gondozójuk felé, rosszabb esetben ütik-harapják szüleiket, tanáraikat és társaikat. Fejleszteni alig lehet őket, bele vannak rögzülve egy rossz állapotba egész életükben. (Ezért nem betegség, hiszen az gyógyítható lenne.) Ez igenis hiányosság, bármennyire is toleránsak vagyunk feléjük.
2020. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia

Tudom, hogy nem érek annyit, mint egy nem autista..


Nem lenéznek minket, csak tudják, hogy retardáltak vagyunk.

F

2020. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég sok helyen, szinte minden körülmények között lenézik az autistákat, ez sajnos egy ilyen világ s nem gyakori eset, de ez a jelenség időnként előfordulhat még családon belül is ahol autizmussal élő ember is él. Viszont a másik véglet, hogy óvodából iskolából munkahelyből is elég kevés olyan van, ahol felvállalnak egy autizmussal élő személyt azonban ugyanez a helyzet egy hosszú utazással egybekötött iskolai osztálykirándulás, vagy pedig egy családi kiruccanást illetően előfordul, hogy nem vállalják az autista gyereket/felnőttet pegig állítható, hogy ők is ugyanúgy szeretnének világot látni, és stb és stb csak sok esetben ez az egy probléma, hogy legtöbbször nem vállalják az autizmussal élővel a hosszú utat.
2021. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző voltam: Lehet az első mondatomban írhattam valótlanságokat is, akkor természetesen elnézést kérek. Viszont ez való igaz, hogy az autizmussal élőket nagyon sok esetben nem vállalja fel a környezete viszont ahol mégis az ritka kivétel.
2021. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!